Чому на Новий рік їдять мандарини?
Мандарини вважаються традиційним атрибутом Нового року в нашій країні. Чи знаєте ви, чому на Новий рік їдять мандарини?
Попробуйте скласти список з 10 слів, які у вас асоціюються з Новим роком. Напевно, у переважної більшості людей на початку цього списку виявляться мандарини. Характерний запах, яскравий колір і соковитий смак цих цитрусових допомагають створити святковий настрій. Але чи замислювалися ви коли-небудь, чому на Новий рік їдять мандарини? Спробуємо розібратися, звідки взялася ця традиція.
Історія новорічного символу
Відомо, що ще близько 1000 років тому мандарини вважалися в Китаї символом багатства, успіху, щастя, любові і довголіття. Не дарма багатих і знатних жителів цієї країни називали мандаринами.
Згідно з ученням Фен-Шуй, вирушаючи в гості, китайці брали з собою пару мандаринів, щоб продемонструвати побажання, з якими вони прийшли в будинок. Коли гість йшов, йому також вручали пару яскраво-помаранчевих плодів. Виходило взаємне побажання щасливого довгого життя в любові і достатку.
Пізніше мандаринові чагарники почали вирощувати в інших країнах. Крім Китаю, активно займаються торгівлею цих цитрусових Іспанія, Японія, Бразилія, Корея, Пакистан, Єгипет, Туреччина, Таїланд, Абхазія, Азербайджан, Грузія.
Саме Абхазія і Грузія були основними постачальниками мандаринів в країни колишнього СРСР. У цих краях мандарини дозрівали якраз до початку грудня і були найдоступнішими свіжими фруктами для радянських громадян. У продажу вони з’являлися перед Новим роком, і цими ласощами люди прагнули урізноманітнити святковий стіл.
Святковий і корисний мандарин
Ці цитрусові — не просто смачні, але і корисні. Ось чому на Новий рік їдять мандарини, незважаючи на те, що в наші дні можна купити безліч інших свіжих фруктів для святкового столу.
85% м’якоті мандарину — це вода. Інше складають цукри, пектини, вітаміни, мінерали, ефірні олії, флавоноїди.
Як і інші цитрусові, мандарини багаті вітаміном С. Він благотворно впливає на нервову систему, зміцнює стінки судин, сприяє засвоєнню заліза, допомагає у профілактиці простудних захворювань.
Також в цьому фрукті містяться вітаміни D, K і групи B. Вітамін D необхідний для нормального росту і розвитку кісток скелета, К надає сприятливу дію на еластичність судин. Вітаміни групи B позитивно впливають на травну систему, роботу серця, нервову систему, сприяють росту м’язів і розвитку розумових здібностей. Своїм кольором мандарин зобов’язаний провітаміну А (каротину), який, як відомо, корисний для зору. Вміщені в них фітонциди перешкоджають росту бактерій і грибків.
Ці плоди вважаються дієтичним продуктом. Вони покращують обмін речовин, підвищують апетит, при цьому низькокалорійні.
Мабуть, єдиний недолік мандаринів в тому, що вони є сильними алергенами і не всі можуть дозволити собі ласувати ними.
Сьогодні вибір цих фруктів на прилавках досить широкий. Серед них є більш кислі і солодші, з яскраво-оранжевою і жовтуватою шкіркою, з кісточками і без. Все залежить від сорту і країни, в якій цитрусові вирощені. Бажано уникати блискучих плодів: швидше за все, це вказує на те, що їх натерли чим-небудь для привабливості.
Мандарини рекомендується зберігати в овочевому відсіку холодильника. Температура там складає +6 градусів. У таких умовах вони можуть зберігатися до 1 місяця. Не зберігайте плоди в поліетиленових пакетах. Така упаковка створює підвищену вологість, і мандарини швидко зіпсуються.
Останні новини Чернігівщини
Патрульні розшукали водія, який залишив місце автопригоди, він був з ознаками спʼяніння 14:38
21 червня близько 17-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення про ДТП на парковці міського пляжу — водій авто Volkswagen Passat, рухаючись заднім ходом, здійснив наїзд на автомобіль заявниці Skoda Octavia та залишив місце події.
ебайдужість громадян допомогла патрульним виявити нетверезого мотоцикліста 14:16
21 червня ввечері на лінію 102 надійшло повідомлення: на парковці торгового центру на проспекті Левка Лукʼяненка їздить мотоцикліст, ймовірно, напідпитку. На місце направили екіпаж патрульних.
Чернігівщина – серед регіонів, які демонструють найкращі результати у впровадженні програми ментального здоров’я «Ти як?» 13:32
У межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Ти як?» днями відбулося п’ятнадцяте розширене засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України.
У Чернігові відкрили мультиспортивну арену, встановлену за підтримки міста-побратима Аахена 12:45
Понад 500 юних спортсменів Чернігова отримали новий сучасний простір для тренувань. На території веслувальної бази ДЮСШ «Україна» на березі Десни офіційно розпочала роботу мультиспортивна ігрова арена з тренажерним обладнанням, встановлена завдяки підтримці міста-побратима Аахена в межах проєкту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).
Мобільність у кризових умовах: 12 позашляховиків Mitsubishi стали на захист життєдіяльності громад завдяки надійному плечу підтримки німецьких партнерів THW 12:17
Завдяки багаторічній співпраці з Німецьким федеральним агентством з надання технічної допомоги Technisches Hilfswerk (THW) прифронтові територіальні громади Чернігівщини, для яких в умовах постійних ворожих атак надійний транспорт є питанням виживання та ефективності, отримали транспортні засоби Mitsubishi L 200 Double cabine GL в кількості 12 одиниць.