30 серпня - Міжнародний день жертв насильницьких зникнень
Згідно даних міжнародних правозахисний організацій, показник зникнень людей, які стали жертвами і пропали з нез’ясованих обставин, у період з 1980-го до 2011-го рік, залишався стабільно високим. Понад 53-х тис. людей щорічно, і ця проблема стосується не тільки країн так званого «третього» світу, але і досить успішних, розвинених і демократичних держав, не обмежуючись конкретними регіонами світу.
У новому тисячолітті насильницькі зникнення стали часто використовувати в якості агресивної стратегії спрямованої на поширення терору і почуття незахищеності в суспільстві.
Протидіючи цим негативним тенденціям міжнародне співтовариство, за активної підтримки Організації Об’єднаних націй, вживає низку заходів, які знаходять своє відображення як у чисто практичній площині, так і на міжнародному законодавчому рівні. У резолюції Генеральної Асамблеї ООН № 65/ 209 від 21-го грудня 2010-го року висловлюється глибока стурбованість, зокрема, пов’язана і з збільшенням числа недобровільних або насильницьких зникнень в різних регіонах світу, пов’язаних з затриманнями, арештами або викраданнями, зростаючим числом повідомлень про переслідування, жорстоке поводження і залякуванні родичів зниклих осіб або свідків подібних злочинів.
Разом з тим в резолюції вітається прийняття Міжнародної конвенції 2006-го року щодо захисту осіб від насильницьких зникнень. На підтримку заходів, спрямованих на викорінення подібних явищ Генеральна Асамблея ООН оголосила 30-е серпня щорічною акцією «Міжнародним днем жертв насильницьких зникнень».
Ця глобальна проблема виникла не сьогодні, але сьогодні вже можна і потрібно її вирішувати. Цивілізований світ і подібні злочини - не мають нічого спільного. Нагадаємо, що особлива увага повинна приділятися конкретним групам людей, які найбільш уразливі що до актів насильницьких зникнень - це діти та люди з обмеженими можливостями.
Практика показує , що багато проблем цілком успішно можна вирішувати об’єднуючи зусилля в одному напрямку. Будемо сподіватися, що подолання цієї проблеми і ця боротьба стане успішною.
Останні новини Чернігівщини
Про заходи безпеки при виявленні вибухонебезпечних предметів та грантову підтримку від МОМ – у діалозі влади з бізнесом 10:19
Онлайн-зустріч «Діалог влади та бізнесу» була присвячена безпеці та стійкості бізнесу. Питання стосувалися, зокрема, вибухонебезпечних предметів та відповідних заходів при їх виявленні.
Павло Іллюша виборов бронзу Кубка Світу з боксу в Індії 09:46
З 16 до 20 листопада в місті Нью-Делі (Індія) відбувся Кубок Світу з боксу під егідою World Boxing.
єВідновлення: двоє чернігівців отримають компенсацію за пошкоджене житло, ще двоє — за знищене 09:16
Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 20 листопада затвердив чергові рішення комісій з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені / знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України.
Наш обов’язок – пам’ятати: в обласному центрі вшанували жертв голодоморів 08:43
22 листопада до меморіального заходу біля П’ятницької церкви у Чернігові приєдналися представники державних органів, історики, молодь, громадські активісти та усі небайдужі.
Поліція документує наслідки чергової атаки рф на Чернігівщині, унаслідок якої постраждав рятувальник 08:20
Вночі та вранці 23 листопада російська армія вкотре атакувала Чернігівщину безпілотниками.