Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 вересня, 11:06:53

3 квітня — Водопілля, іменини Водяного

03.04.2014   07:20Агенцiя

Це свято, навіть, швидше, обряд, дуже древній , що зародився на Русі в період двовірства.

Іноді водопілля називають Переплуття, Днем Водяного, іменинами Водяного або Микитою водопілля, але сутність залишається незмінною — в третій день цвітіння (3 квітня) на Русі шанували пробудження від зимової сплячки Водяного, русалок і всій водної живності. 

Разом з приходом весни і пробудженням природи прокидається від зимової сплячки і Водяний. За довгу холодну зиму дідусь-Водяний ослаб і зголоднів. Прокинувшись, Водяний відразу бажає поживитися чим-небудь, а потім йде оглядати да оглядати своє водяне царство.

У цей день опівночі рибалки приходили до води почастувати і задобрити дідуся-Водяного.

Кажуть, що рибалки пригощали Водяного, утапливая кінь і примовляючи: «Ось тобі, дідусь, Гостинець на новосілля: Люби, даруй нашу сім'ю». Для цього випадку купували у циган саму непридатну кінь. Коли ж рибалки задобрять його добрим гостинцем, конячка, то він упокорюється, стереже рибу, переманює до себе великих риб з інших річок, рятує рибалок від бурі і потоплення, не рве неводів і бреднів.

У деяких областях риболови наділяють Водяного гостинцем, виливаючи в річку олія, примовляючи: «Ось тобі, дідусь, гостинцю на новосілля. Люби да даруй нашу сім'ю».

Приблизно з цього часу слов'яни чекали початку льодоходу і розливу річок. З цього приводу існувала і прикмета: коли в цей день рибалки приносили Водяному корм, то обов'язково примічали: «Якщо лід в цей день не рушить, то й рибний лов у цьому році буде худий».
 

Останні новини Чернігівщини

«єВідновлення»: в області понад два мільярди гривень компенсацій нараховано по майже шести тисячах заяв 08:37

На Чернігівщині триває реалізація державної програми з надання компенсацій за пошкоджене та зруйноване житло «єВідновлення». Про наявну ситуацію в регіоні розповів під час брифінгу в медіацентрі ОВА начальник Управління містобудування та архітектури ОДА Сергій Куреня.

Історичні традиції та мистецька освіта: підходи до розбудови національної ідентичності обговорили члени коордради 08:34

Про утвердження української національної та громадянської ідентичності говорили сьогодні на черговому засіданні профільної коордради. Зустріч відбулася в Чернігівському колегіумі.

18 вересня: цей день в Україні і світі

18 вересня: цей день в Україні і світі 08:15

ДЕНЬ 1304 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1304 RUSSIAN AGRESSION

Сучасні технології проти раку: у Чернігові обговорили досягнення ядерної медицини 17:07

Фахівці з ядерної медицини, радіаційної онкології та суміжних галузей з різних регіонів України зібралися в Чернігові, щоб обговорити сучасні досягнення ядерної медицини в Україні

На Чернігівщині службовця підозрюють у розтраті понад 200 тисяч гривень з програми «єВідновлення» 17:03

Службовець сільради Ніжинського району підозрюється у розтраті понад 200 тис. грн бюджетних коштів на відновленні пошкодженого житла

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини