Мороз у цифрах та фактах: голодна людина мерзне швидше
Минус 89,2 °C – самая низкая температура, которая была зафиксирована на Земле 7 июля 1983 года на станции «Восток»
Минус 71,1 °C – самая низкая температура воздуха в обитаемых районах планеты, была зарегистрирована в 1964 году в Якутии в селении Оймякон (население – 600 человек).
Минус 17 °C и ниже – при такой температуре Международная федерация лыжного спорта не рекомендует проводить официальные соревнования.
Минус 6 °C – обморожение может наступить уже при такой температуре воздуха.
Ниже минус 20 °C – при такой температуре могут возникать мгновенные контактные обморожения (при соприкосновении с металлическими предметами кожа «прилипает» к ним).
Человек, одетый многослойно, меньше мерзнет из-за того, что прослойки воздуха удерживают тепло.
В 3 раза быстрее отдает на морозе тепло организм пьяного человека.
Если столбик термометра опускается ниже минус 15, уроки физкультуры на улице в школах не проводятся.
Физические нагрузки в холодную погоду могут привести к сердечно-сосудистым проблемам даже у здоровых людей. Снижение температуры на каждый градус в течение суток приводит приблизительно к 200 дополнительным сердечным приступам в стране.
В 401, 1011 и 1620 годах морозы стояли такие, что Черное море целиком замерзало.
До минус 70° – такой мороз при несильном ветре может выдержать человек, одетый по-зимнему.
Голодный человек на морозе быстрее мерзнет. В холодное время года надо есть мясо, рыбу, жиры, сливочное масло. Эти продукты калорийны и медленно перевариваются.
На 10–15 лет раньше возникают у курящих людей, живущих в северных странах, легочные заболевания, чем у людей, живущих в теплых краях.
Останні новини Чернігівщини
За позовом прокуратури зобов’язано укласти охоронний договір на пам’ятку архітектури національного значення – «Андріївську церкву» 17:44
Чернігівським окружним адміністративним судом задоволено позов Корюківської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Управління містобудування та архітектури Чернігівської обласної державної адміністрації щодо зобов’язання укласти охоронний договір на пам’ятку архітектури національного значення – «Андріївську церкву», розташованув селі Стольне Корюківського району.
Чернігівські спортсмени — призери чемпіонату України з рукопашного бою в Києві 17:33
З 21 до 22 березня в Києві відбувся 26-й чемпіонат України з рукопашного бою.
Крок до безбар’єрності: у Куликівській лікарні облаштовують ліфт та нове реабілітаційне відділення 17:10
У Куликівській громаді активно впроваджують принципи безбар’єрності в охороні здоров’я та сучасні стандарти лікування, щоб кожен пацієнт отримував якісну та сучасну допомогу у безпечному і комфортному середовищі.
Прокуратура на захисті інтересів чернігівців щодо відведення та використання земель центральної частини міста 16:35
Північним апеляційним господарським судом відхилено апеляційну скаргу Чернігівської міської ради та залишено без змін рішенняГосподарського суду Чернігівської області, яким задоволено позов обласної прокуратури в інтересах держави в особі територіальної громади міста Чернігова до Чернігівської міської радипро визнання недійсним пункту рішення, визнання недійсною та скасування державної реєстрації земельної ділянки.
Служба зайнятості зміцнює партнерство з бізнесом Менщини 16:03
Дієвий діалог із бізнесом, реальні результати та нові перспективи співпраці – саме так можна підсумувати робочий візит директорки Чернігівського обласного центру зайнятості Людмили Ключник на Менщину.