Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 6 грудня, 13:57:23

7 листопада - День Жовтневої революції 1917 року

07.11.2013   06:56Агенцiя

Формально новий свято, засноване в 2010 році, на самому справі має давню історію і знаком будь-якій людині, що народилася і вихованому в Радянському Союзі. До 1991 року 7 листопада був головним святом СРСР і носив більш урочисте, ніж зараз, назва — День Великої Жовтневої соціалістичної революції.

Протягом всієї радянської епохи 7 листопада був «червоним днем  календаря», тобто державним святом, який відзначали не тільки особливим кольором в щоденнику, а й обов'язковими демонстраціями трудящих, що проходили в кожному місті країни. Історія цього свята закінчилася з розпадом Радянського Союзу і розвінчанням комуністичної ідеології.

У сучасній Росії свято було перейменовано спочатку в День злагоди і примирення (з натяком на необхідне примирення прихильників різних ідеологічних поглядів), а потім і скасований зовсім . Втім, в деяких колишніх республіках СРСР він продовжує існувати і до цього дня: в Киргизстані 7 листопада залишається вихідним днем ??і державним святом, а в Білорусі отримав нову назву — День Жовтневої революції, — але як і раніше відзначається.

У Росії 7 листопада перестало бути святом, зате увійшло в перелік пам'ятних дат. Відповідний закон був прийнятий в 2010 році. Це рішення можна вважати справедливим: незважаючи на спірну ідеологічне підгрунтя колишнього свята, складно заперечувати значення цієї дати в історії країни. Повстання у Петрограді в жовтні 1917 року, що завершилося соціалістичною революцією, визначило все подальше розвиток не тільки Росії, але й багатьох інших держав світу.

Для тих, хто вивчав історію вже в сучасній Росії і, можливо, приділив недостатньо уваги цій вісі, варто нагадати. В ніч з 7 на 8 листопада 1917 року в Петрограді відбулося повстання. По сигналу, яким став постріл крейсера «Аврора», озброєні робітники, солдати і матроси захопили Зимовий палац, повалили Тимчасовий уряд і проголосили Владу Рад, яка проіснувала довгих 73 роки.

Останні новини Чернігівщини

Рятувальники провели роз’яснювальну роботу з любителями зимової риболовлі

Рятувальники провели роз’яснювальну роботу з любителями зимової риболовлі 10:13

Водойми області тільки-но почали вкриватися льодовим покровом, а любителі вже вийшли на зимову риболовлю. На жаль, люди іноді не замислюються, що така безпечність може коштувати їм життя. Тож, щоб запобігти нещасним випадкам на водоймах співробітники Корюківського районного відділу Головного управління ДСНС провели профілактично-інформаційний рейд.

Мистецький початок грудня

Мистецький початок грудня 10:06

Перший зимовий місяць у Чернігівському драмтеатрі ім. Т.Г.Шевченка обіцяє бути насиченим різноманітними культурно-мистецькими заходами. Це і передсвяткові концертні програми, і прем’єра казки та інтермедії для дітей біля Новорічної ялинки, і поновлені вистави діючого репертуару театру.

 Герої боїв біля Чернігова — у другій серії трилогії Суспільного «Битва за Чернігів»

Герої боїв біля Чернігова — у другій серії трилогії Суспільного «Битва за Чернігів» 09:57

6 грудня о 20:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів вийде друга частина документального фільму «Битва за Чернігів».

“BissQuit”: “Jazz-Куліса vol. XVII”

“BissQuit”: “Jazz-Куліса vol. XVII” 09:44

Оновлений склад — і нова концертна програма! Проєкт Чернігівського обласного філармонійного центру “Jazz-Куліса” ще раз підкреслює: “Джаз — музика вільних людей!”. Це гасло під час війни як ніколи актуальне.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події,  зареєстровані на території  області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані на території області за минулу добу 09:34

Протягом минулої доби зареєстровано 16 небезпечних подій, а саме: 15 пожеж,та 1 випадок загибелі на водних об’єктах. Внаслідок цих подій загинули 2 особи.