Діти чернігівських студій розвитку відсвяткували Хеллоуїн. ФОТО. ВІДЕО
Свято Хеллоуїн в англомовних країнах традиційно відзначають 31 жовтня напередодні Дня всіх святих (1 листопада ).
![](/uploads/6178-m.jpg)
В останній день жовтня свята в стилі «Хеллоуїн» пройшли в багатьох центрах з вивчення іноземних мов і студіях раннього розвитку дітей. А в центрі «Школярик» у серйозних вчителів під час ігротеки «вселилися» незлий привид Спук і гламурна відьмочка Віззі. Вони запропонували дітлахам відшукати і повернути талісман центру «Школярик» - зайчика Сьюзі, яку викрала «Голова Джека » (це один з символів Хеллоуїна-світильник з гарбуза).
– Щоб відшукати нашого Зайчика-всезнайку Сьюзі, діткам доведеться пройти по карті і виконати багато різноманітних завдань, - розповідає Наталія Новік, директор центру «Школярик». – Вони будуть розгадувати ребуси, читати вірші, співати пісеньки, брати участь у рухливих іграх. Нашим діткам потрібно буде застосувати свої знання з англійської мови, розгадати загадки на знання символів свята, його історії і традицій.
Звичайно ж, дітвора від 4-5 і до 10-11 років із задоволенням брала участь у ігротеці і виконувала нескладні завдання. Врешті-решт, хлопчики й дівчатка повернули «Школярику» його талісман – зайчика Сьюзі.
І після цих випробувань дітей, звичайно ж, чекало традиційне частування – солодощі і гарбузовий пиріг. Адже традицію Trick-or-treat ( «Пригощайте, або ми над вами зло пожартуємо!» Або ж «Гаманець або життя!») ніхто не відміняв.
Однією з умов участі в ігротеці, яку підготували і провели викладачі «Школярика», була наявність карнавального костюма або ж якийсь «жахливого» елемента. Так, на свято Хеллоуїн в цей день зібралися і людина-павук, і вампіри, і «скелети», і чарівники, і казкові принцеси, і лісові мешканці. Приємно відзначити, що більшість костюмів для створення образів батьки майстрували разом з синами-доньками.
- Подібні свята проходять у нашому центрі практично на кожен велике свято - і на Великдень, і на Різдво. Цього року на Великдень ми організували свято на вулиці, це був мікс з українських та британських традицій, - продовжує розмову Наталія Новік. - Ще частіше ми проводимо культурологічні заняття. Так, в англомовних країнах останній четвер листопада – це День подяки – традиційне сімейне свято. Ми теж будемо проводити уроки в цьому ключі. І гарбузовий пиріг приготуємо!
Цікаво, що Центр «Школярик», напевно, єдиний у Чернігові, де працює «Школа для юних леді та джентльменів» для учнів молодших і середніх класів. Хлопчики та дівчатка вчаться тут гарним манерам і правилам етикету, вивчають мистецтво публічного виступу, відвідують музеї та театри, дивляться фільми і мультфільми, а потім разом аналізують різні ситуації і вирішують, як би вони вчинили на місці того чи іншого героя. І все це, звичайно ж, дуже знадобиться їм у житті!
Вероніка Приходько, фото автора
А про те як святкували Хеллоуїн у студії "Розумка" дивіться відеосюжет з місця подій
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.