19 вересня - Михайлове чудо
На четвер, 19 вересня, припадає свято Спомину чуда архістратига Михайла.

В Біблії архангел Михаель зображується як могутній борець проти диявола і темряви, що прагнуть захопити людські душі. Саме тому церква називає його «архістратигом», тобто старшим серед небесних воїнів. На іконах святий Михайло частіше за все змальовується з полум’яним мечем чи довгим списом, котрими пронизує демонічні прояви зла. У перекладі ім’я Михайло (Михаель) означає «хто як Бог?»
Згадка дива архістратига Михайла датується 4 століттям. На Заході Малої Азії знаходилась історична місцевість Фрігія. Її «серцем» називали античне місто Іераполь (за іншими даними Гіераполь). Кожен, хто приїжджав сюди, не міг відвести погляду від храму святого архістратига Михайла. Якщо вірити історичним даним, храм було збудовано завдяки жителю містечка Лаодокія, що пройнявся ініціативою віддячити святому за врятування донечки. Однієї ночі архангел Михайло з’явився чоловікові уві сні й повідомив, що його німа донька отримає дар мови після того, як вип’є цілющої води з джерела. Наступного дня дівчинка, скуштувавши диво-води, мовила перші слова. Безмежно вдячний батько вирішив збудувати храм, присвячений рятівникові.
Шістдесят років молитви в святині виконував побожний священик Архип. Віра Архипова, його поради приєднуватися до християнства і наслідувати слово Боже, збентежили язичників. Тож вони вирішили знищити храм і позбутися благочестивого християнина. Для цього з’єднали два русла повноводної гірської річки і направили їх зруйнувати фундамент храму. Угледівши небезпеку, Архип став щиро просити заступництва. За переказом, раптово сяйнув вогонь, святий архістратиг, що прибув з неба, махнув яскравим жезлом - в скелі утворилася велика тріщина, в яку і вибігла вся бурхлива вода. Архип та всі християни, що зібралися тоді біля храму, в молитвах прославили Бога і заступника Михайла за спасіння. А місце, де сталося диво, символічно назвали «Хони», що дослівно перекладається як «ущелина».
Архангела Михайла прославляють і за багато інших вчинених їм див. Якщо вірити свідченням літописців, святий являвся під час взяття Новгорода, рятував Рим від чуми і навіть допомагав Жанні д’Арк здійснити мету її життя – коронувати Карла VІІ у французькому Реймсі.
В народі свято назвали днем Михайла Чудотворця. На празник забороняли займатися фізичною роботою і традиційно готували страви з медом.
ogo.ua
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.