Грудень. У центрі Чернігова зацвіли братки
На календарі зима, на ринках уже виставили на продаж штучні новорічні ялинки, але за нинішніх плюсових температур вони мають зовсім недоречний вигляд. Зате розквітлі у центрі Чернігова, на Алеї Героїв, обмануті теплом ранньовесняні братки – здається, природніші ніж викладені на прилавках блискучі гірлянди і барвистий серпантин.
Жовті, білі, блакитні, сині, фіолетові родичі фіалок мали порадувати жителів міста лише на початку наступної весни. Але зима з літом так загралися в піжмурки, що квіти заблукали у міжсезонні. Дивляться тепер зачаровано на голі дерева, пожухле листя навколо себе що сталося зі світом?
Вони такі красиві – просто маленькі шедеври, в яких зазвичай поєднуються два кольори. Тому й – братки. Хоча в народі їх ще любовно називають анютками, анютчиними оченятами. І розповідають про них різні легенди. Особливо романтична – про дівчину, яка багато років вірно чекала коханого з війни, доки не перетворилася на прекрасну квітку… Напевне, тому наші предки-слов’яни і вважали її дуже міцним приворотним зіллям.
А може, тому й зацвіли ці весняні красуні “поза графіком”, аби використати свої чари і таки привабити зиму? І справді ж-бо: скільки ще сумувати по закутках забутим лижам та санчатам?!
http://ukurier.gov.ua/uk/news/gruden-u-centri-chernigova-zacvili-bratki/
Останні новини Чернігівщини
Робоча група продовжує підготовку Стратегії розвитку Чернігівської громади 16:41
У Чернігові продовжується робота над розробленням проєкту Стратегії розвитку Чернігівської міської територіальної громади на період до 2027 року (з перспективою до 2034 року) та Плану заходів з її реалізації на 2026–2027 роки.
Збірна України з футзалу серед спортсменів з порушеннями зору — переможець міжнародного турніру в Севільї 16:19
З 11 до 14 червня в місті Севілья (Іспанія) відбувся міжнародний турнір з футзалу серед осіб з порушеннями зору.
Механізм проведення виплати разової грошової допомоги до Дня Незалежності України у 2026 році 15:28
У 2026 році розширено перелік категорій осіб, яким грошова допомога виплачується автоматично – більшості отримувачів додатково звертатися за виплатою не потрібно.
Майже 1300 випускників Чернігівщини отримали свідоцтва з відзнакою 14:34
У 2025/2026 навчальному році випускниками 11 класів стали 5685 учнів. З них, 588 школярів отримали свідоцтва про повну загальну середню освіту з відзнакою. Серед закладів освіти регіонального підпорядкування таких випускників 79.
Увага! Інформація щодо оцифрування трудових книжок після 10 червня 2026 року 13:49
Страхувальники, які не подали на оцифрування паперові трудові книжки, застраховані особи, які не зробили цього самостійно, зможуть це здійснити й після 10 червня 2026 року.