Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 8 грудня, 18:08:04

Обережно: сьогодні ще й Обливаний понеділок!

06.05.2013   12:43Агенцiя

У перший післявеликодній день і досі діти, молоді й дорослі поливають одне одного водою. Сьогодні ця традиція – просто весела забава або ж навіть привід познущатись з когось, а для наших предків вона мала важливе значення…

“Давні українці, які поклонялись силам природи, особливо шанували воду, – розповідає Степан Павлюк, етнолог, директор Інституту народознавства НАН України. – А весняна вода, як вірили наші предки, мала очищувальну, оздоровчу силу. Тож із приходом християнства, коли на наших землях почали відзначати свято Воскресіння Христового, традиція обливатись водою стала одним із його елементів. Люди вважали, що вода у Великодній тиждень має велику силу, i, облившись нею, дiстаєш здоров’я! Поливали у ці дні й дерева у саду”.

Великодній час для наших предків був і періодом освідчень. Тож хлопці, які хотіли сказати дівчині про своє почуття, мовчали увесь піст, а в понеділок після Великодня… обливали обраницю водою.

“Обливання на другий день після Великодня був важливим ритуалом у дошлюбних стосунках, – каже Степан Павлюк. – Адже, згідно з традицією, щоб освідчитись, хлопець не обов’язково мав сказати “я тебе кохаю”, а міг просто… вилити на дівчину відро води або вкинути її у річку. Мовляв, “мені для тебе нічого не шкода – хоч кинути у став”. Дівчина ж, почуття якої були взаємні, дарувала залицяльниковi писанку. До слова, хлопці обливали дівчат чистою джерельною водою або й пахучою – додавали до неї різні трави, цвіт”.

За словами С. Павлюка, обливати жінок, які вже у шлюбі, було суворо заборонено українськими традиціями. Не обливали й одружених чоловіків.

http://expres.ua/digest/2013/05/06/86629-oberezhno-sogodni-oblyvanyy-ponedilok

Останні новини Чернігівщини

Рятувальники Чернігівщини застерігають рибалок - тонка крига дуже небезпечна!

Рятувальники Чернігівщини застерігають рибалок - тонка крига дуже небезпечна! 12:03

Водойми Чернігівщини ледь вкрилися кригою, а на них вже можна побачити любителів зимової риболовлі. Проте, якщо не дотримуватись правил безпеки, таке хобі може призвести до трагічних наслідків.

МОЗ: Переохолодження та обмороження: що це та як їм запобігти

МОЗ: Переохолодження та обмороження: що це та як їм запобігти 12:00

У холодну пору року підвищується ризик холодової травми або, як її частіше називать у побуті, переохолодження. Актуальність цієї проблеми посилюється через постійне нищення цивільної інфраструктури терористичними військами російської федерації.

Вироком суду призначено покарання мешканці м.Чернігова за торгівлю наркотичними засобами

Вироком суду призначено покарання мешканці м.Чернігова за торгівлю наркотичними засобами 11:20

Вироком Деснянського районного суду м. Чернігова місцеву жительку визнано винною у незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту наркотичних засобів та психотропних речовин в особливо великих розмірах, вчиненому повторно (ч.3 ст.307 КК України) та призначено покарання у виді 9 років з конфіскацією майна, що належить їй на праві власності, окрім житла.

На Чернігівщині стартував пілотний проєкт «Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі»

На Чернігівщині стартував пілотний проєкт «Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі» 11:05

Восени цього року рятувальники, поліцейські, освітяни та представники органів місцевого самоврядування підписали спільний Меморандум про співпрацю задля створення максимально безпечних умов навчання дітей. До його реалізації на Сіверщині першими долучились Ніжинська та Корюківська громади.

Повернути борг, щоб позбутися правових обмежень: скільки ніжинець завинив своїм дітям

Повернути борг, щоб позбутися правових обмежень: скільки ніжинець завинив своїм дітям 11:00

Якщо тривалий час не сплачувати аліменти, то сума всіх прострочених платежів утворює чималу заборгованість. Повертати дітям кошти допомагають державні виконавці, які зобов’язані у разі наявності підстав вжити обмежувальних заходів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини