Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 27 лютого, 23:34:44

24 січня – Федосєєв день

24.01.2013   07:24Агенцiя

Вважалося, що морози у цей день – до затяжних холодів

У християнській традиції в цей день вшановується останній імператор Риму – Феодосій Великий, в кінці 5 століття законодавчо заборонив язичницькі культи. У православному іменослове ім’я Феодосія, або Федосия, співвідноситься з декількома ранньохристиянськими святими – преподобними Феодосієм Кіновіархом і Феодосієм Атіохійскім, мучеником Феодосієм Сірмірскім.

На Русі цей день часто бував дуже холодним, що послужило підставою для такого повір’я. Говорили, що нечистій силі, яку під час Святок вигнали з будинків, нікуди діватися і нема чим зайнятися – тому вона чаклує морози.

Від цих морозів люди чекали біди: “Мороз худ, готує Хлуд”, “Мужик за поріг, а мороз йому впоперек”.З морозами були пов’язані і деякі прикмети. Вважалося, що морози у цей день – до затяжних холодів, а тепло, навпаки, обіцяє ранню весну. Про це йдеться і в приказках: “Федосєєва морози – ярої посієш пізно”, “Федосєєва тепло – на ранню весну пішло”. У той же час надмірно теплий день теж не віщував нічого доброго: “Бійся січневої весни – худа зима живуча”, “Теплі дні січня добром не відкликаються”.

Останні новини Чернігівщини

В області відпрацьовані заходи із запобігання поширенню коронавірусу

В області відпрацьовані заходи із запобігання поширенню коронавірусу 16:17

26 лютого голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко провів об’єднане засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і тимчасової протиепідемічної комісії щодо координації роботи із запобігання занесенню та поширенню на території області випадків захворювання коронавірусом.

Депутати підтримали рішення щодо знесення недобудови

Депутати підтримали рішення щодо знесення недобудови "Дворянського зібрання" на Валу 16:08

27 лютого на засіданні 52-ї сесії Чернігівської міської ради 7-го скликання депутати підтримали питання щодо визначення відповідального управління міської ради, якому буде доручено провести необхідні заходи, пов’язані зі знесенням багаторічної недобудови на Валу, з урахуванням однієї правки.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 12:55

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Капелі бандуристів - 10 років

Капелі бандуристів - 10 років 12:48

Своє перше десятиліття відзначив один з найунікальніших бандурних колективів України — Капела бандуристів імені Остапа Вересая Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.

Затвердили бренд міста

Затвердили бренд міста "Ніжин-завжди різний" 12:16

26 лютого на черговій 68 сесії Ніжинської міської ради VII скликання було прийнято важливе рішення для громади «Про організаційні заходи щодо визначення бренду міста Ніжина».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини