Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 12 липня, 10:45:05

14 грудня відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції

15.12.2012   09:23

В цей день в облдержадміністрації відбулася зустріч голови обласної державної адміністрації Володимир Хоменка, голови обласної ради Анатолія Мельника та Чернігівського міського голови Олександра Соколова з учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та представниками громадських чорнобильських організацій.

Як зауважив у своєму виступі голова облдержадміністрації Володимир Хоменко, Чернігівщина – чи не найбільше постраждала від чорнобильського лиха, бо майже вся її територія у різній мірі зазнала радіоактивного забруднення, а в зону радіаційного впливу потрапило близько 650 тисяч жителів області, 244 населених пункти.

В області проживає більше 86 тисяч постраждалих громадян, серед яких 16,2 тисячі дітей, 10,6 тисячі учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, 4,8 тисячі інвалідів внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Майже 14 тисяч посланців Чернігівщини виконували роботи безпосередньо у 30-кілометровій зоні.

Сьогодні важливим напрямом роботи обласної держадміністрації вважаємо вирішення питань соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, збільшення обсягів фінансування на реалізацію програм з подолання наслідків Чорнобильської катастрофи», - підкреслив Володимир Хоменко.

Звертаючись до присутніх, Анатолій Мельник зазначив, що найбільше Чорнобильська біда овіяла полином наш Придеснянський  край. Двісті з лишком   населених пунктів  області потрапили у зону радіоактивного забруднення.

- Проте вражених невидимим ворогом міст і сіл було б значно більше, якби у бій із ним  не вступили тисячі  ліквідаторів катастрофи, багатьох із яких вже немає поруч з нами.

Це саме вони  ціною власного  здоров’я і  життя приборкали Вселенську атомну стихію ХХ століття…

Депутатський корпус обласної ради знає і розуміє чорнобильські проблеми   і робитиме  все  залежне для  їх  вирішення.

Ми віримо, що відійдуть у минуле соціальні і економічні негаразди, породжені тією страшною аварією.

Проте залишиться в серцях людей невмируща пам’ять про тих, хто захистив Україну і світ від радіаційної біди, - наголосив голова обласної ради.

Останні новини Чернігівщини

12 липня - День рибалки

12 липня - День рибалки 08:36

Багато хто з нас, особливо особи чоловічої статі, люблять посидіти де-небудь за вудкою в спокійній обстановці, сподіваючись при цьому на хороший улов.

12 липня – дeнь aнгела Петpа і Пaвла

12 липня – дeнь aнгела Петpа і Пaвла 08:34

У православному церковному календарі цей день присвячується пам'яті відразу двох апостолів - Петра і Павла.

У зв’язку зі станом води чернігівцям тимчасово не рекомендується купатися в Стрижні

У зв’язку зі станом води чернігівцям тимчасово не рекомендується купатися в Стрижні 14:11

Від Чернігівського міського відділу ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» надійшла інформація про те, що в ході здійснення соціально – гігієнічного моніторингу при плановому дослідженні проби води р. Стрижень, відібраної у місті відпочинку в районі ландшафтного парку «Ялівщина» 9 липня 2020 року, було встановлено її невідповідність вимогам «Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів» №173-96 за мікробіологічними показниками.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини