Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 13 липня, 15:55:24

«Одиннадцяті “Розумовські зустрічі”» відбулися в Чернігові

21.11.2022   10:41Агенцiя

«Сьогодні на нас дивиться весь світ. Саме від того, як ми працюємо та чого прагнемо, залежить ставлення розвинених країн до нас сьогодні та в майбутньому. Маємо думати, якою буде наша перемога», ‒ саме такі думки стали джерелом для дискусій та обговорень під час конференції «Одинадцяті “Розумовські зустрічі”», що проходила в Чернігові 17–18 листопада 2022 р.

Незважаючи на обставини воєнного часу конференція зібрала експертів у сфері публічного управління, представників органів державної влади та місцевого самоврядування, науковців, представників неурядових організацій з України, Польщі та США – більше 100 учасників, присутніх у реальному та дистанційному просторах.

«“Борітеся – поборете, вам Бог помагає!”, – ці актуальні та пророчі слова  Тараса Шевченка завжди надихали українців у часи складних випробувань. Чернігівщина стала північним форпостом у боротьбі з тими, кого вважали другою армією світу. Наші військовослужбовці показали всьому світу силу, згуртованість, мужність та потужність українського народу. Так само вистояло та не зупинило свою діяльність місцеве самоврядування. Керівники громад зі своїми командами продовжують працювати, долати нові виклики та ризики. Саме вони та український народ є елітою в сьогоднішній боротьбі за відродження та побудову нової, самодостатньої, демократичної та європейської України», – наголосила перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш, яка побажала учасникам зібрання плідного спілкування, обміну досвідом та цікавими ідеями.

Присутніх на конференції привітали заступник голови Національного агентства України з питань державної служби Андрій Заболотний, експерт дослідницької служби Верховної Ради України Валерій Воротін, представник Міністерства розвитку громад та територій України Лілія Попова та ін.

Серед спікерів конференції – відомі українські та зарубіжні експерти з питань публічного управління, історики, публіцисти, – Юрій Ганущак, Пьотр Кульпа, Володимир Купрій, Владислав Верстюк, Лариса Івшина, Блер Рубл, Валерій Тертичка та ін.

«Держслужбовець – це той, хто усвідомлює цінність та захищає державність, яку агресор хоче знищити перш за все. Вісім років війни призвели до створення єдиного, свідомого та політичного народу України. Нинішня війна йде за силу української державності і дає можливість відтворити державу. Якщо Україна не побудує сильну, прозору та відповідальну демократію – вона програє у  геополітичному плані. Головне – подолати колективну безвідповідальність, створити організовану та злагоджену систему публічного управління. Саме рівень організації та організованості визначає успіх і добробут країни або її поразку», – підкреслив директор програми «Школа міністрів у Київській школі державного управління ім. С. Нижного», ексміністр праці Польщі Пьотр Кульпа.

У форматі дискусійних панелей учасники конференції обговорили виклики війни для місцевого самоврядування України, способи їхнього  подолання, і зокрема, можливості, які надає для цього міжнародне партнерство. Головне досягнення – децентралізація «навчила» громади самоорганізовуватися, діяти в екстремальних умовах, за допомогою горизонтальних зв’язків налагоджувати мінімальне життєзабезпечення і, водночас, допомагати бити ворога. Нового змісту набуло побратимство з європейськими містами, які надали неоціненну підтримку українським громадам у формі гуманітарної допомоги та прийняли переселенців. Однак для подальшої співпраці з міжнародними партнерами та програмами місцеве самоврядування повинне навчитися працювати на засадах проєктного менеджменту, тобто знати, як залучати та витрачати ресурси з чітко визначеними результатами.

В розрізі наступних дискусій обговорили зміни в історичній пам'яті українського народу, спричинені агресією рф; пов’язані з нею виклики та зміни, необхідні для побудови нової системи безпеки України, Європи та світу. І нарешті – досягнення України, отримані можливості та перешкоди, які вона має подолати, щоб після отримання статусу кандидата до ЄС стати повноправним членом у колі країн європейської спільноти.

Конференція «Одинадцяті “Розумовські зустрічі”» організована Чернігівським центром підвищення кваліфікації та Сіверським інститутом регіональних досліджень у партнерстві з Києво-Могилянською школою врядування ім. Андрія Мелешевича НаУКМА, Дослідницькою службою Верховної Ради України за сприяння Чернігівської облдержадміністрації, обласної ради та за підтримки Фонду Ганнса Зайделя.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).