Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 6 липня, 13:13:11

У Чернігові працюють над концепцією розвитку міста не чекаючи закінчення війни

22.06.2022   09:49Агенцiя

18 червня на базі Агенції регіонального розвитку містянам презентували концепцію розвитку Чернігова. Над нею працює архітектурна студія "Yakusha".

Вона запропонували свої послуги для міста на безкоштовних умовах. У планах — створити цілісний архітектурний код, врахувавши особливості регіону, його культурну спадщину та природній потенціал. Все напрацьоване врешті буде інтелектуальною власністю міста. 

Серед першочергових завдань — повернути людей, які виїхали у зв'язку з активними бойовими діями, показати, що у Чернігова є майбутнє.

До "написання" концепції наразі долучилися понад 60 спеціалістів із різних сфер діяльності, це як жителі нашого, так й інших українських міст, а також представники Ізраїлю та США.  

— Ми намагаємося залучити громаду, тому що це і носій  інформації, і носій бачення, і носій ДНК міста. Власне, будь-які пропозиції мають спочатку йти від людей.

Ми говоримо не лише про відбудову чи перебудову, а переосмислений підхід до міста. Чому зараз є унікальний шанс — тому що на відбудову прийдуть кошти міжнародних партнерів і місто, яке покаже план розвитку, буде в конкуренції за гроші міжнародних партнерів. Те місто, яке покаже кращий план, має більше шансів отримати більше коштів, — розповіла під час презентації напрацювань представниця архітектурної студії "Yakusha" Олена Власюк. 

Працювати над концепцією почали практично відразу після завершенням активних бойових дій на території Чернігівщини. Кажуть, що це тривалий процес, який вимагає не одного місяця часу. До нього активно залучають і громадськість, попередньо було вже кілька обговорення онлайн. 

Автори концепції пропонують просувати і розвивати Чернігів як стійке місто. Перш за все тому, що воно в різні часи відбивало натиск як татарської, так і російської орди, що говорить про незламність духу. По-друге, сталість — це про необхідності встановлення балансу між задоволенням сучасних потреб людини і захистом інтересів майбутніх поколінь. 

— Є таке поняття сталий розвиток — тема, яка номер один зараз у світі. Всі зараз вкладають в екологію, в розвиток, енергоефективність — це те, заради чого власне можна йти в ту тему, щоб підняти більше коштів на відновлення міста і подумати, яким ми хочемо його бачити, — говорить Олена Власюк. 

Майбутній Чернігів автори цієї концепції бачать як місто, що побудоване  довкола людини, її потреб та інтересів. Мова про мобільність та безбар’єрність, використання альтернативних джерела енергії, залучення еко-орієнтованого бізнесу в місто, розчищення Стрижню, модернізацію ТЕЦ і будівництво сміттєпереробного заводу тощо

Останні новини Чернігівщини

Більше ворожих обстрілів чернігівського прикордоння: ситуація за минулу добу станом на ранок 6 липня

Більше ворожих обстрілів чернігівського прикордоння: ситуація за минулу добу станом на ранок 6 липня 09:52

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 6 липня 2022 року.

У чернігівських тролейбусах запрацює пересадковий квиток

У чернігівських тролейбусах запрацює пересадковий квиток 09:50

Із 7 липня у чернігівських тролейбусах впроваджується пересадковий квиток. Це дасть змогу користувачам громадського електротранспорту здійснювати пересадку на будь-який інший тролейбусний маршрут впродовж 30 хвилин.

В Україні створили платформу доказової інформації про здоров’я під час війни

В Україні створили платформу доказової інформації про здоров’я під час війни 08:48

Команда організації INSCIENCE за підтримки Світового банку та Швейцарії створила платформу “Бережи себе”, яка присвячена темі здоров’я під час війни.

У Чернігові піротехніки ДСНС розміновують міський пляж

У Чернігові піротехніки ДСНС розміновують міський пляж "Золотий берег" 08:00

Впродовж 4-5 липня у Чернігові на міському пляжі "Золотий берег" водолази та сапери ДСНС провели обстеження берегової зони, прилеглої до пляжу місцевості та акваторії дна річки Десна на наявність боєприпасів, які можуть залишитись після масивних авіаційних та артилерійських обстрілів російськими військами.

Переселенець з Луганщини знайшов роботу на Чернігівщині

Переселенець з Луганщини знайшов роботу на Чернігівщині 07:54

Через повномасштабну війну в Україні чимало людей покинули рідні домівки і перебралися у порівняно безпечні населені пункти, подалі від постійних обстрілів. Перше, чого вони потребують – це житло і робота. Працевлаштуватись переселенцям допомагає служба зайнятості.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини