Представник ВООЗ та міністр охорони здоров'я оглянули пошкоджені медзаклади Чернігівщини
Із масштабами руйнувань медичних закладів Чернігівської області ознайомилися 16 травня директор Європейського бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я Ганс Клюге та міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
Разом з начальником Чернігівської обласної військової адміністрації В’ячеславом Чаусом вони відвідали обласну лікарню, обласну психоневрологічну та чернігівську міську № 2. Також побували в кардіоцентрі та обласному медичному центрі соціально значущих та небезпечних хвороб, приміщення яких, на жаль, відновленню не підлягають.
Варто зазначити, що медичні заклади Чернігівщини працювали у надскладних умовах під час активних бойових дій.
Так, через обстріли працівники протитуберкульозного диспансеру евакуйовували хворих двічі. Перші 10 днів війни хворі не мали необхідного запасу ліків. На щастя, всі залишилися живі.
Усі послуги вчасно та якісно отримували пацієнти Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні. А це — понад три сотні хворих.
Тодішні реалії обласної лікарні — 24 операційні столи одночасно, три бригади хірургів над одним пораненим.
Дісталося й міській лікарні Чернігова № 2 — сюди за час активних бойових дій привезли близько тисячі поранених.
— У цей надскладний час система роботи з НСЗУ підтвердила свою ефективність. Упевнений, що в області працюватиме більше програм ВООЗ, — зазначив начальник Чернігівської ОВА.
— Попри відсутність світла та води. Попри шалений потік пацієнтів з надскладними та небаченими ніколи раніше пораненнями. Попри складну ситуацію з медикаментами. Попри все... незламні. Наші медики незламні. Ви наші Герої. Попри все! Заради життя! — із вдячністю звернувся до медичних працівників В’ячеслав Чаус і принагідно вручив почесні відзнаки медсестрам та медбратам з нагоди професійного свята, яке вони відзначали днями.
За вагомий особистий внесок у рятування життя і здоров’я громадян в умовах воєнного стану, самовіддане виконання професійного обов’язку та з нагоди Всесвітнього дня медичної сестри Почесною грамотою обласної військової адміністрації нагороджено:
Наталію КУЛАКОВУ — сестру медичну старшу хірургічного торакального відділення комунального некомерційного підприємства «Чернігівська обласна лікарня» Чернігівської обласної ради;
Ірину МАЖУГУ — сестру медичну-анестезиста анестезіологічного відділення з ліжками інтенсивної терапії комунального некомерційного підприємства «Чернігівська обласна лікарня» Чернігівської обласної ради;
Марину ПОМАЗАНКО — сестру медичну палат інтенсивної терапії анестезіологічного відділення з ліжками інтенсивної терапії комунального некомерційного підприємства «Чернігівська обласна лікарня» Чернігівської обласної ради;
Тетяну СУХЕНКО — сестру медичну старшу відділення екстреної медичної допомоги (приймально-діагностичне відділення) комунального некомерційного підприємства «Чернігівська обласна лікарня» Чернігівської обласної ради.
Подяку голови обласної військової адміністрації оголошено:
Сергію БОРОДАВЦІ — брату медичному-анестезисту анестезіологічного відділення з палатами інтенсивної терапії комунального некомерційного підприємства «Чернігівський медичний центр сучасної онкології» Чернігівської обласної ради;
Ірині МАМОНТ — сестрі медичній-анестезисту відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії комунального некомерційного підприємства «Чернігівська міська лікарня № 3» Чернігівської міської ради;
Інні НІКОЛАЄЦЬ — сестрі медичній хірургічного відділення комунального некомерційного підприємства «Чернігівська міська лікарня № 3» Чернігівської міської ради;
Олександру ОМЕЛЕЧКУ — брату медичному стаціонару відділення онкологічної хірургії, урології та трансплантації комунального некомерційного підприємства «Чернігівський медичний центр сучасної онкології» Чернігівської обласної ради;
Галині ОМЕЛЬЯНЕНКО — сестрі медичній старшій гематологічного відділення комунального некомерційного підприємства «Чернігівський медичний центр сучасної онкології» Чернігівської обласної ради;
Наталії РИБЧЕНКО — рентгенолаборанту старшому відділення інтервенційної радіології (рентгенохірургічний блок) та рентгенології комунального некомерційного підприємства «Чернігівська міська лікарня № 2» Чернігівської міської ради;
Валентині РИКОВІЙ — сестрі медичній стаціонару анестезіологічного відділення з палатами інтенсивної терапії комунального некомерційного підприємства «Чернігівський медичний центр сучасної онкології» Чернігівської обласної ради;
Світлані СЕЛІВОН — сестрі медичній процедурного кабінету відділення по наданню первинної медичної допомоги населенню комунального некомерційного підприємства «Чернігівська міська лікарня № 2» Чернігівської міської ради;
Олені СІРІЙ — фельдшеру-лаборанту старшому клініко-діагностичної лабораторії комунального некомерційного підприємства «Чернігівська міська лікарня № 2» Чернігівської міської ради;
Наталії ТЕРЕХНО — сестрі медичній старшій відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії комунального некомерційного підприємства «Чернігівська міська лікарня № 2» Чернігівської міської ради.
Вручили медикам і відзнаки Міністерства охорони здоров'я України та Управління охорони здоров’я Чернігівської ОВА.
Останні новини Чернігівщини
Патрульні розшукали водія, який залишив місце автопригоди, він був з ознаками спʼяніння 14:38
21 червня близько 17-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення про ДТП на парковці міського пляжу — водій авто Volkswagen Passat, рухаючись заднім ходом, здійснив наїзд на автомобіль заявниці Skoda Octavia та залишив місце події.
ебайдужість громадян допомогла патрульним виявити нетверезого мотоцикліста 14:16
21 червня ввечері на лінію 102 надійшло повідомлення: на парковці торгового центру на проспекті Левка Лукʼяненка їздить мотоцикліст, ймовірно, напідпитку. На місце направили екіпаж патрульних.
Чернігівщина – серед регіонів, які демонструють найкращі результати у впровадженні програми ментального здоров’я «Ти як?» 13:32
У межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Ти як?» днями відбулося п’ятнадцяте розширене засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України.
У Чернігові відкрили мультиспортивну арену, встановлену за підтримки міста-побратима Аахена 12:45
Понад 500 юних спортсменів Чернігова отримали новий сучасний простір для тренувань. На території веслувальної бази ДЮСШ «Україна» на березі Десни офіційно розпочала роботу мультиспортивна ігрова арена з тренажерним обладнанням, встановлена завдяки підтримці міста-побратима Аахена в межах проєкту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).
Мобільність у кризових умовах: 12 позашляховиків Mitsubishi стали на захист життєдіяльності громад завдяки надійному плечу підтримки німецьких партнерів THW 12:17
Завдяки багаторічній співпраці з Німецьким федеральним агентством з надання технічної допомоги Technisches Hilfswerk (THW) прифронтові територіальні громади Чернігівщини, для яких в умовах постійних ворожих атак надійний транспорт є питанням виживання та ефективності, отримали транспортні засоби Mitsubishi L 200 Double cabine GL в кількості 12 одиниць.






