У Білорусі журяться, що відремонтували монумент «Три сестри». А тепер Чаус його зносить
У Гомельскій адміністрації відреагували на новину про початок процедури демонтажу монументу «Три сестри» на кордоні України, росії та білорусі. Кажуть, поки нікому не було діла до цієї споруди, ремонтували її.

Про це інформує провладний білоруський сайт Белта+.
Минулого тижня у Чернігівській обласній адміністрації почали готувати пакет документів для зняття з обліку як пам’ятки історії місцевого значення монументу у Сеньківці, присвяченого «дружбі народів» України, РФ та Білорусі.
Питання долі цієї споруди обговорювали за дорученням начальника обласної військової адміністрації В’ячеслава Чауса. Досі вона вважалася пам’яткою історії та носила охоронний номер 574-Чр.
На цю новину відреагували у Гомельському облвиконкомі. За словами представника управління ідеологічної роботи, культури та у справах молоді Дениса Єзерського, монумент ремонтували у 2019 році за вказівкою самопроголошеного президента білорусі Лукашенка.
"Вспомнили, что монумент считался памятником, и про охранный номер. А когда встал вопрос, как спасти начавший ветшать монумент, только Президенту Беларуси было до него дело. Именно по поручению главы государства в 2019 году монумент Дружбы отреставрирован и приведен в порядок. Из областного бюджета было выделено Br2 млн (250 тис. грн – редю)", - прокоментував Денис Єзерський.
Як відомо, монумент у селі Сеньківка на межі кордонів України, російської федерації та республіки білорусь встановили у 1975 році. Щороку тут організовували спільні міждержавні святкові заходи. Останній раз святкували у 2013 році.
Після окупації Криму та нападу на Донбас Україна у 2014 році відмовилась від будь-яких заходів на території меморіалу. Кілька років росіяни та білорусі намагались влаштовувати свято «на двох».
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).