Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 6 грудня, 23:07:21

Чернігів-Скопьє: співпраця в галузі охорони здоров’я набирає обертів

21.11.2012   08:02

Нещодавно із Республіки Македонія повернулася делегація Чернігівських медиків на чолі з головою постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я та захисту населення від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Валерієм Зубом

В цій балканській країні наші земляки не тільки ділилися власним досвідом, але й запозичували передові напрацювання своїх македонських колег, а також зустрілися із міністром охорони здоров’я РМ Н.Тодоровим та уклали відповідні угоди про співпрацю.

Зазначимо, що цей візит відбувся на виконання підписаного у липні 2012 року Меморандуму про співробітництво між Чернігівським обласним онкологічним диспансером та Інститутом радіотерапії та онкології Клінічного центру м. Скоп’є.

За оцінкою македонської сторони візит, в рамках якого українська делегація влаштувала низку практичних семінарів за участю понад 70 македонських лікарів, мав важливе практичне значення для місцевих фахівців. Про це засвідчують: підписаний українською та македонською сторонами Меморандум про співробітництво між Університетською клінікою гінекології та акушерства (м. Скоп’є) та Чернігівським онкодиспансером; запрошення спеціалістів останнього до участі в Міжнародній медичній конференції (м.Охрід, травень 2013 р.) в якості основних доповідачів з питань оперативного лікування онкологічних хворих гінекологічного профілю; наміри македонських медиків придбати в Україні кріохірургічні установки «Кріо-Пульс»; домовленість найближчим часом провести в Македонії презентацію українського медичного обладнання з використання автоматизованих кріогенних систем зі змінними кріоінструментами та аплікаторами.

Принагідно зазначимо, що у складі Чернігівської делегації у Македонії разом із головою постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС, кандидатом медичних наук і магістром державного управління, завідувачем поліклінічним відділенням обласного онкодиспансеру Валерієм Зубом також перебували головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру, заслужений лікар України Володимир Зотов та депутат обласної ради, член постійної комісії з питань охорони здоров'я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС, кандидат медичних наук, лікар-онкогінеколог, директор приватної клініки «Сіммед» Юрій Шень.  Члени делегації з міста на Десні висловлюють щиру вдячність за сприяння в їхній роботі першому секретарю з економічних питань Посольства України в Республіці Македонія, депутатауЧернігівської обласної ради попередніх скликань Валерію Кокотю.

 
Довідково: Перші напрацювання до тісної співпраці з цією молодою Балканською країною здійснив ще у 1996 р. тодішній представник Президента України в Чернігівській області, а нині заступник голови обласної ради, Валентин Мельничук, який підписав Угоду про взаємне економічне та торговельне співробітництво між Республікою Македонія (Собраніє м.Скоп’є) і Чернігівською областю.

Останні новини Чернігівщини

«Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»: серед школярів області відбудуться змагання з чотирьох видів спорту

«Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»: серед школярів області відбудуться змагання з чотирьох видів спорту 12:51

Перше засідання організаційного комітету щодо реалізації на Чернігівщині у 2023-2024 навчальному році проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» відбулось сьогодні під головуванням заступниці начальника ОВА Жанни Шерстюк.

До Дня святого Миколая діти загиблих Героїв отримують вітання та подарунки від громади Чернігова 12:47

До Дня Святого Миколая громада Чернігова підготувала привітання та подарунки для дітей, один з батьків яких загинув у російсько-українській війні, під час виконання службового обов'язку. Управління культури та туризму за підтримки Чернігівської міської ради організовує заходи для дітей різної вікової категорії.

Гроші ходять за людиною… 12:35

Це, зокрема, і про професійне навчання за сприяння служби зайнятості. У тих, хто не має затребуваної на ринку праці професії, є можливість отримати її безкоштовно. Так, діють програми з професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, зокрема, як шляхом видачі сертифікатів безробітним, так і з наданням ваучерів для певних категорій населення.