Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 травня, 22:48:58

«Політична шахівниця» № 17: фейк про Усика, майбутній з’їзд «УДАРу», повернення Савченка в ОДА

24.01.2022   10:25Агенцiя

Представляємо увазі наших читачів черговий випуск проекту «Політична шахівниця», присвяченого ключовим подіям, явищам та тенденціям суспільно-політичного життя Чернігівщини.

Даний випуск проекту хронологічно охоплює часові проміжки минулого тижня (17 – 23 січня 2022 року).

Фейк про Усика

Скандальною новиною минулого тижня стало поширення у фейсбук-спільноті «Новини Чернігівщини» інформації про начебто вірогідний варіант з висуванням відомого українського боксера Олександра Усика у якості кандидата по 206-му виборчому округу від президентської політичної сили – партії «Слуга Народу». Таку інформацію підхопили кілька місцевих інтернет-ресурсів та фейсбук-спільнот, втім, більша частина користувачів одразу скептично поставилася до неї. Та і сам Усик оперативно спростував будь-які інсинуації навколо нібито його політичного майбутнього, пригрозивши поширювачам фейкової інформації судовими розбірками.

Ми не будемо досліджувати, хто саме створював фейк про Усика і кому він вигідний, скажемо лише, що появу таких нездорових тенденцій продукує сама політична партія «Слуга Народу», яка до цього часу (а старт виборчої кампанії по 206-му вже на носі) так і не змогла визначити для себе сильного кандидата на округ і чітко його позиціонувати. Головне, щоб ця ситуація не завершилася тим, що доведеться висувати будь-кого і без шансів на успіх, а лише задля маркування присутності політсили.

Майбутній з’їзд «УДАРу».
На тижні стало відомо, що з’їзд політичної партії «УДАР» київського міського голови Віталія Кличка відбудеться на початку лютого.

Даний з’їзд буде присвячено темі висування кандидата від політсили на проміжних виборах народного депутата України по 206-му округу. Очікується, що під час цього зібрання, у якому візьмуть участь і партнери по політичній коаліції – представники політичної партії «Рідний дім» чернігівського міського голови Владислава Атрошенка, у якості кандидата буде висунутий секретар Чернігівської міської ради та керівник обласної організації «УДАРу» Олександр Ломако. Сам він вже доволі давно виборчу кампанію неформально розпочав, про що свідчать активні публічні заяви, значна кількість зовнішньої реклами, поширення друкованих матеріалів та реалізація соціального проекту «Рука допомоги».

Повернення Савченка в ОДА.
Ще однією цікавою новиною тижня, що минув, стало рішення Чернігівського окружного адміністративного суду про поновлення на посаді заступника голови Чернігівської ОДА Олександра Савченка, якого було звільнено попереднім головою ОДА Анною Коваленко на початку червня минулого року. Якраз після резонансної справи із затриманням Савченка співробітниками ДБР за начебто фактами шахрайства. По останній, до речі, до цього часу тривають слухання Деснянського районного суду міста Чернігова і насправді є більше запитань в першу чергу до самих слідчих органів.

Та і самим «цікавим» звільненням Савченка колишня очільниця ОДА піднесла неприємний сюрприз для свого наступника на посаді В’ячеслава Чауса, якому тепер доведеться вирішувати питання з можливим апеляційним оскарженням рішення, виплатою Олександру Савченку грошової компенсації за час вимушеного прогулу тощо. Поки ж що сам Савченко після поновлення на посаді відповідно до чинного законодавства написав заяву на звільнення, оскільки був призначений заступником голови ОДА ще губернатором Андрієм Прокопенком у січні 2020-го.

Далі справа вже за Офісом Президента та головою ОДА. Скажімо одне – команда нинішнього голови Чауса, на нашу думку, вже остаточно окреслена і сформована, Савченка в ній ми, при всій повазі, не бачимо, тому сторонам лише залишається витримано і цивілізовано розійтися в рамках чинного законодавства, щоб не продукувати нові майбутні судові спори.

Андрій Подвербний, політичний аналітик
 

Останні новини Чернігівщини

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин 16:25

В Укрзалізниці повідомили про покращення сполучення деблокованими регіонами, а тому додає ще 6 рейсів Чернігів - Ніжин та зворотно, з 30 травня

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців 16:21

На сьогодні в Ніжині налічується 2500 внутрішньо переміщених осіб.

“Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". Виставка карикатур у Чернігові. ФОТОРЕПОРТАЖ 16:16

"Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". 27 травня у Туристичному інформаційному центрі відкрилася Міжнародна виставка політичних та антивоєнних карикатур у межах міжнародного конкурсу під гаслом "Русскій воєнний корабель, іди на …!".

   На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями

На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями 16:13

На сьогодні у базі даних Чернігівської обласної служби зайнятості налічується 337 вакансій.

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців 11:35

Громадська організація «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає проактивних переселенців та прагне допомогти внутрішньо переміщеним особам (ВПО) у розв'язанні задач і викликів, з якими вони стикаються самі чи в громадах, де проживають.