Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 16 березня, 21:09:19

У Чернігові приймуть Програму підготовки територіальної оборони та підготовки населення міста до участі в русі національного спротиву

22.01.2022   11:12Агенцiя

Виконком Чернігівської міської ради 21 січня погодив проект міської програми, яка дасть змогу фінансувати з міського бюджету заходи сил територіальної оборони.

За рішення «Про погодження проекту Програми підготовки територіальної оборони та підготовки населення м. Чернігова до участі в русі національного спротиву на 2022 – 2023 роки» виконавчий комітет проголосував одностайно. Затвердити програму ще мають депутати міської ради, найближча сесія якої збереться 27 січня.

Перед голосуванням чернігівський міський голова Владислав Атрошенко звернувся до присутніх і всіх чернігівців. Він зазначив, що відсутність прийнятої міської програми не повинна бути стримуючим фактором у разі термінової потреби фінансування будь-яких заходів, потрібних для реальної територіальної оборони. Тому рішення щодо Програми є технічним і процедурним, але в сьогоднішній ситуації – надзвичайно важливим.

- Я принагідно повідомляю чернігівцям, що сьогодні все передбачене чинним законом про територіальну оборону мною як міським головою, міською радою та виконкомом робиться. Ми вживаємо всіх заходів по нашій готовності для сприяння визначеним законом на відповідних напрямках заходам оборонного характеру, які будуть здійснюватися Міністерством оборони, регулярними військами і силами територіальної оборони. Сьогоднішнє прийняття рішення дасть можливість фінансування цих заходів у разі потреби, - сказав він.

Міський голова підкреслив, що обсяги фінансування у даний момент неважливі, оскільки у разі потреби його збільшать.

- Не хочу й завищувати ці цифри, тому що питань у військових є на кілька мільярдів гривень. Десять бюджетів міста Чернігова не вистачить. Рішення, яке ми приймаємо – воно достатнє для того, щоби починати здійснювати відповідні заходи. Далі – час покаже. Буде ця необхідність – будемо збільшувати, не буде необхідності  - значить, у нас лишиться прийнята програма і ми готові підставити плече, в тому числі й фінансове, у заходах територіальної оборони, - зазначив Атрошенко.

Він акцентував на меті Програми. Це:

участь у підготовці та виконанні завдань національного спротиву в мирний час та в особливий період;

фінансування заходів та робіт з територіальної оборони (далі – заходах національного спротиву) місцевого значення та підготовки громадян України до національного спротиву;

сприяти створенню добровольчих формувань територіальних громад;

забезпечення життєдіяльності населення і функціонування об’єктів інфраструктури;

сприяти популяризації участі в заходах національного спротиву.

Основні завдання Програми:

– популяризація участі в заходах національного спротиву;

– участь у військо–патріотичному вихованні молоді;

– підготовка мешканців м. Чернігова до національного спротиву;

– фінансування заходів національного спротиву місцевого значення.

Принагідно міський голова зазначив, що на сьогодні хотілось би більш чітких дій, реальних кроків по здійсненню підготовки територіальної оборони з боку центральної влади, починаючи від Головнокомандувача Збройними силами України і по всій вертикалі.

- На сьогоднішній день абсолютно очевидною є необхідність консолідувати все суспільство навколо цього питання. Зібрати за круглий стіл починаючи від керівників всіх партій, всіх голів обласних рад, голів обласних державних адміністрацій, міських голів, - наголосив він.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Ветеран війни з Прилуччини повернувся до роботи завдяки підтримці служби зайнятості

Ветеран війни з Прилуччини повернувся до роботи завдяки підтримці служби зайнятості 14:10

Після демобілізації з лав ЗСУ та повернення до цивільного життя ветеран війни з Прилуччини Валентин Соляник отримав нову можливість для професійної реалізації. Знайти роботу йому допомогли фахівці служби зайнятості у співпраці з місцевим роботодавцем.

Поліцейські Чернігівщини викрили групу зловмисників, які у СІЗО налагодили шахрайську схему заволодіння грошовими коштами громадян

Поліцейські Чернігівщини викрили групу зловмисників, які у СІЗО налагодили шахрайську схему заволодіння грошовими коштами громадян 13:06

Слідчі поліції Чернігівської області за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань, відділу протидії кіберзлочинності, співробітників Державної установи «Чернігівський слідчий ізолятор» та СБУ, під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури припинили діяльність злочинного угрупування, яке налагодило шахрайську схему із заволодіння грошима громадян.

У січні-лютому 2026 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 1,9 мільярдів гривень податків та зборів 12:36

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-лютий 2026 року надійшло 1,9 млрд грн від сплати податків і зборів.

Надзвичайні події в області за останню добу 10:03

Протягом минулої доби зареєстровано 14 небезпечних подій, а саме: 14 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.

16 березня: цей день в Україні і світі

16 березня: цей день в Україні і світі 08:17

День 1482 Російська агресія - Day 1482 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини