«Політична шахівниця» № 6: тарифне полегшення, люди Атрошенка в «УДАРі», «Гончаренко-центр», «НАШ» в Чернігові
Представляємо увазі наших читачів новий випуск проекту «Політична шахівниця», присвяченого ключовим подіям, явищам та тенденціям суспільно-політичного життя Чернігівщини.
Даний випуск проекту хронологічно охоплює часові проміжки минулого тижня (1 – 7 листопада).
Тарифне полегшення
На початку тижня врешті вирішилося питання щодо вірогідного підвищення тарифів на теплопостачання для населення у Чернігові. За результатами перемовин міського голови Владислава Атрошенка із керівництвом центральних органів державної влади (зокрема, секретарем РНБО України Олексієм Даніловим) сторони знайшли компроміс і тарифи для населення обласного центру протягом цього опалювального сезону залишаться незмінними. Втім, якісь більш повні деталі переговорів лишилися за лаштунками, і наразі достеменно невідомо, що ж пообіцяли у Києві міському голові у якості компенсації.
Люди Атрошенка в «УДАРі»
У середу, 3 листопада у Чернігові за участі лідерів партій «УДАР» та «Рідний дім» - Володимира Кличка та Владислава Атрошенка - відбулася обласна конференція партії «УДАР». Під час конференції очільником обласної парторганізації було обрано одного із топів «Рідного дому», секретаря Чернігівської міської ради Олександра Ломаку, його заступником – голову Чернігівської районної ради Миколу Силенка (теж представник «Рідного дому»). П’ять районних партійних організацій також очолили люди з команди Владислава Атрошенка та «Рідного дому». Дана подія дає можливість припускати, що «УДАР» на Чернігівщині буде контролюватися та підпорядковуватиметься меру Атрошенку та його людям, які і будуть готувати партійні структури до участі у наступних чергових або позачергових парламентських виборах. Проте, це не означає, що «Рідний дім» перетворився у фактично територіальний підрозділ «УДАРу», оскільки повного злиття політичних сил не відбулося, та і навряд чи відбудеться у найближчому майбутньому, враховуючи політичну вагу міського голови Чернігова. Про це свідчить те, що осередки політичних партій та їх приймальні знаходяться, хоч і поряд, але в окремих приміщеннях.
Можна говорити лише про наповнення представниками «Рідного дому» регіонального «УДАРу», який до цього в області знаходився у стані анабіозу. У контексті цього вважаємо, що першою пробою пера цих об’єднаних політичних сил стане участь у виборах нардепа по 206-му округу, де їх кандидатом з високою вірогідністю стане саме Олександр Ломако (як ми вже раніше і прогнозували).
«Гончаренко-центр» у Чернігові
Цікавою новиною стало відкриття 5 листопада у приміщенні культурно-мистецького центру «Інтермеццо» освітнього простору «Гончаренко-центр». В урочистій події взяли участь двоє народних депутатів від партії «Європейська Солідарність» – Олексій Гончаренко та Микола Величкович.
Відкриття цього центру цілком вкладається у контекст посилення активності «Європейської Солідарності» в регіоні та розбудови її партійної структури. Варто розуміти, що однією з найбільш оцінюваних виборцями сторін партійної роботи є соціальна діяльність політичної сили, якість її роботи з населенням, у тому числі шляхом реалізації різноманітних соціальних, освітніх та культурних проектів. Таким чином, шляхом реалізації гуманітарних програм зможе посилити свій вплив та впізнаваність в області і «Європейська Солідарність».
«НАШ» у Чернігові
6 листопада обласний центр та ряд населених пунктів області відвідали представники телеканалу «НАШ», який пов’язують із політичним діячем, нардепом минулого скликання Євгенієм Мураєвим. Що цікаво, сам візит (у тому числі, і особисто самого Мураєва) анонсувався на 7 листопада, про що свідчило активне розміщення соціальної реклами у вигляді білбордів ще за півтора місяця до цього. Проте здійснили його все ж таки 6 числа і без Мураєва, мабуть задля уникнення активної протидії з боку представників національно-патріотичних сил. Що цікаво, інтерв’ю представникам каналу дав і міський голова Чернігова, який відзначив, що використає цю можливість як майданчик задля донесення ним власної патріотичної позиції.
Андрій Подвербний, політичний аналітик
Останні новини Чернігівщини
Росіяни атакували енергетичну та транспортну інфраструктуру Чернігівщини 14:18
Вранці 7 листопада російські війська завдали ударів по об’єктах енергетичної та транспортної інфраструктури в Городнянській та Бахмацькій громадах.
Поліція затримала у Новгороді-Сіверському місцевого депутата, який у нетверезому стані чинив опір поліцейським 13:27
Перебуваючи з ознаками алкогольного сп’яніння, чоловік керував авто та відмовлявся надати документи. Крім того, чинив опір правоохоронцям. Нині його поміщено до ізолятора тимчасового тримання.
Жителя м.Чернігова засуджено за умиснезаподіяння тілесних ушкоджень співмешканцю матері, що спричинили смерть останнього 12:42
Чернігівською окружною прокуратурою доведено вину 32-річного місцевого жителя в умисному заподіянні співмешканцю своєїматерітяжких тілесних ушкоджень, тобто умисних тілесних ушкоджень, небезпечних для життя в момент заподіяння, що спричинили смерть потерпілого (ч.2 ст.121 КК України).
«Форум Добрих Справ» – «Сила громади» у Чернігові об’єднав волонтерів, військових, освітян, культурних діячів та громадських лідерів 12:20
6 листопада вперше у Чернігові в обласному художньому музеї ім. Г.Галагана пройшов «Форум Добрих Справ» – «Сила громади», який об'єднав волонтерів, благодійників, військових, освітян, культурних діячів, підприємців та громадських активістів з усієї України.
Іпотерапія для поранених захисників: психологи системи МВС Чернігівщини спільно з відомчою медустановою організували реабілітаційний захід 11:46
У Чернігові для бійців, які після поранення потребують фізичної та психологічної реабілітації, організували візит до кінно-спортивного клубу «Казка».