Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 5 червня, 10:36:17

Підбито підсумки роботи інформаційної сфери області за 9 місяців 2012 року

13.11.2012   17:30

13 листопада на розширеному засіданні колегії управління у справах преси та інформації облдержадміністрації підбито підсумки роботи інформаційної сфери Чернігівщини за 9 місяців поточного року.

Підбито підсумки роботи інформаційної сфери області

Підбито підсумки роботи інформаційної сфери області

У засіданні колегії взяли участь представник Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення в Чернігівській області Леонід Мельник, керівники телерадіоорганізацій, друкованих засобів масової інформації, поліграфічних підприємств області.

У своєму виступі в.о. начальника управління Дмитро Никоненко поінформував присутніх про результати роботи галузі за цей період.

На сьогодні в області здійснює мовлення 40 телерадіоорганізацій, усі вони мають ліцензії Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Продовжується скорочення мережі дротового радіомовлення. На даний час в області лишилося менше 45 тисяч радіоточок, послугами дротового мовлення користуються жителі 160 із близько 1500 населених пунктів області. Більш реальним шляхом відновлення районного радіомовлення виглядає перехід до ефірних трансляцій в FM-діапазоні.

Управління у справах преси та інформації розглядає впровадження цифрового телерадіомовлення як один з пріоритетних напрямків діяльності.

У Чернігівській області трансляція телесигналу у цифрового форматі DVB-T2 здійснюється через п’ятий мультиплекс Концерну РРТ з шести об’єктів у Чернігові, Бахмачі, Бобровиці, Ніжині, Прилуках, Холмах.

Управління також вжило всіх необхідних заходів для забезпечення пільгових категорій громадян засобами приймання сигналів цифрового телебачення вчасно і у повному обсязі. Своєчасно було здійснено узагальнення списків громадян, які звернулися до місцевих управлінь праці та соціального захисту населення із відповідною заявою, та їх відправка Держкомтелерадіо України.

Здійснюється робота з оперативного вирішення окремих проблемних питань, що виникають у процесі доставки телетюнерів адресатам, надаються відповіді роз’яснення.

Під час виступу Дмитро Никоненко також охарактеризував стан справ у видавничій сфері області. Зокрема, станом на 1 листопада 2012 року до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції внесено 49 суб’єктів видавничої справи Чернігівської області.

Згідно з останніми наявними даними Книжкової палати України (за І півріччя 2012 року) в цілому у Чернігівській області було видано 116 одиниць книжкової продукції загальним тиражем 48,8 тис. примірників.

За 9 місяців 2012 року управлінням було профінансовано друк 15 назв книжок на загальну суму 400 тис. грн. Станом на 1 листопада ц. р. фактично випущено 11 назв, решта перебуває у процесі друку. Загальний виданий наклад цього року – 6800 примірників книг.

Також протягом січня — жовтня поточного року 5639 примірників книжок було передано бібліотечним закладам культури та освіти, редакціями газет, розповсюджено на презентаційних заходах та надано в якості авторських примірників.

Нині на Чернігівщині зареєстровано 307 періодичних друкованих видань, регулярно виходять у світ 95 з них, загальним разовим тиражем понад 1 млн. 120 тис. примірників.

Реалізується обласна програма підтримки розвитку інформаційно-видавничої сфери Чернігівщини на 2012–2015 роки. За 9 місяців 2012 року в рамках згаданої програми місцевим ЗМІ було надано фінансову підтримку з обласного бюджету на суму 529 тис. 988 грн.

Представник Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення в Чернігівській області Леонід Мельник детально зупинився на роботі телерадіоорганізацій.

Конструктивними були виступи редакторів районних газет, директорів друкарень та представників радіоорганізацій. Зокрема Олександра Назаренка, Катерини Дикої та Володимира Смоляка. Найактуальнішими виявилися питання організації оплати висвітлення діяльності виконавчої влади у ЗМІ, а також забезпечення юридичного супроводу діяльності комунальних друкованих ЗМІ.
 

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою 144 випускники отримали свідоцтва про закінчення навчального закладу 10:34

Вже 28-й рік поспіль вони відзначають свій випускний, і навіть в умовах воєнного стану це не стало виключенням. Начальник Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою підполковник Євген Казанін привітав усіх вихованців ліцею та разом з почесними гостями видав свідоцтва про повну загальну середню освіту, а кращим з них дипломи, грамоти і медалі.

Академічний камерний хор — до 85-річчя Любомира Боднарука 10:30

Музична громада країни вшанувала пам’ять видатного митця і педагога, заслуженого діяча мистецтв України, заслуженого працівника культури України, кавалера ордена “За заслуги” ІІІ ступеня, Почесного громадянина Чернігова Любомира Боднарука.

Незаконна риболовля обійдеться порушнику з Чернігівщини у понад 80 тис.грн 09:59

Другого червня 2023 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду разом з представниками Сектору водної поліції ГУНП області на водоймах Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 6 пожеж.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини