Атрошенко закликає уряд переглянути механізм компенсацій місцевим бюджетам різниці у тарифах на тепло
Після зростання ціни на газ у кілька разів, щоби залишити тарифи на минулорічній позначці, Уряд ухвалив рішення покрити різницю вартості тарифів з міських бюджетів

З метою часткової компенсації цих витрат обіцяється повернення до міських бюджетів 4% від ПДФО (податку на доходи фізичних осіб). Оскільки всі міста України мають різний рівень економічного розвитку, то кількість повернутих до місцевих бюджетів коштів від ПДФО, у перерахунку на душу населення, буде сильно відрізнятися. Більш розвинені міста, такі як Київ, Дніпро, отримають більшу компенсацію від держави, а менш розвинені, такі як Чернігів – значно меншу. Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко публічно звернув увагу на те, що це є нелогічним і несправедливим. Про це він, зокрема, заявив на розширеній нараді в Чернігівській міській раді 26 жовтня.
Порівняння надходжень ПДФО:
Крім того, при такому підході до компенсації від держави більший її розмір отримають ті міста, середньодобова температура у яких на кілька градусів вища за середньодобову температуру Чернігова - найпівнічнішого міста в Україні. У Чернігові, як правило, опалювальний сезон розпочинається раніше ніж у більшості інших міст України, що тягне за собою додаткові витрати. Для того, щоб підтримувати необхідний температурний режим, нашому місту необхідно витрачати на це більше гігакалорій, ніж південним містам, а відповідно – витрачати на опалення більше коштів.
Чернігівський міський голова вже неодноразово акцентував увагу на цій кричущій несправедливості державного компенсаторного механізму. Який, фактично, забирає у Чернігова всі ресурси для розвитку та збільшує економічну прірву між нашим містом та значною частиною інших міст України обласного значення.
Він наполегливо закликає представників Уряду переглянути механізм компенсацій місцевим бюджетам і проводити компенсаторні заходи у відповідності до затрачених гігакалорій, а не у % до ПДФО. Такий механізм компенсацій, на переконання міського голови, буде чесним та справедливим. Адже тоді саме міста, які витрачають на опалення більше гігакалорій, отримають більше коштів у якості компенсації, а ті, які витрачають менше гігакалорій – менше.
На сьогодні ж маємо ситуацію, коли обіцяних коштів компенсації Чернігову буде явно недостатньо. Тому, якщо Уряд хоче, щоб міста не підвищували тарифи, йому треба думати про те, як компенсувати такі шалені фінансові навантаження, наголошує міський голова Чернігова.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Сучасні технології проти раку: у Чернігові обговорили досягнення ядерної медицини 17:07
Фахівці з ядерної медицини, радіаційної онкології та суміжних галузей з різних регіонів України зібралися в Чернігові, щоб обговорити сучасні досягнення ядерної медицини в Україні
На Чернігівщині службовця підозрюють у розтраті понад 200 тисяч гривень з програми «єВідновлення» 17:03
Службовець сільради Ніжинського району підозрюється у розтраті понад 200 тис. грн бюджетних коштів на відновленні пошкодженого житла
Назарій Остапчук — чемпіон світу з пара-армрестлінгу! 12:16
З 10 до 23 вересня в місті Албена (Болгарія) відбувається чемпіонат світу з пара-армрестлінгу серед осіб з ураженнями опорно-рухового апарату та порушеннями зору.

Ринок праці мовою цифр 11:57
Спортсмени Чернігівщини здобули командні та особисті нагороди чемпіонату України з бойового самбо 11:53
Цими вихідними у Києві паралельно з Кубком України серед дорослих розділ «Лайт» відбувся і чемпіонат України з бойового самбо розділ «Про-фул» серед дітей старшого віку (2015-2016 рр.н.), юнаків молодшого віку (2013-2014 рр.н.) та юнаків середнього віку (2011-2012 рр.н.)