Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 12 липня, 15:42:44

Тактика податкової змінилася

12.11.2012   11:58

Коли податківці говорять "наш клієнт", чимало підприємців нічого хорошого не чекають. Однак сьогодні, називаючи підприємців клієнтами, начальник ДПІ у м. Чернігові ДПС Федір Уляненко запевняє у протилежному: відтепер законослухняних платників податків усіляко підтримуватимуть, вважатимуть своїми партнерами та не втручатимуться у їхні справи. Про це сьогодні і буде наша розмова.

Федір Уляненко

Федір Уляненко

 - Федір Михайловичу, невже фіскальний орган перетвориться на сервісну службу?
- Так, адже сьогодні очевидно: виконання нашого головного завдання - стабільного наповнення бюджету - старими методами неможливо. Ми впевнені, що саме трансформування податкової служби у сервісну стимулює бізнес до добросовісної сплати податків. Це передбачає розвиток електронних сервісів і системи дистанційного обслуговування. Приємно відзначити прогрес: кількість звітів, наданих мережею інтернет, стрімко зростає. Наприклад, з початку роботи акредитованого Центру сертифікації електронних ключів його послугами скористалися 3716 абоненти міста. З них майже 65% складають підприємці, 35 % - підприємства. До речі, не всі європейські податкові органи можуть похвалитися тим, що видають електронні ключі безкоштовно. Тож ми не дивуємося, що сьогодні майже 99% платників ПДВ подають звітність саме в електронному вигляді. Кожен з них вже мав змогу оцінити переваги такого способу подання податкової звітності та розповісти про це іншим. Для тих, хто зацікавився цією інформацією, уточню: деталі про отримання посиленого сертифіката ключа можна знайти на сайті www.cskidd.gov.ua.

- Тобто найбільш прогресивні ваші клієнти вже скористалися сучасними технологіями податкової служби?
- Принаймні відчули їх переваги. Ми намагаємося створити для усіх платників максимальний комфорт. При інспекції відкрито центр з обслуговування платників податків. Хочемо об'єднати вирішення поточних питань із затишним відпочинком та сервісом. Найголовніше - буде зведена нанівець бюрократична тяганина при одержанні різних довідок. Платникам усі послуги можна тепер одержати в одному залі. Сподіваємося, що такий податковий євростандарт виправдає себе вже найближчим часом.
Зауважу: співробітники податкової служби не тільки хочуть, щоб платники добросовісно сплачували податки, але й самі виконують свої зобов'язання. Ось такий приклад: за 10 місяців нинішнього року ми відшкодували підприємствам більш ніж 69,2 мільйони гривень податку на додану вартість, у тому числі - в автоматичному режимі - 23,9 млн. грн.

- Як позначилися нововведення на виконанні дохідної частини бюджету?
- За 10 місяців року платники податків міста Чернігова сплатили до бюджетів усіх рівнів 870,8 млн. грн. Причому тенденція до приросту зберігається з місяця у місяць.
З початку року державний бюджет поповнився 413,2 мільйонами гривень, загальний фонд Державного бюджету - 403,8 млн. грн. Порівняно з аналогічним періодом минулого року маємо плюс 20,2 мільйонів. Стабільно поповнюється місцевий бюджет. За цей період місцева скарбниця збагатилася на 457,6 млн. грн., що на 21,7% або 81,6 млн. грн. більше минулорічних показників.
І ми ще маємо резерви наповнення місцевого бюджету до кінця року. Це і легалізація найманих працівників, це і надходження від сплати за землю від тих суб'єктів господарювання, які не врахували оновлену грошову оцінку земель. А також - за рахунок орендарів, котрі сплачують орендну плату нижчу від мінімального рівня.

- Чи скорочується кількість збиткових підприємств?
- На сьогоднішній день їх залишилося 133. У порівнянні з минулим роком  кількість збиткових підприємств зменшилася на 11суб'єктів, а сума збитків - на 82,6 млн. грн. Сподіваюся, що за підсумками поточного року досягнемо ще кращих показників.

- Сьогодні багато говорять про боротьбу з корупцією в органах ДПС. Чи змінюються методи боротьби з порушниками законодавства?
- Останнім часом посилено профілактичний та упереджувальний напрямки протидії корупції. Застосовується позитивний світовий досвід. Постійна увага приділяється співпраці з громадськістю, залученню до боротьби з корупцією широких верств населення, платників податків.
Я вважаю, що одним із основних напрямків боротьби з корупцією має стати удосконалення чинного законодавства. Закони мають бути виписані таким чином, щоб унеможливити неоднозначне трактування їх положень.
Надійним помічником для платників став сервіс "Пульс податкової". На номер (044) 284-00-07 може зателефонувати будь-хто, аби проконсультуватися або ж повідомити про неправомірні дії фахівців відомства. Такі заяви обов'язково будуть почуті, реакція на іншому боці телефону - миттєва: протягом дня заявник отримує вичерпну відповідь на запит. На "Пульс податкової" вже зателефонували 16 жителів Чернігова, більшість з них консультувалися і лише 10% скаржилися на організацію роботи податкової.
Наприкінці нашої розмови хочу наголосити: дійсно, сьогодні змінюється модель роботи податкової служби. Ми готові довіряти усім сумлінним платникам. Однак незаконних методів ведення бізнесу не допустимо.
Сьогодні наша практична робота (від реєстрації до перевірки) планується за принципом максимального невтручання у діяльність порядних платників податків. При цьому так звані підприємства-мінімізатори, збиткові, фіктивні, підприємства-боржники, ті, що прагнуть незаконно отримати ПДВ із бюджету, будуть під пильною увагою податківців.
Кожне підприємство створюється для отримання, насамперед, прибутку, а не збитків, накопичення податкових боргів. Адже прибуток підприємці отримують для себе, а податки сплачують для держави. Отож, хотілося б звернутися до керівників підприємств та приватних підприємців: працюєте у межах закону - сплачуйте відповідні податки, і тоді ми дійсно станемо партнерами!


Розмову вела Ірина Берегова
 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).