Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 22 лютого, 03:18:19

Стан техногенної і природної безпеки на Чернігівщині

07.11.2012   16:16

6 листопада відбулося чергове засідання прес-клубу “Ділове слово”, присвячене стану техногенної і природної безпеки в області та проведеним заходам щодо забезпечення готовності органів управління і сил цивільного захисту області до реагування на надзвичайні ситуації. Присутніх поінформував з цих питань заступник начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації Володимир Дейнека.

Він зазначив, що з метою запобігання та реагування на надзвичайні ситуації та ліквідації їх наслідків в області створена і функціонує територіальна підсистема єдиної держаної системи цивільного захисту населення і територій. З урахуванням наявних загроз, стану техногенної та природної безпеки та реальних можливостей системи реагування на надзвичайні ситуації у 2012 році здійснювався комплекс заходів, спрямований на підвищення рівня природно-техногенної безпеки області.

До природних загроз в області належать: зсуви, підтоплення сільських населених пунктів, руйнування та розмив берегів річок, загрози гідрометеорологічного характеру, пожежі у природних екосистемах. Зокрема, зсувні процеси загрожують 25 населеним пунктам області у Коропському, Новгород-Сіверському, Прилуцькому та Чернігівському районах, у тому числі містам Чернігову та Прилукам. 32 населені пункти зазнають постійного підтоплення у період повені.

Техногенна небезпека обумовлена наявністю на території області об’єктів, що використовують у господарській, медичній та науковій діяльності джерела іонізуючого випромінювання та об’єктів, що використовують хімічні речовини.

За словами Володимира Дейнеки, основна маса радіоактивних відходів, що наявні в області, накопичені в результаті закінчення терміну експлуатації джерел іонізуючого випромінювання. Окрім того, на Чернігівщині функціонують Корюківське, Семенівське та Ріпкинське сховища радіоактивних відходів, що були зібрані в процесі ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Всі сховища знаходяться у задовільному стані.

Володимир Дейнека також звернув увагу на небезпеку, пов’язану з утворенням і накопиченням токсичних відходів, серед яких найнебезпечнішими є відходи зі вмістом важких металів, нафтопродукти, непридатні до застосування пестициди.

В області функціонує 22 хімічно небезпечні об’єкти, переважна більшість яких зосереджена у місті Чернігові. 679 підприємств Чернігівщини продукують у процесі своєї діяльності токсичні відходи. На даний час в області накопичено понад 3,5 тис. тонн відходів І–ІІІ класів небезпеки, а також 2,6 млн. тонн золи від спалення вугілля на Чернігівській ТЕЦ. Протягом січня – жовтня 2012 року було перезатарено та вивезено за межі області 341,886 тонн непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин.

У випадку руйнування греблі Київської ГЕС існує загроза затоплення частини території Козелецького району, на якій знаходиться 11 населених пунктів.

Постійно існує вірогідність виникнення надзвичайних ситуацій на системах життєзабезпечення населення (електро-, газо-, тепло-, водозабезпечення та водовідведення).

Протягом січня – жовтня поточного року на території області було зареєстровано 6 класифікованих надзвичайних ситуацій (3 – техногенного та 3 – природного характеру) та 2041 небезпечна подія, внаслідок яких загинули 302 особи та постраждали 677 осіб. Загальний розмір збитків склав близько 29 млн. грн. Володимир Дейнека зауважив, що 80% усіх надзвичайних подій складають дорожньо-транспортні пригоди та побутові пожежі.

Також серед актуальних питань захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру Володимир Дейнека назвав продовження утилізації непридатних та заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин, утилізацію боєприпасів, зокрема – на 6-му арсеналі Командування сил підтримки ЗСУ поблизу міста Ічня, усунення негативних наслідків зсуву берегу у Новгороді-Сіверському.

Здійснення заходів щодо забезпечення техногенної та природної безпеки Чернігівської області продовжується і залишається під постійним контролем керівництва облдержадміністрації.

Останні новини Чернігівщини

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 18:56

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

“Герої не вмирають! Україна пам’ятає”

“Герої не вмирають! Україна пам’ятає” 18:52

Всесвітньо відомий оперний співак, соліст Паризької національної опери, Герой України Василь Сліпак, рятуючи побратимів, загинув від кулі снайпера 29 червня 2016 року поблизу Луганського на Донеччині. 20 лютого 2017 року указом Президента України йому було присвоєно звання “Герой України” (посмертно).

На Чернігівщині Прем’єр-міністр Олексій Гончарук провів нараду щодо протидії незаконній вирубці лісів

На Чернігівщині Прем’єр-міністр Олексій Гончарук провів нараду щодо протидії незаконній вирубці лісів 18:47

20 лютого відбулася робоча поїздка до Чернігівської області Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука. Разом з головою Державного агентства лісових ресурсів Андрієм Заблоцьким, головою Чернігівської ОДА Андрієм Прокопенком та головою обласної ради Ігорем Вдовенком він вивчав стан справ у лісогосподарській сфері.

У чернігівських школах відновлюється освітній процес

У чернігівських школах відновлюється освітній процес 18:43

Управління освіти міської ради повідомляє про завершення додаткових канікул для школярів Чернігова.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 18:30

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.