Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 вересня, 16:53:07

Реалізація пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для гіпертоніків продовжується

06.11.2012   08:17

5 листопада в облдержадміністрації відбулося засідання робочої групи з впровадження заходів реалізації в області пілотного проекту державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

Учасники засідання розглянули та обговорили питання щодо стану проекту в області, діяльності аптечної мережі КП “Ліки України” в умовах впровадження пілотного проекту, стану забезпечення аптечних закладів Чернігівщини лікарськими засобами для лікування хворих на гіпертонію.

Як зазначалося, робота медичної та фармацевтичної галузей області спрямована на виконання соціальної ініціативи Президента України щодо європейського підходу забезпечення населення лікарськими засобами від артеріальної гіпертензії.

Головною метою пілотного проекту, який складається з двох етапів, є забезпечення повноцінного лікування хворих на гіпертонічну хворобу, особливо соціально незахищених категорій населення України.

Під час реалізації І етапу пілотного проекту на теренах Чернігівщини в аптечних закладах ціни на лікарські засоби були приведені у відповідність до реєстру затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 31 серпня 2012 року №672 “Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 1 червня 2012 року №419”.

Лікувально-профілактичні заклади в достатній кількості забезпечені рецептурними бланками, постійно здійснюється контроль за виписуванням рецептів, у яких зазначається міжнародна непатентована назва препаратів.

Серед медичних, фармацевтичних працівників продовжується роз’яснювальна робота щодо взаємозаміни лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою в межах міжнародної непатентованої назви. З метою інформування населення в лікувально-профілактичних та аптечних закладах області розміщені інформаційні матеріали з питань запровадження референтних цін на лікарські засоби для гіпертоніків, працюють “гарячі” телефонні лінії: у Чернігівській міській лікарні №1 та КП “Ліки України”.

З 1 вересня в регіоні розпочалася реалізація ІІ етапу пілотного проекту, яким передбачається компенсації з державного бюджету аптечним закладам за зниження ними цін на ліки зазначеної групи.

В області налічується 223656 хворих на гіпертонічну хворобу. Лише за 9 місяців поточного року вперше в житті до лікаря звернулись 13550 осіб, які поставлені на облік як гіпертоніки. Це свідчить про те, що громадяни почали регулярно лікуватися.

Наразі в Чернігівській області, як повідомлялося на засіданні, проводиться робота з укладання відповідних угод із КП “Ліки України” та Чернігівською районною аптекою №180 для часткового відшкодування вартості лікарських засобів, на що з державного бюджету вже надійшли кошти до управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації.

Відтепер хворі на гіпертонічну хворобу зможуть купити ліки зі знижкою у мережі аптек КП “Ліки України” у районах та містах області, а в Чернігівському районі – у мережі аптечних пунктів центральної районної аптеки №180.

Останні новини Чернігівщини

У Михайло-Коцюбинській територіальній громаді на Чернігівщині запрацювала поліцейська станція 09:42

27 вересня у селищі Михайло-Коцюбинське відкрили поліцейську станцію.

У Чернігові вшанували пам'ять загиблих захисників України 09:35

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко разом із родинами загиблих військовослужбовців у російсько-українській війні вшанували пам'ять наших захисників і захисниць, які віддали своє життя за незалежну Україну.

Влада робить усе можливе для повернення полонених — уповноважена Президента з питань забезпечення прав захисників України у Чернігові

Влада робить усе можливе для повернення полонених — уповноважена Президента з питань забезпечення прав захисників України у Чернігові 09:28

У період із лютого по вересень цього року правоохоронними органами Чернігівської області зареєстровані кримінальні провадження за фактами безвісного зникнення 193 військовослужбовців та представників інших воєнізованих формувань України.

Шевченківці на «Вересневих самоцвітах» у місті Кропивницький

Шевченківці на «Вересневих самоцвітах» у місті Кропивницький 09:24

Історія творчих контактів Чернігівського драмтеатру ім. Т.Г.Шевченка з Кіровоградщиною має глибоке коріння. В далекому 1926 р. у м. Зінов’євськ (колишній Єлисаветград, нині Кропивницький) на базі будинку культури заводу «Червона зірка» був створений Робітничо-селянський український пересувний драматичний театр імені Т.Г. Шевченка, який у 1933 р. за наказом Наркомпросу направили для обслуговування населення новоутвореної Чернігівської області.

Топ-10 актуальних високооплачуваних вакансій на Чернігівщині

Топ-10 актуальних високооплачуваних вакансій на Чернігівщині 09:21

Шукаєте роботу з високим заробітком? У базі вакансій обласної служби зайнятості є й високооплачувані.