Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 17 квітня, 06:10:11

Чернігівщина активізує співпрацю з Туреччиною

02.06.2021   15:22Агенцiя

Минулого тижня на Чернігівщині з ознайомчим візитом перебувала делегація Посольства Турецької Республіки в Україні. Одна із цілей візиту – активізація економічної співпраці та міжрегіональне співробітництво. Під час зустрічі в Чернігівській обласній раді гостям із Туреччини презентували концепцію розвитку Чернігівської області.

Надзвичайний і Повноважний Посол Турецької Республіки в Україні Ягмур Ахмет Гюльдере, радник з питань освіти Посольства Турецької Республіки в Україні Уміт Їлдиз, другий Секретар Посольства Турецької Республіки в Україні Айше Айдогдзу 28 травня зустрілись із головою обласної ради Олени Дмитренко та представниками депутатського корпусу.

Концепцію розвитку Чернігівської області презентував Дмитро Іванов голова постійної комісії обласної ради з питань економічного розвитку, інвестиційної діяльності та здійснення державної регуляторної політики, голова фракції «Слуга Народу».

Зокрема, була представлені переваги регіону для інвестицій та бізнесу: транспортна інфраструктура (яка останні 2 роки активно розвивається, у тому числі завдяки президентській програмі «Велике будівництво»), вдале розташування області для досягнення морських портів та логістичних хабів.

Додатково наголошено на можливості для створення підприємств з видобутку і переробки ресурсів: торфу (розвідані запаси в області сягають 200 мільйонів тон, що еквівалентно 1 трильйону метрів кубічних природного газу), фосфоритів, бішофітів (важливий компонент у хімічній та металургійній промисловості), скляних пісків (найкращої в Європі якості); крейда (вистачить для виробництва 1 мільярда тон цементу).

«Особливий акцент на тому, що добута на Чернігівщині сировина має не просто вивозитись, а створювати тут додаткову вартість. Тобто, технологічні процеси обробки сировини чи матеріалів у готову чи напівготову продукцію мають бути також на Чернігівщині. До речі, в області вже є підприємства, які збудовані за рахунок іноземних інвестицій, які видобувають сировину і частково її переробляють, – наголосив Дмитро Іванов, – На мою думку, результатом сьогоднішнього візиту можуть бути інвестиції турецьких компаній у галузь видобування, створення спільних підприємств, а також участь у приватизації державного та комунального майна для подальшої модернізації виробництв».

Як відомо, зовнішньоторговельний оборот товарами підприємств Чернігівщини та Туреччини торік склав 38,2 мільйонів доларів США. На разі Чернігівська область зацікавлена в поглибленні співпраці з турецькими партнерами та реалізації спільних проєктів, в тому числі на умовах державно-приватного партнерства.

Останні новини Чернігівщини

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 16:18

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв

На Прилуччині поліцейські викрили схему незаконного видобутку корисних копалин та повідомили про підозру посадовиці комунального підприємства 16:16

Слідчі Прилуцького районного відділу поліції за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури викрили протиправну діяльність посадовиці комунального підприємства, яка організувала незаконний видобуток корисних копалин загальнодержавного значення.

 Як молоді створити громаду своєї мрії: в обласному центрі відбувся дослідницький ідеатон у межах проєкту «Молодіжна візія Чернігівщини»

Як молоді створити громаду своєї мрії: в обласному центрі відбувся дослідницький ідеатон у межах проєкту «Молодіжна візія Чернігівщини» 16:14

У лютому цього року в регіоні стартував проєкт «Молодіжна візія Чернігівщини» – дослідження участі молоді в прийнятті рішень у громадах.

«Армія відновлення» 16:12

Протягом січня-березня 2026 року службою зайнятості на Чернігівщині видано 2425 направлень на суспільно корисні роботи для понад 900 громадян області. Люди працюють за строковими трудовими договорами. На оплату їх праці спрямовано 15 млн гривень.

Медична допомога постраждалим від аварії на ЧАЕС – у діалозі з медиками і громадськістю 15:03

У Чернігівській ОВА говорили про доступність медичної допомоги для людей, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини