ОПОРА: В Чернігівській області вибори пройшли на належному рівні
У понеділок, 29 жовтня, відбулася прес-конференція за результатами спостереження за виборами в Чернігівській області ГМ "ОПОРА".
Про факти порушень в день виборів розповів Євгеній Романенко. Він повідомив, що в населених пунктах 207, 208, 209 та 210 округів в день виборів була неприбрана агітація різних політичних сил та кандидатів.
Також спостерігачі ОПОРИ практично в усій області розміщена асоціативна зовнішня реклама про досягнення влади в області та інші.
Спостерігачі відслідковували всі процеси на дільницях.
"Технічні порушення, емоційна напруга, бюлетені у неопломбованих коробках привозилися до ОВК (206 округ), члени ДВК приїзджали з печатками до ОВК (206 округ), великі черги з членів ДВК біля ОВК № 207 (м.Корюківка), у ОВК №208 переписувалися протоколи з дільниць прямо в окружній комісії", - розповів Євген Романенко.
"День голосування пройшов хоч і з огріхами, але завдяки роботі спостерігачів технічні порушення усувалися оперативно. Масових фактів порушень не було зафіксовано. Комісії не дуже добре обізнані із законодавством", - повідомив Геннадій Максак.
За його словами в порівнянні із 2010 роком кількість порушень зменшилася.
На деяких дільницях відбувалися моменти, які не підпадають під закон і вимагали окремої уваги для їх вирішення.
Геннадій Максак розповів, що "на одній із дільниць жінка дуже похилого віку важко пересувається приходила з різними документами, але без паспорта, спостерігачі вмовили голову ДВК вже дати їй можливість проголосувати".
Взагалі за словами спостерігачів для Чернігова компанія пройшла досить тихо і спокійно.
"Державі треба працювати над вдосконаленням процесу виборів. Це стосується і приміщень, і технічного забезпечення. Деякі порушення переходять від компанії до компанії", - підсумував президент Поліського фонду.
Останні новини Чернігівщини
2 500 доларів США за «небойову» службу: повідомлено про підозру посадовцю ТЦК та СП 14:21
Чернігівською спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони Центрального регіону спільно з Територіальним управлінням Державного бюро розслідувань, розташованим у місті Києві за оперативного супроводу 8 управління ДВКР СБ України повідомлено про підозру офіцеру мобілізаційного відділення одного з територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки на Чернігівщині у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 368 КК України (пособництво в одержанні службовою особою неправомірної вигоди).
Рух тролейбусів № 8 і № 11 відновлюється за звичною схемою 10:26
З 28 січня 2026 року тролейбусні маршрути № 8 та № 11 відновлюють роботу за звичною схемою руху.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.
28 січня: цей день в Україні і світі 09:23
День 1435 Російська агресія - Day 1435 Russian aggression
У Чернігові вшанували пам‘ять жертв Голокосту 18:20
27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме цього дня у 1945 році був звільнений Аушвіц – один із найбільших нацистських таборів смерті.