Голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко зустрілася з Надзвичайним і Повноважним Послом Німеччини Анкою Фельдгузен
Під час зустрічі вони обмінялися привітаннями та обговорили питання створення меморіалу на місці перепоховання корюківців, загиблих від рук нацистів 1-2 березня 1943 року.
– Для того, щоб жити майбутнім, потрібно робити висновки з таких трагічних уроків минулого. Це одна з найжахливіших сторінок історії Чернігівщини часів Другої світової війни. Звичайно, має бути місце, де можна було б розповісти і вшанувати пам'ять жертв трагедії. Зараз ми ведемо перемовини із місцевою адміністрацією щодо вирішення цього питання. Створення меморіального комплексу буде частиною спільного із посольством Німеччини проєкту, якому передуватиме дослідна робота істориків з України, Німеччини та Угорщини, – прокоментувала зустріч Анна Коваленко.
Візит пані Фельдгузен став символом спільного подолання двома народами наслідків злочинного ставлення до цивільного населення тоталітарних режимів Радянського Союзу та нацистської Німеччини. Зауважимо, що це був третій візит пані Фельдгузен до Корюківки. Під час першого візиту у 2013 році вона представляла німецьку сторону у перемовинах щодо закладення меморіалу на шану пам’яті жертв трагедії.
– Встановлення зв'язку та розвиток продуктивних відносин спрямовує міжнаціональний діалог до конструктивного русла та, без сумнівів, збагатить економічно та культурно місцеві громади, – прокоментувала візит посла Німеччини голова Чернігівської облдержадміністрації Анна Коваленко.
Останні новини Чернігівщини
У Ніжині слідчі поліції скерували до суду обвинувальний акт щодо водія, який спричинив смертельну ДТП 13:17
Слідчі відділу розслідування злочинів у сфері транспорту слідчого управління Чернігівської області завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт стосовно 46-річного чоловіка, який здійснив наїзд на двох жінок-пішоходів на пішохідному переході в Ніжині.
Чернігівська політехніка – серед 10 українських університетів, які готуватимуть фахівців із безбар’єрності 12:46
Міністерство розвитку громад та територій затвердило освітні програми підвищення кваліфікації для фахівців із безбар’єрності, які розробили 10 українських університетів.
На Ніжинщині поліцейські затримали підозрюваного, який завдав ножових поранень своєму знайомому 12:15
У Носівці поліцейські затримали чоловіка, який під час конфлікту на ґрунті спільного вживання алкоголю тяжко поранив ножем свого знайомого. Потерпілого госпіталізували, а зловмисника помістили до ізолятора тимчасового тримання.
Поліція розслідує обставини смертельної ДТП у Ніжинському районі 11:34
23 березня, близько 13-ї години, до поліції надійшло повідомлення про те, що на автодорозі Кіпті-Глухів-Бачівськ поблизу села Зруб сталась ДТП.
Дві лікарні Чернігова отримали 44 сучасні ліжка інтенсивної терапії від американських партнерів 10:52
Допомога надійшла в обласну та другу міську лікарні від Міжнародного Благодійного Фонду «Підтримка Лікарень України» (Support Hospitals in Ukraine Foundation, США).