Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 4 лютого, 04:03:27

Верховний Суд закрив провадження у справі за позовом Менської міськради

16.02.2021   14:47Агенцiя

10 лютого Верховний Суд розглянув у відкритому судовому засіданні справу за позовом Менської міської ради до Верховної Ради України щодо утворення та ліквідації районів.

Корюківський

Корюківський

Верховний Суд постановив ухвалу про закриття провадження через те, що перевірка оскаржуваної постанови не може бути здійснена в порядку адміністративного судочинства.

У вересні 2020 року Менська міська рада звернулася до Верховного Суду із позовною заявою до Верховної Ради України, в якій просить:
- визнати протиправною та нечинною постанову Верховної Ради України щодо утворення та ліквідації районів в частині утворення у Чернігівській області Корюківського району з адміністративним центром у місті Корюківка;
- зобов'язати внести зміни до постанови в частині утворення у Чернігівській області Менського району з адміністративним центром у місті Мена.

У відзиві на позовну заяву відповідач з доводами та вимогами позовної заяви не погоджувався, в задоволенні адміністративного позову просив відмовити.
Наголошувалось, зокрема, що вирішення питання про утворення та ліквідацію районів належить до компетенції парламенту, органи місцевого самоврядування не наділені таки повноваженнями, тому твердження позивача про те, що Верховна Рада приймаючи оскаржувану постанову, якою утворила у Чернігівській області Корюківський район з адміністративним центром у місті Корюківка, порушила права та інтереси позивача як делегованого представника інтересів територіальної громади, є необґрунтованими та безпідставними.

28 вересня 2020 до Суду надійшло клопотання відповідача про закриття провадження у справі у зв`язку з тим, що справу не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.

Своєю ухвалою суд постановив задовольнити клопотання Верховної Ради України про закриття провадження у справі мотивуючи це тим, що перевірка оскаржуваної постанови не може бути здійснена в порядку адміністративного судочинства з наступних причин:
– вимоги, викладені у позовній заяві, не підлягають судовому розгляду за позовом органу місцевого самоврядування;
– конституційний процес організації територіального устрою України, у тому числі шляхом утворення і ліквідації районів, та участь у ньому Верховної Ради України не є формою реалізації управлінських функцій цього органу, тому не може підпадати під контроль суду адміністративної юрисдикції.

Менщина

Останні новини Чернігівщини

Коефіцієнт індексації НГО земель: що врахувати аграріям у декларації 18:25

Для розрахунку податкових зобов’язань у 2026 році застосовуватиметься коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель за 2025 рік – 1,08. Він є єдиним для всіх категорій земель і видів угідь, зокрема й сільськогосподарських.

Шахрайство зі спадщиною: судитимуть організатора злочинної групи та двох приватних нотаріусів 18:22

Прокурорами Чернігівської обласної прокуратури направлено до суду обвинувальний акт стосовно організатора злочинного угрупування та двох пособників за фактами шахрайства, використання підроблених документів та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 4 ст. 190, ч.ч. 2, 3 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 209 КК України).

 Безпека пацієнтів понад усе: в Чернігівській обласній дитячій лікарні впроваджують передові стандарти гігієни WASH

Безпека пацієнтів понад усе: в Чернігівській обласній дитячій лікарні впроваджують передові стандарти гігієни WASH 18:21

Чисті руки медика – це врятовані життя. Дотримуючись цієї філософії, фахівці Чернігівської обласної дитячої лікарні пройшли інтенсивне навчання з кращих світових практик у сфері води, санітарії та гігієни (WASH).

«Енергопідтримка для ФОП» до 15000 гривень

«Енергопідтримка для ФОП» до 15000 гривень 18:17

Щоб допомогти українським підприємцям пережити зиму в умовах постійних обстрілів та аварійних відключень, Уряд запровадив спеціальну програму підтримки, яку буде реалізовувати Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України та Державна служба зайнятості.

У Прилуках поліцейські затримали наркоторговця 11:19

Співробітники відділу кримінальної поліції спільно з поліцейськими сектору боротьби з наркозлочинністю Прилуцького районного відділу поліції під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених 44-річним мешканцем міста Ічня.