Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 03:44:06

У Чернігові обговорили перспективи розвитку зеленого господарства міста

13.10.2012   09:14

У Чернігівській міській раді відбулося засідання науково-практичного “круглого столу” на тему: “Санітарний стан зелених зон м. Чернігова. Заходи з подальшого утримання зелених насаджень міста”.

В обговоренні взяли участь міський голова Олександр Соколов, президент Української корпорації “Укрзеленбуд” Володимир Червоний, начальник КП “Зеленбуд” Володимир Брайко, науковці Національного університету біоресурсів та природокористування України, Чернігівського державного інституту економіки та управління.

Розглянуті питання щодо оцінки стану зелених насаджень обласного центру Чернігівщини, активації боротьби зі шкідниками, зокрема, каштановою міллю, зменшення антропогенного впливу та перспектив розвитку зеленого господарства міста.

Зокрема, міський голова підкреслив, що у Чернігові зелені насадження складають 27% загальної площі міста. Витрати на утримання 1 га зелених насаджень у місті за 2011 рік складали 1800 грн., хоча належне утримання зелених зон потребує обсягів фінансування у сумі 7500 грн. Цього року фінансування на утримання зелених зон збільшено удвічі.

Професор Національного університету біоресурсів та природокористування України Валентин Дрозда відзначив досягнення у Чернігові в боротьбі з шкідником балканською міллю. Проведені цієї весни та літа заходи продемонстрували свою ефективність і покращили стан понад 800 каштанів із 3000, що ростуть у Чернігові. Науковець підкреслив, що шкідник вражає білі каштани, тоді як червоні є стійкими до молі. Щоправда, на сьогодні у Чернігові ростуть тільки 7 червоних каштанів.

В.Червоний зауважив, що ареал поширення балканської молі вже досягнув Москви. І корпорація “Укрзеленбуд” отримала листа від уряду столиці Російської Федерації щодо технологій боротьби зі шкідником.

В.Брайко зазначив, що у Чернігові продовжать рятувати каштани. Восени важливим етапом є утилізація опалого листя каштанів, де знаходиться до 80% личинок балканської молі.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.