Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 26 травня, 16:29:21

Правова просвіта громадян через призму медіа

09.10.2011   15:01Агенцiя

6 жовтня у Чернігові відбувся семінар для журналістів районних ЗМІ Чернігівщини на тему “Правова просвіта громадян та висвітлення проблем соціального захисту населення в ЗМІ”.

Проблеми дотримання соціально-економічних прав громадян останнім часом набули особливого резонансу в Україні. На актуальності вказаної тематики й наголосив виконавчий директор Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Віктор Тарасов. Мільйони наших громадян вимушені відстоювати своє право на соціальний захист у судовому порядку, що свідчить про необхідність реформування системи надання пільг у державі та реалізації більш продуманої державної соціальної політики,зауважив керівник правозахисної організації. Окремо він зупинився на проблемах дітей війни, чорнобильців, інших соціально вразливих категорій населення, прокоментував останні зміни вітчизняного законодавства.

В.Тарасов звернувся із закликом до учасників семінару обєднати зусилля заради зростання рівня правової культури і правової свідомості громадян, особливо мешканців віддалених селищ і сіл, надати їм необхідну інформаційну базу для ефективної реалізації соціальних прав.

Про роль органів юстиції в правовій просвіті населення щодо соціально-економічних прав розповіла головний спеціаліст Чернігівського міського управління юстиції Діана Кравченко. Вона навела приклади щодо проблем виконання рішень суду по соціальним справам та запропонувала дієві алгоритми їх вирішення.

Суддя Апеляційного суду Чернігівської області Олександр Демченко озвучив аргументи щодо сприяння правосвідомості та правовій культурі громадян шляхом підвищення ступеню їх доступу до інформації про соціально-економічні права. Він назвав найбільш доступні джерела достовірної інформації для журналістів різних ЗМІ, а також прокоментував закони Про пресу, Про інформацію та Про доступ до публічної інформації. На його думку, вітчизняне законодавство наразі дає досить широкі повноваження журналістам, аби донести до читача, слухача чи глядача обєктивну, неупереджену інформацію про ті чи інші події суспільного життя.

Наприкінці Віктор Тарасов закликав представників медіа приділяти більше уваги правовій просвіті громадян у ЗМІ та акцентував увагу, що за потреби громадяни та журналісти можуть звертатися до громадської приймальні Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для отримання безкоштовної правової допомоги та коментарів з юридичної тематики за адресою м. Чернігів, вул. Горького, 57, або за телефоном гарячої лінії 612-532.

Захід проведено Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини спільно з управлінням у справах преси та інформації Чернігівської облдержадміністрації за підтримки Програми розвитку ООН в Україні.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівські поліцейські за годину розкрили вбивство місцевого мешканця

Чернігівські поліцейські за годину розкрили вбивство місцевого мешканця 15:48

Поліція затримала чоловіка, що підозрюється у вбивстві 37-річного чернігівця.

Патрульні виявили автомобіль, який вночі невідомі викрали у власника з-під будинку

Патрульні виявили автомобіль, який вночі невідомі викрали у власника з-під будинку 13:23

Сьогодні о 8-й ранку на спецлінію 102 звернувся чернігівець із повідомленням про те, що зник його автомобілем марки Volvo, який він залишив ввечері біля будинку на вулиці Текстильників.

У Чернігові розпочинається прийом дітей до 1-х класів

У Чернігові розпочинається прийом дітей до 1-х класів 13:09

У школах Чернігова з 27.05.2020 до 26.06.2020 включно триватиме прийом документів для зарахування дітей до 1-х класів у 2020-2021 навчальний рік.

На Чернігівщині вже 136 лабораторно підтверджених випадків COVID-19

На Чернігівщині вже 136 лабораторно підтверджених випадків COVID-19 13:06

За даними моніторингу, за минулу добу в області зафіксовано 2 нові випадки інфікування коронавірусом у м. Чернігів.

Незабаром у Чернігові відкриється перша станція сортування сміття

Незабаром у Чернігові відкриється перша станція сортування сміття 12:45

Вже у червні у Чернігові запрацює перша в місті станція сортування сміття. Над її створенням працює громадська організація “Еко Місто”.