Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 3 березня, 00:56:23

Контроль виборчих фондів коштів кандидатів здійснило ОВК № 205

10.10.2012   11:16Агенцiя

Згідно статті 45 Закону України "Про вибори народних депутатів" кандидати в депутати в одномандатних округах для фінансування своєї передвиборної агітації зобов'язані утворити власний виборчий фонд. Кошти до цього фонду в банківських установах можуть надходити або у вигляді добровільних внесків від фізичних осіб, громадян України (до 01.10.12 року не більше 22040 грн.), або з власних коштів кандидата, розмір яких не обмежено.

Порядок контролю за надходженням, обліком і використанням коштів виборчих коштів кандидатів визначається Постановою ЦВК №115 від 12.07.12 р. Зокрема, окружні виборчі комісії зобов'язані здійснювати перевірку законності надходжень і використання коштів виборчих фондів кандидатів у депутатів в одномандатних округах та достовірності їх обліку. За підсумками перевірок ОВК повинні скласти відповідну довідку та направити її не пізніше ніж за день до дня голосування до ЦВК.

9 жовтня 2012 року з ініціативи члена ОВК від Української народної партії Сергія Соломахи на засіданні ОВК№205 було оголошено попередні результати перевірки виборчих фондів кандидатів в депутати.

Станом на 1 жовтня ц. р. за даними, що надійшли до ОВК від банківських установ, де відкрити рахунки виборчих фондів кандидатів, кошти надходили на виборчі фонди тільки 8 з 15 кандидатів у депутати. В той же час ПАТ "Укрінбанк", в якому кандидати в депутати Живенко С.В. і Непомняща А.М. відкрили рахунки своїх виборчих фондів, не надав інформації до ОВК про стан рахунків цих кандидатів, що потребує належного реагування з боку комісії.

Перевіркою встановлено, що до виборчого фонду кандидата Дубіля В.О. надійшло 718161 грн. (з них 278161 - власні кошти), Соколова О.В. - 396000 грн., Глаби А.В. - 62152 грн., Большакова В.П. - 41500 грн.(власні кошти), Андрійченка В.Л. - 8000 грн., Давлеткужина Р.Р. - 7780 грн. (власні кошти), Осадціва І.В. - 5250 грн., Мозгового В. І. - 1170 грн.

При чому, до виборчих фондів кандидатів Соколова О.В., Большакова В.П. кошти надійшли тільки у вигляді добровільних внесків фізичних осіб, а інші кандидати формували свої виборчі фонди як за рахунок добровільних внесків, так і власних коштів. Добровільні внески до виборчих фондів жодного з кандидатів не перевищували встановлене законом обмеження.

Під час перевірки встановлено, що фізичною особою Большаковим П.В. до виборчого фонду кандидата у депутати, міського голову Соколова О.В. було 15 серпня ц.р. перераховано 20000 грн. Прізвище, ім'я т а, по батькові цієї фізичної особи повністю співпадає з прізвищем, ім'ям, по батькові іншого кандидата у депутати на цьому ж окрузі. Цей самовисуванець працює заступником начальника з персоналу та безпеки КП "Дільниця з контролю за благоустроєм міста". Це - не є прямим порушенням законодавства про вибори, але, на думку члена ОВК С. Соломахи, вимагає належного реагування і перевірки збоку компетентних органів із боротьби з корупцією.

Перевіркою встановлено, що кандидат в депутати від КПУ Давлеткужин Р.Р. здійснив оплату за розміщення політичної реклами у громадському транспорті. Цьому кандидату було достроково повернуто частину цих коштів (у розмірі 2000 грн.) у зв'язку з достроковим розірванням угоди про розміщення реклами. Цей факт свідчить про порушення законодавства про вибори кандидатом від КПУ, а не самою компартією, на дії якої було подано до ОВК № 205 і відхилено 29 вересня ц. р. скаргу одним з кандидатів у депутати на цьому виборчому окрузі.

Член ОВК С. Соломаха переконаний, що виборчі комісії зобов'язані неухильно здійснювати свою діяльність публічно і відкрито, як це передбачає закон про вибори.


Чернігівська прес-служба партії "Наша Україна"
 

Останні новини Чернігівщини

78 років пам’яті: у Корюківці згадували трагедію весни 1943 року

78 років пам’яті: у Корюківці згадували трагедію весни 1943 року 18:31

Майже вісімдесят років тому, за три дні – 1, 2 та 9 березня, Корюківка була повністю знищена карателями. Небачена жорстокість організаторів та виконавців каральної акції загубила тоді майже 7000 життів.

Виявлено 52 нових випадків COVID-19

Виявлено 52 нових випадків COVID-19 18:13

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 2 березня в області зафіксовано 52 нових випадки COVID-19.

Фотодокументальна виставка

Фотодокументальна виставка "Корюківська трагедія" - на вебсайті Державного архіву області 14:55

1 березня в Україні відзначається річниця Корюківської трагедії. На початку весни 1943 року нацистські війська повністю знищили це селище і вбили всіх його жителів, а це близько 7 тисяч осіб.

Парламент посилив покарання для телефонних терористів

Парламент посилив покарання для телефонних терористів 14:51

Верховна Рада ухвалила закон, який посилює кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці людей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини