Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 15 липня, 01:15:46

Контроль виборчих фондів коштів кандидатів здійснило ОВК № 205

10.10.2012   11:16Агенцiя

Згідно статті 45 Закону України "Про вибори народних депутатів" кандидати в депутати в одномандатних округах для фінансування своєї передвиборної агітації зобов'язані утворити власний виборчий фонд. Кошти до цього фонду в банківських установах можуть надходити або у вигляді добровільних внесків від фізичних осіб, громадян України (до 01.10.12 року не більше 22040 грн.), або з власних коштів кандидата, розмір яких не обмежено.

Порядок контролю за надходженням, обліком і використанням коштів виборчих коштів кандидатів визначається Постановою ЦВК №115 від 12.07.12 р. Зокрема, окружні виборчі комісії зобов'язані здійснювати перевірку законності надходжень і використання коштів виборчих фондів кандидатів у депутатів в одномандатних округах та достовірності їх обліку. За підсумками перевірок ОВК повинні скласти відповідну довідку та направити її не пізніше ніж за день до дня голосування до ЦВК.

9 жовтня 2012 року з ініціативи члена ОВК від Української народної партії Сергія Соломахи на засіданні ОВК№205 було оголошено попередні результати перевірки виборчих фондів кандидатів в депутати.

Станом на 1 жовтня ц. р. за даними, що надійшли до ОВК від банківських установ, де відкрити рахунки виборчих фондів кандидатів, кошти надходили на виборчі фонди тільки 8 з 15 кандидатів у депутати. В той же час ПАТ "Укрінбанк", в якому кандидати в депутати Живенко С.В. і Непомняща А.М. відкрили рахунки своїх виборчих фондів, не надав інформації до ОВК про стан рахунків цих кандидатів, що потребує належного реагування з боку комісії.

Перевіркою встановлено, що до виборчого фонду кандидата Дубіля В.О. надійшло 718161 грн. (з них 278161 - власні кошти), Соколова О.В. - 396000 грн., Глаби А.В. - 62152 грн., Большакова В.П. - 41500 грн.(власні кошти), Андрійченка В.Л. - 8000 грн., Давлеткужина Р.Р. - 7780 грн. (власні кошти), Осадціва І.В. - 5250 грн., Мозгового В. І. - 1170 грн.

При чому, до виборчих фондів кандидатів Соколова О.В., Большакова В.П. кошти надійшли тільки у вигляді добровільних внесків фізичних осіб, а інші кандидати формували свої виборчі фонди як за рахунок добровільних внесків, так і власних коштів. Добровільні внески до виборчих фондів жодного з кандидатів не перевищували встановлене законом обмеження.

Під час перевірки встановлено, що фізичною особою Большаковим П.В. до виборчого фонду кандидата у депутати, міського голову Соколова О.В. було 15 серпня ц.р. перераховано 20000 грн. Прізвище, ім'я т а, по батькові цієї фізичної особи повністю співпадає з прізвищем, ім'ям, по батькові іншого кандидата у депутати на цьому ж окрузі. Цей самовисуванець працює заступником начальника з персоналу та безпеки КП "Дільниця з контролю за благоустроєм міста". Це - не є прямим порушенням законодавства про вибори, але, на думку члена ОВК С. Соломахи, вимагає належного реагування і перевірки збоку компетентних органів із боротьби з корупцією.

Перевіркою встановлено, що кандидат в депутати від КПУ Давлеткужин Р.Р. здійснив оплату за розміщення політичної реклами у громадському транспорті. Цьому кандидату було достроково повернуто частину цих коштів (у розмірі 2000 грн.) у зв'язку з достроковим розірванням угоди про розміщення реклами. Цей факт свідчить про порушення законодавства про вибори кандидатом від КПУ, а не самою компартією, на дії якої було подано до ОВК № 205 і відхилено 29 вересня ц. р. скаргу одним з кандидатів у депутати на цьому виборчому окрузі.

Член ОВК С. Соломаха переконаний, що виборчі комісії зобов'язані неухильно здійснювати свою діяльність публічно і відкрито, як це передбачає закон про вибори.


Чернігівська прес-служба партії "Наша Україна"
 

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 13:47

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

У Чернігівській області за минулу добу +4 нових випадки COVID-19

У Чернігівській області за минулу добу +4 нових випадки COVID-19 13:41

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11 годину вівторка 14 липня у Чернігівській області за минулу добу виявили чотири нові випадки інфікування коронавірусом. ПЛР-тест підтвердив захворювання у трьох жительок Прилуцького району та однієї жінки з Чернігова. Усі вони перебувають на госпіталізації у закладах охорони здоров’я.

Завершити двотижневу самоізоляцію можна самостійно

Завершити двотижневу самоізоляцію можна самостійно 12:45

Протягом чотирьох місяців на базі КНП «Чернігівський обласний центр громадського здоров’я» ЧОР працює обласна «гаряча» телефонна лінія з протидії коронавірусній інфекції (0800507070).

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 3 пожежі

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 3 пожежі 12:37

За минулу добу підрозділи Управління ДСНС України у Чернігівській області 3 рази залучались до ліквідації пожеж, 2 з яких виникли у житловому секторі громадян та 1 на транспорті.

У чернігівській школі №19 завершують капітальний ремонт басейну

У чернігівській школі №19 завершують капітальний ремонт басейну 12:31

У чернігівській школі №19 завершують капітальний ремонт басейну. Відкритий для учнів та учениць не лише цієї, а й сусідніх загальноосвітніх та спортивних шкіл, він може приймати для занять плаванням до 10 груп на добу.