"День тиші" перед місцевими виборами-2020: що це значить і чого не можна робити
Цього дня дозволено тільки поширення інформації про вибори, заклики брати участь у них і роз'яснення порядку голосування.
В Україні з опівночі суботи, 24 жовтня, настав "день тиші" перед голосуванням на місцевих виборах 25 жовтня.
Цього дня будь-яка агітація за того чи іншого кандидата заборонена законодавством.
Ідеться про:
масові політичні акції (збори, мітинги, ходи, демонстрації, пікети),
роздачу агітаційних матеріалів,
проведення концертів,
демонстрацію фільмів або публікацію політичних опитувань,
поширювання екстремістських матеріалів і закликів до насильницького повалення влади,
підкуп виборців товарами й послугами,
встановлення інформаційних наметів,
публічні заклики голосувати за або проти того чи іншого кандидата.
За порушення закону передбачено штраф у розмірі від 500 до 850 грн для громадян і від 850 до 1360 для посадових осіб.
Водночас заборона не діє на поширення інформації про самі вибори, заклики взяти в них участь, а також роз'яснення законодавчих норм і порядку голосування.
"День тиші" потрібен для того, щоб виборці могли самостійно та спокійно обдумати, вибрати кандидатів і проголосувати за них.
У неділю, 25 жовтня, українцям потрібно буде визначитися з мерами міст і головами селищних рад. Голосування проходитиме з 8:00 до 20:00.
Останні новини Чернігівщини
Росіяни атакували енергетичну та транспортну інфраструктуру Чернігівщини 14:18
Вранці 7 листопада російські війська завдали ударів по об’єктах енергетичної та транспортної інфраструктури в Городнянській та Бахмацькій громадах.
Поліція затримала у Новгороді-Сіверському місцевого депутата, який у нетверезому стані чинив опір поліцейським 13:27
Перебуваючи з ознаками алкогольного сп’яніння, чоловік керував авто та відмовлявся надати документи. Крім того, чинив опір правоохоронцям. Нині його поміщено до ізолятора тимчасового тримання.
Жителя м.Чернігова засуджено за умиснезаподіяння тілесних ушкоджень співмешканцю матері, що спричинили смерть останнього 12:42
Чернігівською окружною прокуратурою доведено вину 32-річного місцевого жителя в умисному заподіянні співмешканцю своєїматерітяжких тілесних ушкоджень, тобто умисних тілесних ушкоджень, небезпечних для життя в момент заподіяння, що спричинили смерть потерпілого (ч.2 ст.121 КК України).
«Форум Добрих Справ» – «Сила громади» у Чернігові об’єднав волонтерів, військових, освітян, культурних діячів та громадських лідерів 12:20
6 листопада вперше у Чернігові в обласному художньому музеї ім. Г.Галагана пройшов «Форум Добрих Справ» – «Сила громади», який об'єднав волонтерів, благодійників, військових, освітян, культурних діячів, підприємців та громадських активістів з усієї України.
Іпотерапія для поранених захисників: психологи системи МВС Чернігівщини спільно з відомчою медустановою організували реабілітаційний захід 11:46
У Чернігові для бійців, які після поранення потребують фізичної та психологічної реабілітації, організували візит до кінно-спортивного клубу «Казка».