До Генеральної прокуратури надійшло 159 звернень та повідомлень про можливі порушення виборчого законодавства, 2 – з Чернігівщини
Щодо порушення законів під час виборчої кампанії до Верховної Ради України
Відповідно до ст.ст.1,2 Законів України “Про Центральну виборчу комісію” та ст.ст. 30-32, 74, 108, 111 “Про вибори народних депутатів України” контроль за додержанням законодавства про вибори народних депутатів України суб’єктами виборчого процесу здійснюється ЦВК та територіальними виборчими комісіями.
Правоохоронні органи не мають права втручатися в організацію виборчого процесу, водночас, проводять перевірки за фактами порушень, які мають ознаки вчинення злочину чи адміністративного правопорушення на виконання колегіальних рішень виборчих комісій.
З початку виборчого процесу, станом на 27 вересня, до центрального апарату Генеральної прокуратури надійшло 159 звернень та повідомлень про можливі порушення виборчого законодавства. До органів прокуратури Харківської області – 30, Кіровоградської області – 24, Волинської області – 20, Київської області – 19, тощо.
Найменша кількість звернень надійшли до Донецької області – 3, Запорізької – 3, Львівської – 3, Херсонської – 3, Чернігівської – 2, Одеської – 0 заяв.
Звернення та скарги переважно стосуються порушень порядку ведення передвиборчої агітації (60% від загальної кількості отриманих заяв), реєстрації кандидатів у народні депутати України, утворення складу виборчих комісій, висування кандидатів у народні депутати України та інших питань.
Органами внутрішніх справ за результатами перевірок заяв та повідомлень порушено 36 кримінальних справ, з яких одна скерована до суду. Органами прокуратури порушено 5 кримінальних справ. Зазначені справи стосуються, насамперед, хуліганських дій, крадіжок майна тощо.
Прокурорами за результатами перевірки законності прийнятих органами міліції рішень скасовано 36 постанов про відмову у порушенні кримінальної справи з організацією додаткової перевірки.
Відділ зв’язків із засобам масової інформації Генеральної прокуратури України
Останні новини Чернігівщини
У філармонійному центрі розпочався зимовий казковий цикл 11:14
Зима розпочалася — і знову чарівний світ, і знову казка! У ці дні діти з особливим нетерпінням чекають на подарунки від Святого Миколая-чудотворця.
У Чернігові поліція працює на місці атаки рф по житловому району 11:11
Сьогодні вночі ворог вкотре атакував мирне населення Чернігова. Окупанти поцілили по житловому району в центрі міста. Попередньо відомо, що від удару постраждали троє чернігівців.
Бюджети Чернігівщини отримали 2,5 мільярди гривень податків у листопаді 2025 року 11:08
Головне управління ДПС у Чернігівській області висловлює вдячність платникам податків за сумлінне виконання податкових зобов’язань та вагомий внесок у розвиток економіки й забезпечення функціонування соціальної, освітньої, медичної та інших важливих сфер життя держави та області.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:05
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій загинули 2 особи.
8 грудня: цей день в Україні і світі 09:03
День 1383 Російська агресія - Day 1383 Russian aggression