Під кордоном із Росією демонтовано комуністичну символіку
13 серпня у селі Жадове Семенівського району прибрано з публічного простору комуністичну символіку.

У центрі села, яке знаходиться неподалік від українсько-російського державного кордону, біля Будинку культури був постамент із написом «Ленин». Представник громадськості повідомив Український інститут національної пам’яті про цей факт.
Загальновідомо, що Володимир Ленін (Ульянов), що обіймав протягом 1917-1923 рр. найвищі державні та партійні посади, спочатку у Радянській Росії, а потім у СРСР, не тільки теоретично обстоював можливість та необхідність застосування політичних репресій та терору, а безпосередньо сам причетний до організації та здійснення державного терору. Як посадова особа він приймав участь в ухваленні та підписував відповідні нормативні документи (декрети), які легітимізували та «узаконювали» застосування таких політичних репресій та терору органами державної влади. Також Український народ пам’ятає, що в 1917-1920 роках саме В. Ленін був одним із головних організаторів агресії радянської Росії проти Української Народної Республіки.
Напис було оперативно ліквідовано після роз’яснення центральним органом виконавчої влади керівництву сільської ради сутності порушення підпункту ґ пункту 4 частини 1 статті 1 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».
ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО ТА АКТУАЛЬНО?
Неухильне виконання Закону демонструє, що ми крок за кроком будуємо правову державу.
Кожний новий факт очищення публічного простору від комуністичної символіки показує, що Україна вшановує пам’ять мільйонів жертв комуністичного тоталітарного режиму, категорично засуджує усі прояви агресії проти незалежних держав, державного терору, порушення прав і свобод громадян як у минулому, так і в наш час.
Сергій Бутко, Український інститут національної пам’яті
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.