Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 29 квітня, 05:43:32

Під кордоном із Росією демонтовано комуністичну символіку

15.08.2020   10:55Агенцiя

13 серпня у селі Жадове Семенівського району прибрано з публічного простору комуністичну символіку.

У центрі села, яке знаходиться неподалік від українсько-російського державного кордону, біля Будинку культури був постамент із написом «Ленин». Представник громадськості повідомив Український інститут національної пам’яті про цей факт.

Загальновідомо, що Володимир Ленін (Ульянов), що обіймав протягом 1917-1923 рр. найвищі державні та партійні посади, спочатку у Радянській Росії, а потім у СРСР, не тільки теоретично обстоював можливість та необхідність застосування політичних репресій та терору, а безпосередньо сам причетний до організації та здійснення державного терору. Як посадова особа він приймав участь в ухваленні та підписував відповідні нормативні документи (декрети), які легітимізували та «узаконювали» застосування таких політичних репресій та терору органами державної влади. Також Український народ пам’ятає, що в 1917-1920 роках саме В. Ленін був одним із головних організаторів агресії радянської Росії проти Української Народної Республіки.

Напис було оперативно ліквідовано після роз’яснення центральним органом виконавчої влади керівництву сільської ради сутності порушення підпункту ґ пункту 4 частини 1 статті 1 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО ТА АКТУАЛЬНО?

Неухильне виконання Закону демонструє, що ми крок за кроком будуємо правову державу.
Кожний новий факт очищення публічного простору від комуністичної символіки показує, що Україна вшановує пам’ять мільйонів жертв комуністичного тоталітарного режиму, категорично засуджує усі прояви агресії проти незалежних держав, державного терору, порушення прав і свобод громадян як у минулому, так і в наш час.

Сергій Бутко, Український інститут національної пам’яті

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.