Уряд затвердив зміни до перспективних планів ще п’яти областей, у тому числі і Чернігівської
У перспективному плані Чернігівської області уточнили склад Тупичівської, Малодівицької, Линовицької, Ріпкинської, ГончарІвської, Михайло-Коцюбинської, Седнівської, Чернігівської громад. Перспективний план області доповнили Сухополов’янською, Яблунівською, Добрянською, Киселівською, Вихвостівською громадами, а також вилучити Халявинську громаду.
18 грудня Кабінет Міністрів затвердив перспективний план формування територій громад Закарпатської області та зміни до перспективних планів Луганської, Полтавської, Тернопільської, Харківської та Чернігівської областей.
Відтепер Закарпаття має перспективний план, якого в області до цього взагалі не було. Кількість громад і їх конфігурація у документі ще не остаточна, бо робота над перспективними планами усіх областей триватиме в регіонах аж до прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій.
У перспективному плані Луганської області уточнили склад Новоастраханської, Щастинської, Новопсковської, Сватівської, Широківської, Старобільської та Чмирівської громад. Перспективний план області доповнили Великочернігівською, Веселівською, Калмиківською, Підгорівською, Красноталівською, Нижньотеплівською та Коломийчиською громадами. З перспективного плану вилучили Кам’янську громаду.
У перспективному плані Полтавської області уточнили склад Великобагачанської, Глобинської, Крикиївської, Зіньківської, Опішнянської, Кобеляцької, Озерянської, Козельщинської, Лохвицької, Комишнянської, Лазірківської, Пирятинської, Березоворудської, Коломацької, Клепачівської, Чорнухинської, Чутівської, Гадяцької, Миргородської та Полтавської громад. План області доповнили Гегелівською, Великобудищанською, Кам’янопотоківською, Заводською, Ромоданівською, Новооржицькою, Супрунівською, Петрівською та Дмитрівською громадами. Не зазнав змін склад Ланнівської та Карлівської громад.
У перспективному плані Тернопільської області уточнили склад Бережанської, Саранчуківської, Борщівської, Більче-Золотецької, Мельнице-Подільської, Залозецької, Озернянської, Підгаєцької, Біленької, Тернопільської громад. Перспективний план області доповнили Нараївською громадою.
З перспективного плану Харківської області виключили Ков’язьку та Хрестищенську громади, уточнили склад Валківської, Великобурлуцької, Шипуватської, Красноградської, Оскільської, Ізюмської та Куп’янської громад. Перспективний план доповнили Кіндрашівською, Курилівською та Петропавлівською громадами.
Ці зміни до перспективних планів областей дозволять доданим до них громадам перейти на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом, а також отримати субвенцію на розвиток інфраструктури.
Нагадаємо, Мінрегіон спільно з підкомітетом з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування розпочали консультації щодо майбутніх перспективних планів областей.
Останні новини Чернігівщини
Цифрова трансформація Чернігівщини: від енергонезалежних ЦНАПів до створення Офісу цифрових компетенцій 19:47
Чернігівська область продовжує впроваджувати сучасні цифрові рішення, що роблять державні сервіси доступнішими для кожного мешканця. Днями відбулася робоча зустріч за участі заступника голови ОДА Сергія Зенченка, фахівців Управління цифрової трансформації, регіональної координаторки програми EGAP Юлії Масляної та керівниці Агенції регіонального розвитку Ірини Сімонової.
Чий голос домінує в чернігівських новинах: результати гендерного моніторингу 19:43
В онлайн-медіа Чернігівської області чоловіки й надалі значно частіше фігурують у новинах, ніж жінки — як у ролі головних героїв матеріалів, так і як фахові коментатори та експерти.
Про ефективну комунікацію у сфері ветеранської політики – на нараді в ОВА 14:31
Як надалі збільшити на рівні області ефективність міжвідомчої взаємодії у сфері ветеранської політики – обговорювали на нараді, яку провів заступник голови Чернігівської ОДА Іван Ващенко.
Старт роботи над Стратегією розвитку Чернігівської громади: аналітика та опитування мешканців 14:16
Перше засідання робочої групи з розроблення проєкту Стратегії розвитку Чернігівської міської територіальної громади на період до 2027 року (з перспективою до 2034 року) та Плану заходів з її реалізації на 2026–2027 роки під головуванням заступника міського голови Віктора Геращенка відбулося 26 лютого.
“Симфонія тривалістю в життя” — оркестр “Філармонія” продовжує проєкт 14:13
І знову сцена Чернігівського обласного філармонійного центру належала Моцарту! Академічний симфонічний оркестр “Філармонія” (художній керівник та головний диригент — заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач) продовжує реалізацію мистецького проєкту “Симфонія тривалістю в життя”, який передбачає виконання всіх симфоній великого австрійського композитора у хронологічній послідовності.