Внесення змін до перспективного плану формування територій громад Чернігівської області обговорено регіональною робочою групою
6 грудня у Чернігові відбулося засідання міжвідомчої регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів області.

В нараді взяли участь голова обласної ради Ігор Вдовенко, голова обласної державної адміністрації Андрій Прокопенко, депутати обласної ради, представники виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, об'єднаних територіальних громад, громадських організацій, експертного середовища у сфері децентралізації.
У вступному слові голова обласної ради Ігор Вдовенко сказав, що ще на самому початку децентралізації були очевидні проблемні питання і зараз особливої гостроти набуває питання спроможності об'єднаних територіальних громад. Нині, аналізуючи статистичні та аналітичні дані діяльності ОТГ, виникають нонсенси, коли наприклад 40 відсотків бюджету громади йде на утримання апарату. За словами виступаючого, так не повинно бути і так довго тривати не може. Тому потрібно розробляти власні проєкти, залучати інвестиції тощо. Ігор Вдовенко зазначив, що процес децентралізації незворотній, але розпочаті реформи треба завершити гідно.
«Перспективний план був прийнятий обласною радою, декілька разів змінювався. Але ж перспективний план – це не догма. Треба відповідним чином реагувати на побажання людей, – прокоментував голова ОДА Андрій Прокопенко. – Як виявилось, на шляху децентралізації є чимало різних перешкод. Деякі населені пункти принципово не хочуть вступати до громад, на певних територіях просто недостатньо щільне населення, а комусь бракує фінансових ресурсів, щоб вважатися спроможною ОТГ».
Директор Департамент розвитку економіки та сільського господарства обласної державної адміністрації Олександра Хомик поінформувала учасників засідання, що в області функціонує 45 ОТГ, ще 5 новоутворених чекають перших місцевих виборів 22 грудня цього року. Територія ОТГ покриває 64 відсотки області, де проживає майже половина населення. Вже 369 місцевих рад із 569 скористалися правом на добровільне об'єднання. Такі результати дозволяють області вже досить тривалий час входити до числа регіонів-лідерів з децентралізації. При цьому громади різняться чисельністю населення, розмірами і складом.
Наголошено на необхідності внесення змін до перспективного плану формування територій громад, передбачивши ними 100 відсоткове охоплення території Чернігівської області. Корективи мають бути внесені з урахуванням Методики формування спроможних громад в частині удосконалення критеріїв ресурсної спроможності об'єднаних територіальних громад, де має проживати не менше 5 тисяч мешканців. Саме така кількість людей забезпечить ресурсний та кадровий потенціали. Зазначалося, що саме за таких умов громада буде здатна впроваджувати проєкти, які сприятимуть її розвитку. В ОТГ має проживати щонайменше 250 дітей шкільного віку та 100 дітей дошкільного віку. Завдяки цьому показнику буде зрозуміло чи доцільно створювати опорну школу в громаді та виділяти кошти на її утримання.
Виступаючі акцентували увагу на необхідності враховувати у процесі реформування специфіку нашої області, де велика територія поєднується з невеликою щільністю населення. Крім того, присутні зауважували, що при визначенні адміністративного центру об'єднаної територіальної громади треба брати до уваги думку громадян та віддавати перевагу історично закріпленим особливостям місцевих громад.
Серед іншого звучали думки про те, що завершення реформи місцевого самоврядування, оновлення адміністративно-територіального поділу регіону та формування органів виконавчої і представницької влади з новими повноваженнями гальмує саме норма добровільного об'єднання населених пунктів в ОТГ.
Свою позицію стосовно перспективного плану висловили й виконавчий директор регіонального відділення асоціації сільських і селищних рад Ірина Грозенко та директор регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Ірина Кудрик. Значна частина їх напрацювань були враховані у плані, який підготувала ОДА.
До обговорення долучилися голови декількох діючих ОТГ, а також голови 4 сіл, які прагнуть об’єднатися в Крутівську ОТГ.
Присутні на засіданні робочої групи представники громад озвучили свої міркування стосовно внесення змін до перспективного плану формування територій громад регіон. Пропонувалося підтримати громади, утворені в процесі добровільного об'єднання, навіть якщо по своїм параметрам вони не відповідають методичним рекомендаціям. Ще одна ініціатива стосувалася приєднання до ОТГ місцевих рад, які наразі не увійшли до складу жодної сформованої об'єднаної громади.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.