Депутати Чернігівської міської ради прийняли звернення до керівництва держави
На позачерговому сесійному засіданні Чернігівської міської ради сьогодні, 12 листопада, депутати прийняли звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука та Народних депутатів України, обраних від Чернігівської області.
У зверненні депутати міської ради виступили на захист інтересів територіальної громади Чернігова, проти згортання фінансової децентралізації.
«Ми, депутати Чернігівської міської ради, занепокоєні проблемами реального стану усієї інфраструктури територіальної громади міста Чернігова. Мова йде навіть не про відсутність коштів на її належне утримання згідно технічних регламентів. Фактично місто знаходиться на межі техногенної катастрофи, маючи майже стовідсоткову зношеність інженерно-транспортної інфраструктури міста. У місцевої влади мають залишатися хоча б мізерні кошти на проведення аварійних ремонтів, не кажучи вже про необхідність відновлення інфраструктури та якісного забезпечення потреб мешканців територіальної громади міста Чернігова.
Схвалений Урядом та поданий для другого читання до Верховної ради України проєкт Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік” зменшує доходи місцевого самоврядування всупереч тому, що протягом останніх років значно збільшені повноваження та сфери відповідальності громад. Передбачений місцевим бюджетам ресурс не дозволить органам місцевого самоврядування виконувати власні та делеговані повноваження, унеможливить надання послуг громадянам на належному рівні.
З метою недопущення повного згортання фінансової децентралізації та суттєвого обмеження доступу громадян України в освіті, медичному обслуговуванні та соціальному захисті закликаємо Вас у проєкті Державного бюджету України на 2020 рік:
підтримати норму про поновлення зарахування частини акцизного податку на пальне до місцевих бюджетів;
встановити розмір освітньої субвенції на 2020 рік для міста Чернігова в обсязі 521,3 млн грн, що врахує підвищення заробітної плати педагогічним працівникам, а також компенсацію з державного бюджету в розмірі 341,8 млн грн на підвищення заробітної плати педагогічним працівникам дошкільної, позашкільної, професійно-технічної освіти, тренерів-викладачів дитячо-юнацьких спортивних шкіл;
спрямувати 20% коштів дорожньої субвенції до бюджетів міст обласного значення та передбачити формульний підхід щодо розподілу таких коштів між бюджетами;
забезпечити оплату з державного бюджету гарантованих державою пільг, зокрема, пільг на проїзд та послуги зв'язку (для бюджету міста Чернігова 151,0 млн грн);
передбачити на 2020 рік додаткову дотацію на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я для бюджету міста Чернігова у обсязі не менше 186,1 млн грн та її формульний розподіл між районними бюджетами, бюджетами ОТГ та містами обласного значення.
Заздалегідь вдячні за Вашу небайдужість до проблем територіальної громади міста Чернігова та докладені зусилля щодо їх вирішення», - говориться у зверненні.
Як ми вже повідомляли, сьогодні о 18 годині запланована зустріч мерів міст з прем’єр-міністром України Олексієм Гончаруком. Тому чернігівський міський голова ініціював скликання позачергової сесії міської ради і прийняття на ній такого звернення. На думку міського голови, воно може стати додатковим аргументом у діалозі керівників громад з керівництвом держави.
За прийняття звернення проголосували 27 із 28 депутатів, присутніх на сесійному засіданні, інформує прес-служба Чернігівської міської ради.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 10:48
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.
СБУ та Нацполіція ліквідували міжрегіональне наркоугруповання, яке збувало психотропи у трьох регіонах України 10:37
Служба безпеки спільно з Національною поліцією викрили та припинили діяльність міжрегіонального наркоугруповання, учасники якого організували збут психотропних речовин через Телеграм-канали та мережу так званих «закладок» у різних регіонах України
На Чернігівщині через російські атаки постраждали мати з дитиною: поліція документує наслідки 10:33
Упродовж доби росіяни продовжували обстрілювати Чернігівську область. Внаслідок атак постраждали двоє мешканців Городнянської громади Чернігівського району, 45-річна жінка та її 13-річна донька
Гуманітарна місія «Проліска» запустила безкоштовний маршрут у Ніжинському районі 10:12
Гуманітарна місія «Проліска» продовжує працювати над тим, щоб мешканці віддалених та постраждалих територій мали доступ до допомоги, послуг і можливості жити гідно навіть у складних умовах.
Стартувало навчання для громад у Школі Безбар’єрних Маршрутів 09:30
За ініціативи Мінрозвитку стартував новий навчальний цикл Школи Безбар’єрних Маршрутів 2026, який реалізує Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Уряду Японії.