Народні депутати погодились, що область має демографічно-територіальні особливості і їх треба враховувати
— Запропонована методологія формування мережі соціальних сервісів не є досконалою. Те, що добре для, приміром, Київщини, є неприйнятним для нашої області, щільність населення якої подекуди вдесятеро менша середньоукраїнської. Тож маємо всі разом, кожен зі свого боку, домагатися застосування особливих коефіцієнтів при створенні мереж та їх фінансуванні, — закликав учасників сьогоднішньої наради голова облдержадміністрації Андрій Прокопенко.

Народні депутати від Чернігівщини Валерій Зуб, Максим Зуєв, Антон Поляков та Олег Семінський разом з керівниками управлінь та департаментів ОДА обговорили модель мережі публічних сервісів та послуг в області та домовились про спільні дії.
Простіше кажучи, мова йшла про збереження оптимального числа закладів освіти, медицини, культури, спорту, соціального захисту населення Чернігівщини та їх відповідного фінансування.
Запропонована система оптимізації не підходить для нашої області, позаяк вона має велику площу та невелику кількість людей, які на ній проживають. Якщо в середньому в Україні на квадратний кілометр території припадає 67 осіб, то на Чернігівщині — подекуди лише сім. При цьому невеличкі населені пункти досить віддалені один від одного.
Якщо застосувати загальноприйняту методику, в області майже не залишиться сільських шкіл, оскільки значна частина їх малокомплектні. До того ж возити дітей до навчального закладу за кількадесят кілометрів не є доцільним, переконаний начальник управління освіти й науки ОДА Микола Конопацький. Тому варто було би зменшити мінімально допустиме число учнів у таких школах та зберегти їх фінансування.
Невисоку щільність населення та значну територію варто враховувати й при формуванні мережі закладів охорони здоров’я, соціального захисту, культури, молодіжного дозвілля та спорту. Тому учасники наради вирішили звернутися до профільних міністерств та Кабінету Міністрів в цілому з проханням урахувати територіально-демографічні особливості регіону при формуванні бюджету.
Голова облдержадміністрації доручив структурним підрозділам ОДА підготувати відповідні звернення та заручився підтримкою народних депутатів у відстоюванні інтересів мешканців області.
Останні новини Чернігівщини
КП «Теплокомуненерго» та АТ «Облтеплокомуненерго» готують місто до опалювального сезону 17:17
Тривають роботи з підготовки теплової інфраструктури Чернігова до проходження опалювального сезону 2025–2026 років. Фахівці КП «Теплокомуненерго» та АТ «Облтеплокомуненерго» здійснюють комплекс планових, профілактичних і відновлювальних заходів, спрямованих на безперебійну роботу системи теплопостачання та гарячого водопостачання в зимовий період.
Сприяв незаконній порубці дерев у заповіднику: на Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу посадовця лісгоспу, який спричинив державі мільйонних збитків 16:42
Слідчі поліції під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Чернігівського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу в заповіднику. Збитки, завдані державі, сягають понад 13 мільйонів гривень.
Підготовка до зими, нова система оповіщення та відновлення житла — серед тем загальноміської наради 16:08
8 липня 2025 року під головуванням заступника Чернігівського міського голови Віктора Геращенка відбулася загальноміська нарада за участю керівників структурних підрозділів та комунальних підприємств Чернігівської міської ради.
Де робити, аби добре заробити? 15:34
Відповідь на це запитання знають у службі зайнятості. На початок липня у базі вакансій обласної служби зайнятості налічувалось близько двох тисяч пропозицій від роботодавців області. І серед них є ті, хто навіть у воєнний стан готовий платити працівникам високу заробітну плату. В ТОП-10 високооплачуваних вакансій регіону увійшли:
Найкраще знають математику: що відомо про результати учасників НТМ 15:09
В основних сесіях національного мультипредметного тесту на Чернігівщині взяли участь 7 259 осіб. Явка становить 93,2%.