Змінюючи систему соціальної підтримки, маємо подбати про кожну людину - Наталія Романова
Етапи та форми трансформації Сновської загальноосвітньої школи-інтернату, Батуринської спеціальної школи-інтернату, Прилуцького обласного будинку дитини «Надія» та Ніжинського дитячого будинку-інтернату обговорили на черговому засіданні робочої групи з координації та контролю за реалізацією проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України».
Відповідні плани представила адміністратор консорціуму «Соціальні інвестиції» Людмила Ніколаєва. У їх основі — прагнення максимально інтегрувати у суспільство вихованців інтернатних закладів, за можливості, навіть, повернути їх у сім’ї.
— Жодна дитина не буде повернута в умови, які неповністю відповідають її потребам, — наголосила в.о. голови облдержадміністрації Наталія Романова, яка очолює робочу групу. — Ми добре усвідомлюємо проблему і ведемо масштабну роботу в цьому напрямку.
Окрім реорганізації самих закладів потрібно забезпечити і готовність громад прийняти і сприйняти таких дітей, адже значна частина з них має негаразди зі здоров’ям і потребує особливих умов навчання, відповідного медичного та соціального супроводу. І якщо впровадження освітньої інклюзиї та надання медичних послуг — справа часу й потреби, то збільшення в громадах чисельності соціальних працівників нерідко викликає спротив і нерозуміння у керівників органів місцевого самоврядування. Тож інформаційно-просвітницьку діяльність, формування толерантного та приязного ставлення до людей з особливими потребами необхідно активізувати вже зараз. Готовими та відкритими до спілкування мають бути як фахівці, так і суспільство в цілому, а головне — самі діти та сім’ї, куди вони повернуться.
У ході наради неодноразово акцентувалося на індивідуальному підході до долі кожної дитини, що опинилася у складних життєвих обставинах. У разі, якщо повернення до родини є неможливим, вихованець може залишатися у закладі, адже вони не закриваються повністю, а трансформуються, тобто позбавляються одних функцій, набуваючи натомість інших. Скажімо, у Ніжинському дитячому будинку-інтернаті передбачається відкриття денного відділення, що розширить для дітей з інвалідністю можливості розвитку і спілкування, а їх батькам дозволить вийти на роботу.
Учасники наради, а цього разу — не лише члени робочої групи, а й представники Міністерства соціальної політики України, висловили свої зауваження та пропозиції, які розробники пообіцяли урахувати при коригуванні планів.
Підсумовуючи засідання, Наталія Романова підкреслила, що громади області мають бути готовими взяти на себе відповідальність за дітей соціально вразливих категорій та створити умови для їх повноцінної абілітації, повідомив Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.
Останні новини Чернігівщини
Займалися наркобізнесом: до 9 років за ґратами засуджено учасниць злочинної групи, які збували психотропи в Ніжині 14:10
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури визнано винними двох учасниць організованої злочинної групи у незаконному зберіганні з метою збуту та збуті психотропних речовин.
У Батурині вшанували пам’ять жертв трагедії 1708 року 14:07
Війська російської імперії 13 листопада 1708 року буквально стерли з лиця землі столицю Гетьманщини Батурин разом з усіма мешканцями.
Ще три громади Чернігівщини презентували проєкти безбар’єрних маршрутів 14:03
Мова про Бобровицьку, Любецьку та Козелецьку ТГ, які вчора представили свої концепти на онлайн-засіданні обласного комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та транспортної інфраструктури.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:56
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цієї події 1 особа постраждала.
За незаконну риболовлю порушник сплатить до бюджету понад 125 тис.грн. 10:12
13 листопада 2025 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході проведення спільного рибоохоронного рейду разом з працівниками Сектору водної поліції Чернігівського РУП ГУНП у Чернігівській області на водоймах Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.