Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 25 вересня, 13:16:56

В Чернігівської області успішно реалізується пілотний проект держаного регулювання цін на ліки для гіпертоніків

29.08.2012   07:01

Уже майже місяць на Чернігівщині, як і по всій Україні, реалізується І етап пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

Головна мета пілотного проекту — забезпечити повноцінне лікування хворих на гіпертонічну хворобу, особливо соціально незахищених категорій населення України. Проект складається з двох етапів. На першому етапі — це встановлення доступних цін на лікарські засоби, що зареєстровані в Україні. Їхня вартість у аптечних мережах не перевищує встановлену межу оптово-відпускної ціни.

Проаналізувати виконання плану заходів з реалізації пілотного проекту та обговорити проблемні питання, які виникають під час його впровадження, зібралися учасники наради, яку 28 серпня провів заступник голови облдержадміністрації Віктор Тканко.

Начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Галина Василькова поінформувала присутніх про результати перевірки лікувально-профілактичних закладів та аптечних установ області комісією Міністерства охорони здоров’я України. Вона, зокрема, зазначила, що область визнана однією з кращих у державі з питання впровадження І етапу пілотного проекту.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 25.04.2012 №340 «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою» затверджений план заходів з реалізації проекту. У лікувальних закладах визначено перелік хворих з артеріальною гіпертензією, який постійно оновлюється та уточнюється, сформовані списки диспансерних хворих.

З 1 серпня проводиться постійний моніторинг та контроль за виписуванням рецептів, порядком їх зберігання та обліку. Лікувальні заклади регіону в достатній кількості забезпечені рецептурними бланками.

Фахівцями медичної галузі активно проводиться інформаційно-роз`яснювальна робота серед населення з питань впровадження пілотного проекту. Діють «гарячі» телефонні лінії: у Чернігівській міській лікарні №1 та КП «Ліки України», які працюють з 8.00 до 18.00. У аптечних та лікувальних установах області розміщені інформаційні матеріали з питань впровадження референтних цін на лікарські засоби для лікування гіпертонії.

Учасники наради дійшли висновку, що на сьогодні важливим залишається проведення широкої роз’яснювальної роботи серед населення, адже з 1 вересня розпочнеться другий етап пілотного проекту.

Планується запровадити механізм часткової компенсації з бюджету аптечним закладам за зниження ними цін на ліки зазначеної групи.

Останні новини Чернігівщини

З 26 вересня тимчасово будуть змінені маршрути двох автобусів

З 26 вересня тимчасово будуть змінені маршрути двох автобусів 15:11

У Чернігові на період проведення ремонтних робіт по вул. Толстого у роботу міського пасажирського транспорту вносяться тимчасові зміни. Перекриття руху автотранспорту триватиме з 8.00 год. 26 вересня по 20.00 год. 14 жовтня.

Пес Патрон став спеціальним гостем Першої Церемонії нагородження номінації «Чотирилапі захисники»

Пес Патрон став спеціальним гостем Першої Церемонії нагородження номінації «Чотирилапі захисники» 15:10

Нагороди за бездоганне виконання службово-бойових завдань, виявлену хоробрість та досягнення у спорті отримали кінологи зі службовими собаками органів державної влади сектору безпеки та оборони України, які беруть активну участь у бойових діях і вже відзначилися у своїй роботі.

Поліція встановлює обставини смертельної ДТП у Березному

Поліція встановлює обставини смертельної ДТП у Березному 15:07

Поліція розслідує обставини дорожньо-транспортної пригоди в смт Березна, внаслідок якої загинула 66-річна чернігівка.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 15:00

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 22 вересня по 8:00 23 вересня 2022 року

У Чернігові провели мистецький вернісаж до Дня миру

У Чернігові провели мистецький вернісаж до Дня миру 14:53

Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 30 листопада 1982 року 21 вересня було встановлено Міжнародний день миру.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини