Білоруська інтелігенція – за білоруську церкву
Українсько-білоруська конференція міжнародного рівня відбулася у Чернігові, оскільки вдома у Білорусі вона відбутися не може, бо місцеві священики перебувають на катакомбному стані.

Як зазначили її учасники, будь-яка церква відділена від держави і опікується про рабів Божих. Імперська російська церква опікується зазвичай про рабів і про приріст території імперії. Тому Білорусь сьогодні знаходиться фактично у стані російського протекторату.
Інтерес України як держави - незалежна Білорусь і незалежна білоруська церква.
Знаково, що учасник конференції - священик Білоруської автокефальної православної Церкви був одним з перших настоятелів Української автокефальної православної Церкви у Чернігові.
На думку Андрія Міщенка українська держава всіляко мала піклуватися становленням БАПЦ. Наприклад, підтримати створення і діяльність духовної семінарії у Чернігові.
Проте, як зазначив релігієзнавець Олександр Саган, за всі роки незалежності Україною як державою штучно підтримувався Московський патріархат у першу чергу шляхом долучення цієї структури до матеріальної бази і передачею храмів навіть там, де не було жодних релігійних громад. Місцями з наївним сподіванням про надання Москвою автокефалії.
Щоб охарактеризувати цю релігійну організацію, релігієзнавець наводить простий факт. Маючи в рази кращу матеріальну базу і кількість парафій за ПЦУ, Московський патріархат збирає у 25 разів менше матеріальної допомоги українському війську на Сході. Як кажуть, цифри не брешуть і говорять самі за себе.
З Білоруської церквою у вже визнаної Православної церкви України спільний шлях, в тому числі і в питанні подолання постімперської політики, і постгеноцидної наївності.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.