Білоруська інтелігенція – за білоруську церкву
Українсько-білоруська конференція міжнародного рівня відбулася у Чернігові, оскільки вдома у Білорусі вона відбутися не може, бо місцеві священики перебувають на катакомбному стані.

Як зазначили її учасники, будь-яка церква відділена від держави і опікується про рабів Божих. Імперська російська церква опікується зазвичай про рабів і про приріст території імперії. Тому Білорусь сьогодні знаходиться фактично у стані російського протекторату.
Інтерес України як держави - незалежна Білорусь і незалежна білоруська церква.
Знаково, що учасник конференції - священик Білоруської автокефальної православної Церкви був одним з перших настоятелів Української автокефальної православної Церкви у Чернігові.
На думку Андрія Міщенка українська держава всіляко мала піклуватися становленням БАПЦ. Наприклад, підтримати створення і діяльність духовної семінарії у Чернігові.
Проте, як зазначив релігієзнавець Олександр Саган, за всі роки незалежності Україною як державою штучно підтримувався Московський патріархат у першу чергу шляхом долучення цієї структури до матеріальної бази і передачею храмів навіть там, де не було жодних релігійних громад. Місцями з наївним сподіванням про надання Москвою автокефалії.
Щоб охарактеризувати цю релігійну організацію, релігієзнавець наводить простий факт. Маючи в рази кращу матеріальну базу і кількість парафій за ПЦУ, Московський патріархат збирає у 25 разів менше матеріальної допомоги українському війську на Сході. Як кажуть, цифри не брешуть і говорять самі за себе.
З Білоруської церквою у вже визнаної Православної церкви України спільний шлях, в тому числі і в питанні подолання постімперської політики, і постгеноцидної наївності.
Останні новини Чернігівщини

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній відслужив літургію у Катерининській церкві 16:45
Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Православної церкви України Епіфаній перебував 7 грудня у Чернігові.

Урочисто відзначили кращих благодійників 2019 року 14:56
6 грудня в обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулася святкова церемонія нагородження переможців обласного конкурсу «Благодійник року» імені меценатів Тарновських.

“Музика в темряві” 14:49
5 грудня Академічний камерний хор ім. Д.Бортнянського представив в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм новий проект — концерт-медитацію “Музика в темряві”.

Презентовано виставку "Від борців за волю до захисників України: Чернігівщина" 14:40
6 грудня з нагоди Дня Збройних сил України в Чернігівському обласному молодіжному центрі відбулося відкриття виставки «Від борців за волю до захисників України Чернігівщина».

Внесення змін до перспективного плану формування територій громад Чернігівської області обговорено регіональною робочою групою 14:10
6 грудня у Чернігові відбулося засідання міжвідомчої регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів області.