Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 квітня, 13:57:03

Завдяки втручанню органів прокуратури протягом поточного року поновлено права майже 3 тис. дітей

04.11.2011   12:50

Виходячи з конституційних засад охорони дитинства у поточному році на захист прав і свобод дітей прокурорами внесено понад 300 подань та приписів. До відповідальності притягнуто майже 400 посадових осіб. З них 19 – контролюючих органів.

На користь дітей відшкодовано понад 800 тис. грн. Поновлено права майже 3 тис. дітей. Порушено 20 кримінальних справ, з яких 18 вже направлено до суду, в тому числі 14 – за злісне невиконання батьками своїх обов’язків по догляду за дітьми (ст. 166 КК України).

Так, прокурором Новгород-Сіверського району порушено кримінальну справу стосовно громадянки С. Як встановило слідство, жінка всупереч рекомендаціям санітарних лікарів, які попереджали її про вміст у колодязній воді великої кількості нітратів, годувала свого новонародженого сина сумішами, приготовленими саме на цій неякісній воді, що призвело до отруєння дитини.

Суд визнав С. винною та засудив до 2 років позбавлення волі з іспитовим строком 1 рік.

Встановлено ряд фактів злісного невиконання батьківських обов’язків, які тривалий час залишалися без реагування місцевої влади, правоохоронних органів з Семенівського району.

Зокрема, до кримінальної відповідальності притягнуто подружжя Н., яке протягом 6 років ухилялося від виховання своєї малолітньої доньки, обмежувало її у харчуванні, одязі, предметах першої необхідності, схиляли дитину до вживання алкоголю. А по досягненню 14-річного віку – до заняття проституцією.

Вироком суду батька і матір засуджено до 4 і 4,5 років позбавлення волі та позбавлено батьківських прав.

Останні новини Чернігівщини

Андрій Прокопенко: До боротьби з поширенням коронавірусу долучається все більше мешканців Чернігівщини

Андрій Прокопенко: До боротьби з поширенням коронавірусу долучається все більше мешканців Чернігівщини 13:25

Працівники державних установ та медичних закладів, підприємці, волонтери, громадські активісти, звичайні люди, які розуміють, як важливо згуртуватися в цей непростий момент, долучаються до протидії поширенню коронавірусу.

Відбулось засідання позачергової 71 сесії Ніжинської міської ради. Виділили додаткові кошти на боротьбу з COVID-19

Відбулось засідання позачергової 71 сесії Ніжинської міської ради. Виділили додаткові кошти на боротьбу з COVID-19 11:23

8 квітня відбулось засідання позачергової 71 сесії Ніжинської міської ради VII скликання під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Сьогодні у Прилуках завершується опалювальний сезон

Сьогодні у Прилуках завершується опалювальний сезон 11:20

За інформацією Гідрометцентру, за останні три доби середня температура зовнішнього повітря є вищою +8 градусів, і відповідно до чинного законодавства це дає підстави для офіційного завершення опалювального сезону.

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом березня вилучено майже 350 кг незаконно добутої риби та понад 6 км сіток

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом березня вилучено майже 350 кг незаконно добутої риби та понад 6 км сіток 11:16

Протягом березня 2020 року державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 112 порушень Правил рибальства. Зокрема, викрито 70 грубих порушень за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову).

Соціально незахищені громадяни отримують адресну допомогу

Соціально незахищені громадяни отримують адресну допомогу 10:29

В умовах поширення СOVID-19 та дії карантинних заходів Міністерство соціальної політики України та корпорація «АТБ» з 3 квітня реалізують спільний благодійний проєкт.