За межами Чернігівської області голосуватимуть 2961 виборець
На Чернігівщині місце голосування на позачергових виборах до парламенту тимчасово змінили 6364 громадян, на що вказує Державний реєстр виборців. Скористалися такою можливістю до 15 липня на 2390 осіб менше, ніж при повторному голосуванні 21 квітня 2019 року на чергових виборах президента України.
До чернігівських місцевих відділів ведення ДРВ із заявами про тимчасову зміну місця голосування без зміни їхньої виборчої адреси звернулися 3114 жителів з 23 областей, м. Києва, м. Севастополя, АРК та закордонного виборчого округу. Найбільше заяв надійшло від киян (1094), виборців з Донецької (348), Луганської (267) та Київської (264) областей.
6201 мешканців Чернігівської області голосуватимуть не на «своїх» виборчих дільницях, до яких відносяться відповідно до їхнього місця реєстрації. Найбільша кількість заяв зафіксована щодо голосування в Києві (743), Донецькій (487) та Київській(370) областях. У межах області змінили виборчі дільниці 3240 осіб. Відповідно, в інших областях голосуватиме 2961 вихідець Чернівецької області.
Загалом в Україні майже 281 тисяча виборців змінили місце голосування для участі у виборах народних депутатів.
Координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Чернігівській області Наталія Висіканець нагадує, що відповідно до ч. 10 ст. 2 Закону «Про вибори народних депутатів України» виборець, який проживає або на день проведення голосування на виборах депутатів перебуває на території іноземної держави, а також громадянин України, якому тимчасово змінено місце голосування (без зміни виборчої адреси) на іншу виборчу дільницю поза межами одномандатного округу, до якого такий виборець віднесений на підставі відомостей Державного реєстру виборців про його виборчу адресу, має право голосу на виборах депутатів лише у загальнодержавному окрузі. Реалізація цього права забезпечується включенням виборця до списку виборців на відповідній виборчій дільниці із зазначенням, що такий виборець отримує лише бюлетень для голосування у загальнодержавному окрузі.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 12:20
Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 9 пожеж.
На Чернігівщині викрито лікарку ВЛК, яка за грошову винагороду встановлювала фіктивні діагнози для ухилення від мобілізації 12:19
У межах програми з викриття протиправних дій службових осіб військово-лікарської комісії «Зворотній бік ТЦК та ВЛК» за процесуального керівництва Деснянської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону повідомлено про підозру члену військово-лікарської комісії одного з РТЦК та СП на Чернігівщині за ч. 1 ст. 368, ч. 1 ст. 366 КК України (одержання службовою особою неправомірної вигоди, внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей).
Які платформи ШІ можуть полегшити роботу редакцій: поради експерта 10:21
Claude, ChatGPT, Perplexity, NotebookLM, ElevenLabs та інші сервіси штучного інтелекту можуть суттєво полегшити роботу медійників під час створення контенту.
«Точка опори» та «Досвід має значення»: стартували нові програми підтримки бізнесу та ринку праці 10:09
У фокусі онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу», що відбулася наприкінці минулого тижня, – дві нові урядові програми «Точка опори» та «Досвід має значення».
Вдалий виступ: 10 медалей у скарбничці Чернігівщини 09:16
З 25 до 26 квітня у Кам'янець-Подільському Хмельницької області відбувся ІІ етап Кубка України з легкої атлетики з метань, а також всеукраїнські змагання з легкоатлетичних метань на честь олімпійських чемпіонів Фаїна Мельник та Анатолій Бондарчук.