Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 17 червня, 13:48:52

З нагоди Дня Державного Прапора та 21-ї річниці незалежності України

23.08.2012   18:13

23 серпня у м. Батурин Бахмацького району на території Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» пройшла урочиста церемонія підняття Державного Прапора України та урочистості з нагоди 21-ї річниці незалежності України.

У заході взяли участь голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко, голова обласної ради Анатолій Мельник, генеральний директор будівельної компанії «Дон-Буд», почесний громадянин м. Прилуки Юрій Коптєв, дворазова бронзова призерка з кульової стрільби XXX-их літніх Олімпійських ігор Олена Костевич, делегації з районів та міст області; керівники обласних установ та організацій; депутати обласної ради; представники громадських організацій, політичних партій та релігійних громад, ветерани війни та праці.

Після урочистої церемонії підняття Прапору України, до присутніх звернувся голова облдержадміністрації Володимир Хоменко.

«Синьо-жовтий стяг – разом з Гімном та Гербом України – є одним з найголовніших атрибутів державної символіки нашого народу. Офіційне відзначення Дня Державного Прапора України спрямоване як на вшанування багатовікової історії нашої Вітчизни, так і на виховання поваги, насамперед у нашої молоді, до національних святинь незалежної України», - наголосив Володимир Хоменко.

Він назвав символічним проведення цьогорічних урочистостей у національному історико-культурному заповіднику «Гетьманська столиця», який має колосальне значення для формування історичної свідомості українського народу.

«Відродження в Батурині Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» як визначної пам’ятки доби Гетьманщини стало незаперечним свідченням поваги наших співвітчизників до славних сторінок вітчизняної історії.

Говорячи про збереження культурних надбань, Глава держави наголосив, що Україна має безцінну культурну спадщину, яка становить невід’ємну частину пам’яті та історії українського народу, яку необхідно зберегти і передати майбутнім поколінням», - зауважив керівник області.

Також він відзначив, що у цьогорічному виступі з нагоди Дня Соборності та свободи Президент України Віктор Янукович зазначив, що від нас великою мірою залежить, яку висоту підкорить Україна у 21-му столітті, наскільки міцну віру в своє право бути на цій землі, у цьому складному, глобалізованому світі ми передамо нащадкам.

Саме тому керівництвом держави взято курс на системну модернізацію країни.

Для Чернігівщини два останні роки були позначені соціально-економічним поступом та стабільністю.

У провідних галузях промисловості області відмічається поступове зростання, відновлено інвестиційну активність. Введено в дію ряд виробничих потужностей. Суттєво зріс обсяг капітельних вкладень в аграрний сектор економіки – запрацювало 7 нових молочних комплексів, збудовано 4 нових елеватори.

Отримано значний приріст загального обсягу продукції сільського господарства. Минулого тижня Президент України Віктор Янукович привітав аграріїв Чернігівщини з намолотом першого мільйону тонн зерна нового врожаю та подякував за самовіддану працю.

За словами Володимира Хоменка, область цього річ очікує перевищити торічне досягнення у 2, 5 мільйонів тонн зерна та отримати рекордний для Чернігівщини урожай зернових.

В області стабілізовано роботу будівельної галузі, успішно реалізуються програми підтримки житлового будівництва. Протягом двох останніх років відкрито 37 дитячих садків у районах області, будуються 6 нових навчальних закладів. «Вважаємо, що досягнення таких результатів стало можливим завдяки поєднанню зусиль органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадськості.

Головне ж своє завдання вбачаємо у всебічному покращенні якості життя наших громадян. Поряд з можливістю професійної діяльності з гідною оплатою, це – і отримання якісної освіти, належне медичне обслуговування, забезпечення культурних потреб.

Для вирішення цих завдань нам потрібні єдність та згуртованість усієї громади Чернігівщини, готовність кожного до щоденної наполегливої праці заради зростання добробуту наших людей, кращого майбутнього рідного краю. Нам – громадянам незалежної України – необхідно усвідомити спільні прагнення: бути українцями, бути європейською нацією, жити гідно, у справедливості й мирі. Нам є що робити спільно, щоб належно відповісти на виклики часу й забезпечити гідне місце людини в Українській державі», - наголосив керівник області.

Також він вручив державні нагороди.

Стало доброю традицією під час урочистостей до Дня Незалежності та Дня Державного Прапора України вручати паспорти громадянина України молодим людям.

Володимир Хоменко, Анатолій Мельник та Олена Костевич вручили паспорти одинадцяти 16-річним юнакам та дівчатам Бахмацького району.

З вітальним словом до них звернувся голова обласної ради Анатолій Мельник.

Після урочистої частини відбувся святковий концерт.

Останні новини Чернігівщини

Робоча група продовжує підготовку Стратегії розвитку Чернігівської громади 16:41

У Чернігові продовжується робота над розробленням проєкту Стратегії розвитку Чернігівської міської територіальної громади на період до 2027 року (з перспективою до 2034 року) та Плану заходів з її реалізації на 2026–2027 роки.

Збірна України з футзалу серед спортсменів з порушеннями зору — переможець міжнародного турніру в Севільї 16:19

З 11 до 14 червня в місті Севілья (Іспанія) відбувся міжнародний турнір з футзалу серед осіб з порушеннями зору.

Механізм проведення виплати разової грошової допомоги до Дня Незалежності України у 2026 році 15:28

У 2026 році розширено перелік категорій осіб, яким грошова допомога виплачується автоматично – більшості отримувачів додатково звертатися за виплатою не потрібно.

Майже 1300 випускників Чернігівщини отримали свідоцтва з відзнакою 14:34

У 2025/2026 навчальному році випускниками 11 класів стали 5685 учнів. З них, 588 школярів отримали свідоцтва про повну загальну середню освіту з відзнакою. Серед закладів освіти регіонального підпорядкування таких випускників 79.

Увага! Інформація щодо оцифрування трудових книжок після 10 червня 2026 року 13:49

Страхувальники, які не подали на оцифрування паперові трудові книжки, застраховані особи, які не зробили цього самостійно, зможуть це здійснити й після 10 червня 2026 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини