П’ять кандидатів - "двійників" на Чернігівщині: один відмовився балотуватися сам, двом ЦВК відмовила в реєстрації
За даними сайту Центральної виборчої комісії, 11 червня по ВО № 206 було зареєстровано одного кандидата-двійника – Микитася М. В., який 20 червня звернувся із заявою (№ 1109) про відмову балотуватися.
Ще двом самовисуванцям з однаковими прізвищами, іменами та по батькові Євлаховим Анатоліям Сергійовичам 24 червня ЦВК відмовила в реєстрації через відсутність в документах обов’язкових відомостей і надіслала копії їх документів до Національної поліції України.
Зокрема, 19 червня до ЦВК подали заяви про самовисування разом з іншими документами щодо реєстрації їх кандидатами в народні депутати України в ОВК № 207 громадяни України Євлахов Анатолій Сергійович, 18 квітня 1962 року народження (до 8 травня 2019 року – Галанчук Олександр Сергійович), та Євлахов Анатолій Сергійович, 15 квітня 1998 року народження (до 8 травня 2019 року – Мельниченко Тадеуш Сергійович).
Водночас всупереч вимогам п.2 ч.2 ст.55 Закону "Про вибори народних депутатів України" в поданих автобіографіях не були зазначені відомості про їх контактні номери телефонів, бо неодноразові спроби зателефонувати кандидатам вияивлися невдалими, оскільки ці номери телефонів є неактивними (абоненти не можуть прийняти дзвінок). За таких обставин автобіографії зазначених осіб вважаються не поданими і згідно з п. 2 ч.1 ст. 60 Закону ЦВК відмовила в реєстрації кандидатів.
Разом з тим ЦВК зауважила, що вибори народних депутатів України є вільними, а громадянам України забезпечуються умови для вільного формування своєї волі та її вільного виявлення при голосуванні. Застосування насильства, погроз, обману, підкупу чи будь-яких інших дій, що перешкоджають вільному формуванню та вільному виявленню волі виборця, забороняється (ч.1,2 ст.6 Закону). Таким чином, на думку ЦВК, подання цих заяв може мати на меті введення виборців в оману, перешкоджання вільному здійсненню громадянами свого виборчого права та перешкоджання діяльності іншого суб’єкта виборчого процесу, а отже, можуть підпадати під ознаки злочину, передбаченого ст.157 Кримінального кодексу України (перешкоджання вільному здійсненню громадянином свого виборчого права є кримінально-караним діянням). Тож на Центральна виборча комісія вважає за необхідне надіслати до Національної поліції України копії заяв про самовисування Євлахова А.С. (1962 р.н.) та Євлахова А.С. (1988 р.н.) та доданих до них документів щодо реєстрації їх кандидатами в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 207 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року для здійснення перевірки та в разі необхідності вжиття передбачених законодавством заходів реагування.
Ще чотири кандидати Чернігівщини мають однакові прізвища: по ВО № 209 (Зуб Валерій Олексійович та Зуб Григорій Леонідович) і ВО № 210 (Приходько Борис Вікторович та Приходько Василь Іванович).
Останні новини Чернігівщини
Нічна атака дронами на Чернігівщину: загиблий і поранені, десятки вибухів за добу 12:23
Уночі агресор вдарив по Новгороду-Сіверському «геранями».
На вул. Оборонців Чернігова частково обмежать рух транспорту 11:36
З 09:00 10 лютого 2026 року до 13:00 13 лютого 2026 року у зв’язку з проведенням аварійно-ремонтних робіт на водопроводі діаметром 200 мм по вул. Оборонців Чернігова поблизу перехрестя з вул. Гетьмана Полуботка буде перекрито одну смугу руху в напрямку від «П’яти кутів» до вул. Шевченка.
Козелецькі поліцейські оперативно затримали грабіжника 10:51
Поліцейські відділення № 1 (селище Козелець) Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 35-річного чоловіка, причетного до пограбування 73-річної пенсіонерки в селищі Козелець Чернігівського району. За фактом грабежу поліція розслідує кримінальне провадження.
“Bissquit” — триб’ют “Snarky Puppy” у “Jazz-Кулісі” 10:50
7 лютого 2026 року глядачі та музиканти джаз-бенду “BissQuit” знову об’єдналися у творчому просторі “Jazz-Куліси”: у залі Чернігівського обласного філармонійного центру вперше у новому році відбувся концерт в рамках проєкту, і присвячений він був творчості видатного американського джаз-ф’южн-бенду “Snarky Puppy”.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:46
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.