Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 21 вересня, 17:45:43

За порушення природоохоронного законодавства Держекоінспекцією тимчасово призупинено виробничу діяльність 3-х об’єктів

04.11.2011   09:06

Протягом жовтня інспекторським складом Державної екологічної інспекції у Чернігівській області проведено 297 перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства України на 98 об’єктах різної форми власності, з них комплексно – 73.

За результатами перевірок складено 186 протоколів про адміністративні правопорушення. До адміністративної відповідальності притягнуто 186 осіб. Матеріали 2 справ передано у правоохоронні органи для відповідного реагування.

Загальна сума накладених штрафів склала 27,827 тис.грн., стягнуто 29,410 тис.грн., відсоток стягнення складає 105%, у тому числі при проведенні перевірок:
– у сфері поводження з відходами до адміністративної відповідальності притягнуто 51 особу. Накладено штрафів на суму 9,520 тис.грн., стягнуто 11,339 тис.грн., відсоток стягнення складає 119%;
– у сфері державного контролю по рослинному світу до адміністративної відповідальності притягнуто 38 осіб. Накладено штрафів на суму 5,217 тис.грн., стягнуто 5,729 тис.грн., відсоток стягнення складає 110%;
– у галузі надрокористування (в т.ч. підземні води) до адміністративної відповідальності притягнуто 24 особи. Накладено штрафів на суму 4,709 тис.грн., стягнуто 2,958 тис.грн., відсоток стягнення складає 63%;
– у сфері державного контролю по забрудненню атмосферного повітря до адміністративної відповідальності притягнуто 19 осіб. Накладено штрафів на суму 2,584 тис.грн., стягнуто 2,958 тис.грн., відсоток стягнення складає 114%.

За результатами інспекційної діяльності у жовтні, пред’явлено 19 претензій та позовів за екологічні збитки на загальну суму 293,000 тис.грн.

Загальна сума розрахованих збитків, завданих навколишньому природному середовищу, становить 300,301 тис.грн.

Підприємствами та організаціями порушувалися вимоги Законів України “Про охорону навколишнього природного середовища”, “Про охорону атмосферного повітря” та Водного кодексу України.

Зокрема, під час планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства Бахмацькою центральною районною лікарнею Державна екологічна інспекція в Чернігівській області виявила порушення вимог ст. ст. 44 (п.9), 49 Водного кодексу України та ст. 11 Закону України “Про охорону атмосферного повітря”.

Встановлено, що Бахмацькою ЦРЛ самовільно, без наявності дозволу на спеціальне водокористування за період з 08.08.11р. по 28.09.11р. забрано 1360 м3 питної води з артезіанської свердловини.

В той же час, Бахмацькою ЦРЛ за період з 01.02.09р. по 28.09.11р. здійснювались викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу спеціально уповноваженого органу виконавчої влади.
Суми збитків, заподіяних державі в результаті порушення природоохоронного законодавства, становлять відповідно 42,989 та 44,176 тис.грн.

Порушнику пред’явлено претензії про відшкодування збитків.

Також, під час планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства ТОВ “Березнянський” (смт Березна, Менський район) Державна екологічна інспекція в Чернігівській області виявила порушення вимог ст. ст. 44, 49 Водного кодексу України, ст. ст. 10, 11 Закону України “Про охорону атмосферного повітря” та ст. 51 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища”.

Встановлено, що на ТОВ “Березнянський” наявні стаціонарні джерела викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря: автозаправна станція, газовий котел марки “Вулкан 20”, викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від яких підприємством здійснюються без відповідного дозволу.

Споруди для очищення зливових вод від нафтопродуктів на автозаправній станції відсутні, що створює загрозу забруднення прилеглої території.

Для задоволення виробничих та господарсько-побутових потреб у воді підприємством використовуються 9 (дев’ять) артезіанських свердловин, які розташовані у смт Березна та х. Булавчин Менського району. Підприємство здійснює забір підземних вод з артезіанських свердловин без дозволу на спеціальне водокористування.

У зв’язку з виявленими порушеннями, діяльність стаціонарних джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря (автозаправна станція, газовий котел марки “Вулкан 20”) та експлуатація дев’яти артезіанських свердловин ТОВ “Березнянський” забороняється законом і підлягає безумовному зупиненню.

Рішення щодо відновлення діяльності може бути прийняте з письмового дозволу Головного державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області за умови усунення порушень вимог природоохоронного законодавства.

В той же час, плановими перевірками дотримання вимог природоохоронного законодавства Управлінням освіти Прилуцької міської ради та Понорницькою районною лікарнею (Коропський район) Державною екологічною інспекцією в Чернігівській області виявлено порушення вимог ст. 11 Закону України “Про охорону атмосферного повітря”.

Встановлено, що Управлінням освіти Прилуцької міської ради та Понорницькою районною лікарнею здійснювались викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу спеціально уповноваженого органу виконавчої влади.

Суми збитків, заподіяних державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря при викидах без дозволів, становлять відповідно 111,996 та 33,776 тис.грн.
Порушникам пред’явлені претензії про відшкодування збитків.

За поточний період Інспекторами відділу екологічного контролю та радіаційної безпеки на державному кордоні Держекоінспекції в Чернігівській області в пунктах пропуску через державний кордон перевірено 12944 одиниці пересувних транспортних засобів та 2603 вагони.

Здійснено екологічний контроль 143680 тонн вантажів та радіологічний контроль 185900 тонн вантажів.

У жовтні в пункті пропуску через державний кордон “Сеньківка АВ” здійснено 1 затримку вантажу через відсутність листа-роз’яснення Мінприроди України на виконання постанови Кабінету Міністрів України № 1183 від 22.12.2010р.

Інспекторами постів екологічного контролю притягнено до адміністративної відповідальності 44 порушників, накладено штрафів на суму 3,536 тис.грн.

За порушення природоохоронного законодавства у жовтні Держекоінспекцією в Чернігівській області тимчасово призупинено виробничу діяльність 3-х об’єктів: Скид зливових та дренажних вод, що надходять з території Чернігівського відділення ПАТ “САН ІнБев Україна” до зливової каналізаційної мережі м. Чернігова; Діяльність стаціонарних джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря (автозаправна станція, газовий котел марки “Вулкан 20”) та Експлуатацію дев’яти артезіанських свердловин ТОВ “Березнянський” (смт Березна, Менський район).

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині викрито схему підробки документів для виїзду військовозобов’язаних за кордон - підозрюють двох осіб

На Чернігівщині викрито схему підробки документів для виїзду військовозобов’язаних за кордон - підозрюють двох осіб 11:31

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури заочно повідомлено про підозру двом мешканцям Прилуцького району за фактом організації, керівництва незаконним переправленням осіб через державний кордон України, вчиненому щодо кількох осіб, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 332 КК України).

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:22

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 3 дорожньо-транспортні пригоди та 2 пожежі. Внаслідок цих подій 3 особи постраждали.

Команда Чернігівської області виборола ТРЕТЄ місце на Командному чемпіонаті України з легкої атлетики 12:05

Збірна команда Чернігівської області виборола ТРЕТЄ місце на Командному чемпіонаті України з легкої атлетики серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків та дівчат 2008-2009 рр.н., який відбувся у період з 15 до 17 вересня 2023 року у м. Івано-Франківськ.

  На Чернігівщині триває відновлення медзакладу, пошкодженого російськими окупантами

На Чернігівщині триває відновлення медзакладу, пошкодженого російськими окупантами 11:45

На Чернігівщині триває відновлення Чернігівської міської лікарні № 3, яка була пошкоджена росіянами ще у перші місяці повномасштабної війни.

 «єРобота»: на Чернігівщині 109 переможці по «Власній справі»  й 3 – по програмі «Грант для ветеранів»

«єРобота»: на Чернігівщині 109 переможці по «Власній справі» й 3 – по програмі «Грант для ветеранів» 11:02

У поточному за програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота» позитивні рішення щодо надання мікрогрантів на старт або розвиток бізнесу, а це від 50 до 250 тис. грн, отримали 109 мешканців області. Сума фінансової підтримки від держави складає близько 26 млн грн.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини