Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 січня, 07:07:21

Про мажоритарників Чернігівщини. ВІДЕО

21.06.2019   15:09Агенцiя

21 червня у прес-центрі «Чиста політика» відбувся експертний круглий стіл на тему «Мажоритарники Чернігівщини - хто вони?».

До обговорення було запропоновано наступні питання:
1. Хто запланував спробувати власні сили на Позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року?
2. Хто і як зможе побороти «соціологічних» лідерів?
3. Що чекає Чернігівщину після виборів?

Розпочав захід експерт Юрій Паперний, котрий зазначив, що тема мажоритарників стала актуальною саме з наближенням Позачергових виборів до парламенту, і формально перші кандидати в ЦВК вже з’явилися 31 травня, а зараз на Чернігівщині офіційно зареєстровано 8 кандидатів.

В нашому регіоні склалася унікальна ситуація – по 205-му виборчому округу ще немає кандидатів, а Сергій Березенко офіційно заявив, що він не йтиме на вибори, бо буде очолювати виборчий штаб однієї з політичних структур.
Проте Юрій Власенко від «Батьківщини» та екс-губернатор Валерій Куліч проявили свій інтерес до цього округу, хоча соціологічне опитування показало, що в цій місцевості для названих претендентів може бути велика конкуренція, адже там спостерігаються високі рейтинги політичної сили «слуги народу» і будь-хто, навіть невідомий кандидат від неї може отримати велику підтримку населення.

Виборчий округ №206 має діючого кандидата Микитася, який ще офіційно не зареєстрований в ЦВК, аде для нього є гарні новини, бо його зареєстрований «двійник» вже забрав свою заяву.
Також по цьому округу вже зареєструвалися самовисуванка Марина Рейко та Олег Скварський, котрий досить відомий на Чернігівщині та вже веде активну агітацію.
Окремо варто зазначити позицію Радикальної партії Олега Ляшка, котрий вже офіційно представив своїх кандидатів по всім округам, де варто виділити кандидата в нардепи по виборчому округу №206 – голову райради Чернігівського району Олександра Ларченка, котрий є відомою публічною особою та досить сильною фігурою.

По 207-му округу зареєструвалися самовисуванець Юрій Дячук та голова правління ПАТ «Чернігівгаз» Алла Ярова (шляхом самовисування).
В цьому ж окрузі вже почали боротьбу без офіційної реєстрації пан Євлахов та пан Рибаков.

По округу №208 зареєструвалися самовисуванець Олександр Савченко та Анатолій Усенко від партії Вакарчука «Голос». Також тут працює діючий депутат Валерій Давиденко.
По округу №209 (як і по №205) кандидатів майже практично немає, хоча там працює пан Кодола.
Артем Гензель від партії «Самопоміч» зареєструвався по виборчому округу № 210, де також проявляють активність Олег Дмитренко, Сергій Коровченко та Леонід Щукін.

Юрій Паперний озвучив також і результати соціологічного опитування по 205-му виборчому округу від заступника мера Олександра Ломако: за Владислава Атрошенка проголосувало б 56,6% виборців в разі його бажання балотуватися в народні депутати, а за представника команди президента – 16,2%.

Експерт Українського центру суспільного розвитку Юрій Подорожній повідав, що Конституційний суд все ж таки підтвердив законність Позачергових парламентських виборів, що є в інтересах президента Володимира Зеленського, якому треба тримати рейтинги в народі. Опитування показує, що крім його політичної сили ще кілька сил ввійде в парламент, де головним завданням буде формування більшості, в тому числі й за допомогою мажоритарників. При цьому обіцянка змінити виборчу систему не виправдалася, тому вибори пройдуть за старими правилами, коли половина парламенту обиратиметься за списками, а інша – за мажоритарною системою. Хоча світовий досвід показує, що не має великого значення те, за якою системою обираються депутати, бо її зміна не ліквідує одразу підкуп виборців та вплив на ЗМІ, адже все залежатиме від правоохоронців та суду.
В нашій країні та й на Чернігівщині зокрема у мажоритарної системи вже склався досить негативний рейтинг (хоча це стосується не кожного депутата), що й спричинило відсутність зареєстрованих кандидатів на двох округах.
Проблема України в тому, що на відміну від інших країн, у нас курс країни залежить від президента, котрий може все змінити.
Було згадано й Сергія Березенка, як не найгіршого мажоритарника (котрий зробив чимало для Чернігівщини, але не забажав висуватися за цією системою) та Максима Микитася, котрий ввійшов у десятку найефективніших депутатів.
Звичайно, жодна партія не набере 226 місць в парламенті для створення коаліції, а тому багато чого буде залежати саме від мажоритарників.
«Хочеться сподіватися, що чергова виборча кампанія пройде законно», - завершив виступ Юрій Подорожній.

Політконсультант Віктор Вініченко подякував за можливість висловити думки та заявив, що наразі Україна перетворилася в шоу «Вечірній квартал», а очікувані вибори мають пізній старт та й депутати розучилися вести класичну агітацію, тому очікуються порушення та нечесна агітація, хоча депутатам, які працювали у своєму окрузі системно, боятися конкурентів нічого. Також він навів кілька своїх прогнозів та думок стосовно озвучених кандидатів і додав, що вакантним є округ №209.
На противагу останньому твердженню було сказано, що по 209-му округу успішно й активно працює нардеп Олександр Кодола.

Представник Чернігівського політклубу Олександр Рись погодився з колегами стосовно того, що коротка виборча кампанія дає шанси діючим депутатам, котрі постійно працювали з виборцями і мають перевагу над фактором «слуги народу», який може мати вплив у тому окрузі, де такої депутатської праці не було.

Політичний оглядач Сергій Соломаха вважає, що «бліцкриг можливий» і молоді обличчя можуть відіграти свою роль на виборах, хоча й уже йде заміна на молоді обличчя в самих виборчих комісіях, де знову можливі проблеми з їх складом, а сам виборчий процес нагадує швидкі виборчі події 1994 року.

Відомий не лише у Чернігові журналіст газети «Деснянська правда» Олександр Шило зауважив, що результати виборів будуть залежати як від рейтингів кандидатів та їхньої агітації, так і від явки виборців, особливостей вподобань сільських виборців, впливу певних владних структур чи політичних сил тощо.

За круглим столом було також озвучено й ряд інших суб’єктивних думок, в результаті чого підсумували, що вибори на Чернігівщині розпочалися швидко і ще принесуть виборцям й спостерігачам цікаві сюрпризи, незважаючи на малу кількість зареєстрованих кандидатів.

Стрім: Олег Головатенко.
 

Останні новини Чернігівщини

Вчинення розбійного нападу на ювелірний магазин в м. Прилуки

Вчинення розбійного нападу на ювелірний магазин в м. Прилуки 16:45

Прилуцькою окружною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатого за фактом розбійного нападу на ювелірний магазин, розташованого у м. Прилуки, яке мало місце 18 січня 2022 року.

Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня

Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня 13:54

Кабмін ухвалив постанову, яка розширює дію програми єПідтримка на лікарські засоби. Так, з 24 січня українці, старші 60 років, зможуть витратити 1000 грн, отримані у межах програми єПідтримка за вакцинацію від COVID-19, на придбання ліків в аптеках.

Про стан проїзду на 19 січня

Про стан проїзду на 19 січня 13:36

Минулої доби на Чернігівщині спостерігались складні погодні умови - мороз, сніг, ожеледиця, місцями через боковий вітер з полів утворювались перемети та була обмежена видимість.

На Чернігівщині середній розмір допомоги по вагітності та пологах склав 34,1 тис. грн

На Чернігівщині середній розмір допомоги по вагітності та пологах склав 34,1 тис. грн 12:26

2 187 працюючих жінок (застрахованих осіб) Чернігівщини знаходились у декретній відпустці упродовж 2021 року.

 Замах на викрадення дитини - до 3 років за гратами засуджено чоловіка

Замах на викрадення дитини - до 3 років за гратами засуджено чоловіка 12:00

Ювенальний прокурор Офісу Генерального прокурора відстояв у Верховному Суді позицію щодо призначення покарання чоловіку, який намагався викрасти 8-річну дівчинку (ч.3 ст. 15, ч. 2 ст.146 КК України).