Гості з Франції на Чернігівській землі
Днями в Чернігівській міській раді відбулась зустріч представників міської влади з керівником Асоціації “Liouba Lorr’Ukraine” паном Даніелем Бедделемом.
На зустрічі були присутні депутат Чернігівської міської ради Поліна Фесюн, керівник танцювального колективу “Веснянка” Галина Ісупова та керівник лінгвістичної програми в рамках співпраці з Асоціацією “Liouba Lorr’Ukraine” Наталія Бичек.
У вступному слові начальник управління стратегічного розвитку міста та туризму Чернігівської міської ради Вадим Антошин щиро подякував Асоціацію в особі її керівника за плідну та довготривалу співпрацю на ниві розвитку культурних відносин Чернігова з французькими містами через культурні обміни. З кожним роком, наголосив Вадим Леонідович, відкриваються нові горизонти для чернігівських дітей, що беруть участь у програмах Асоціації. Зокрема, мовна програма дає можливість виховати покоління справжніх європейців, які сприяють реальній євроінтеграції України.
“Чернігівська міська влада зацікавлена у продовженні та максимальному ефекті проекту” – наголосив В. Антошин.
З свого боку пан Бедделем подякував за запрошення та розказав, що у Франції вже понад 150 сімей приймають дітей з України в рамках мовних обмінів. Асоціація не просто надає гуманітарну допомогу, а намагається дати можливість українським дітям показати себе на французькій землі.
Про те, як презентують себе наші дітлахи у Франції розповіла Галина Ісупова. Вона відзначила, що вже шість років діти з колективу “Веснянка” їздять до Франції демонструвати своє мистецтво, і кожного разу гостинні господарі пропонують нові маршрути, нові знайомства, нові враження. “Асоціація дуже піклується про перебування і дітей, і дорослих” – констатувала пані Галина. Серед вражень, отриманих у Франції, вона відмітила величезну зацікавленість французького глядача творчістю наших колективів.
Присутні на зустрічі дівчата, що беруть у участь у програмі, поділились своїми враженнями, продемонстрували свої знання французької мови, отримані за час участі в проекті.
Наостанок учасники зустрічі взаємно підтвердили, що такі культурні обміни будуть продовжуватись і обидві сторони докладуть всіх зусиль до цього.
Після зустрічі для пана Бедделема була проведена екскурсія, під час якої він високо оцінив історичну спадщину Чернігова та був вражений тим культурно-історичним потенціалом, що має наше місто.
Довідково.
Асоціація “Liouba Lorr’Ukraine” була заснована у вересні 1999 року, її діяльність спрямована на розвиток особливих партнерських відносин з художніми школами та культурними центрами України. За останні роки вона встановила тісні та дружні стосунки зі школами Чернігова та Чернігівської області. Кожного року Асоціація приймає близько 50 дітей та підлітків з усіх регіонів України з метою культурного перебування.
В Чернігові Асоціація активно співпрацює з колективом народного танцю “Веснянка”, чиї вихованці вже неодноразово були у Франції на запрошення Асоціації.
Для сприяння обмінам між французькими сім’ями та українськими дітьми, Асоціація вирішила заохотити і підтримати тих дітей, які бажають вивчити французьку мову та фінансує уроки французької мови для дітей Чернігова.
За інформацією управління стратегічного розвитку міста та туризму міської ради
Останні новини Чернігівщини
У Киїнському ліцеї завершився капітальний ремонт за підтримки Бельгії 17:22
У Киїнському ліцеї імені Костянтина Светенка завершився капітальний ремонт – комплексна енергоефективна модернізація будівлі.
За участі «Ковальської» у Чернігові встановили сертифіковане мобільне укриття 13:20
У Чернігові на вулиці Береговій встановили мобільне укриття за участі промислово-будівельної групи «Ковальська». Захисна споруда призначена для тимчасового укриття людей під час повітряних тривог у місцях їх масового перебування.
На Чернігівщині ярими культурами засіяно майже 80% від запланованого 12:27
Аграрії області нарощують темпи сівби: під ярими культурами – 826,7 тис. га. Це становить майже 80% від запланованих обсягів.
Ніжинські поліцейські затримали підозрюваного у збуті наркотиків 11:16
Оперативники Ніжинського районного управління поліції задокументували декілька фактів збуту наркотичних засобів, до яких причетний місцевий мешканець. Зловмисника затримали. Йому загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Надзвичайні події в області за останню добу 11:14
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій а саме: 1 випадок загибелі на водних об’єктах та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.