Чернігівщина: для формування ДВК не вистачає більше 2300 людей
Станом на 15:00 15 квітня для формування дільничних виборчих комісій на другий тур виборів Президента в Чернігівській області не вистачає більше 2300 членів ДВК від обох кандидатів в Президенти.
За оцінкою спостерігачів ОПОРИ, більше двох третин людей не подано від Петра Порошенка, ще третина – від Володимира Зеленського. Наразі голови ОВК шукають волонтерів, які візьмуть участь у роботі комісій.
Зокрема, по 205 територіальному виборчому округу не вистачає 500 кандидатур, по 206 округу потрібно 800 людей для початку роботи ДВК, в 208 та 209 шукають ще по 300 осіб, 210 – 400 членів ДВК. Єдиний округ, в якому є подання на всі ДВК і на засіданні комісії формується їх склад – це 207.
Згідно з ч. 8 ст. 85 Закону «Про вибори Президента України» окружна виборча комісія не пізніш як за п’ять днів до дня повторного голосування за поданням кандидатів на пост Президента України, які включені до виборчого бюлетеня для повторного голосування, формує новий склад дільничної виборчої комісії у кількості:
1) для великих дільниць – 16 осіб (по вісім осіб від кожного кандидата на пост Президента України, включеного до виборчого бюлетеня для повторного голосування);
2) для середніх дільниць – 14 осіб (по сім осіб від кожного кандидата на пост Президента України, включеного до виборчого бюлетеня для повторного голосування);
3) для малих дільниць – 12 осіб (по шість осіб від кожного кандидата на пост Президента України, включеного до виборчого бюлетеня для повторного голосування).
Відповідно до календарного плану 12 квітня був останній термін внесення до ОВК подань щодо кандидатур до складу ДВК.
У разі, якщо кандидат на пост Президента України не використав можливість подати встановлену кількість кандидатур до складу відповідної дільничної виборчої комісії, згідно з ч. 12 ст. 85 цього ж Закону окружна виборча комісія формує склад дільничної виборчої комісії у кількості, визначеній частиною восьмою цієї статті, за поданням голови відповідної окружної виборчої комісії на підставі пропозицій членів окружної виборчої комісії.
Наталія Висіканець, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
Патрульні перевірили повідомлення щодо ймовірно озброєного чоловіка 17:43
Сьогодні, близько 12-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення від громадянки про те, що вулицею Олега Міхнюка рухається чоловік, який тримає у руках предмет, схожий на зброю.
Менеджмент та партнерство: новий вектор розвитку професійної освіти 17:11
Сучасні виклики ринку праці спонукають освіту трансформуватися та ефективно взаємодіяти з міжнародними партнерами та провідними роботодавцями.
Неправдивий виклик — не розвага 16:35
Учора, близько 20-ї години, до нас надійшло повідомлення про вбивство на вулиці Слобідській — чоловік заявив, що вбив водія таксі.
9 років ув’язнення за незаконний збут психотропних речовин: апеляційний суд залишив вирок без змін 16:13
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури апеляційний суд залишив без змін вирок суду першої інстанції, яким визнано винним раніше судимого 25-річного мешканця міста Бахмач у придбанні, зберіганні з метою збуту та збуті особливо небезпечних психотропних речовин в особливо великих розмірах (ч. ч. 2, 3 ст. 307 КК України).
Регіональний план управління відходами: про розвиток в області інфраструктури сортування та переробки сміття – на брифінгу в ОВА 15:18
Реалізація Регіонального плану управління відходами дозволить громадам Чернігівщини розвивати інфраструктуру сортування та оброблення відходів. Це значно зменшить навантаження на довкілля.