Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 10:25:28

Кількість аптек області, що заключили договори з НСЗУ для участі у програмі "Доступні ліки", постійно збільшується

09.04.2019   09:42Агенцiя

З 1 квітня цього року адміністрування урядової програми реімбурсації лікарських засобів «Доступні ліки» здійснює Національна служба здоров’я України (НСЗУ).

Вартість лікарських засобів відшкодовуватиметься за принципом «гроші йдуть за пацієнтом в аптеку».

Відтепер ліки відпускатимуться виключно за електронними рецептами. Це зроблено для того, щоб забезпечити мобільність пацієнтів та нівелювати географічні обмеження – отримати ліки можна у будь-якій аптеці, яка бере участь у програмі, незалежно від місця, де було виписано рецепт.

Наразі триває перехід аптек на прямі взаємовідносини з Національною службою охорони здоров’я. Аптеки, які раніше діяли за програмою «Доступні ліки», для продовження участі у цій програмі обов’язково мають укласти новий договір – тепер уже з НСЗУ. Зрозуміло, це потребує певного часу.

Тому для деяких користувачів програми «Доступні ліки» виникли незручності, пов’язані з недостатньою кількістю аптек, що наразі відпускають ліки безкоштовно чи з незначною доплатою.

Проте така ситуація є тимчасовою. Тож хвилюватися не варто.

Реєстрація аптек в електронній системі охорони здоров'я і укладення договорів про реімбурсацію триває.

На Чернігівщині договори з НСЗУ вже уклали 18 аптечних закладів. Медпрепарати за програмою «Доступні ліки» відпускають 74 аптеки та 15 аптечних пунктів області. Їх кількість постійно збільшується.

Детальну інформацію про програму «Доступні ліки» можна отримати на сайті Національної служби здоров’я України.


Довідково:

Для всіх аптек встановлено єдині прозорі правила укладення договорів – вони можуть укласти договір про реімбурсацію з НСЗУ, виконавши мінімальний набір вимог. Зокрема, аптеки повинні мати відповідну ліцензію, доступ до Інтернету, бути підключеними до медичної інформаційної системи (МІС), яка дозволяє обмінюватися інформацією з центральною базою даних електронної системи охорони здоров'я, медпрацівники повинні мати електронний цифровий підпис.

 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.